Знаменні та пам’ятні дати в 2016 році

Знаменні та памятні дати в 2016 році

З різними віхами в розвитку людини пов’язані сотні знаменних дат. Їх щороку відзначають у нашому суспільстві. Наша історія, швидше за все б померла, якби не спомини нагадували про дані події. Спектр дат, які ми відзначаємо – дуже широкий: територіальні, політичні, спортивні, літературні і наукові. Звичайно ж важко перерахувати всі дати, які відзначаються у 2016 році, адже їх так багато. Але варто розповісти про найважливіші з них.

Отже, в 2016 році можна відзначити:

100-річчя з виникнення монастиря на Афоні

Всіх православних віруючих дана подія просто має об’єднати. Примітно, що всі підготовчі роботи звалила на себе православна церква. Навік ця сторінка історії з’єднала дві країни: Росію і Грецію. Тому це прекрасне свято відразу для двох країн.

950 років Битви при Гастинге

У 2016 році знаменна подія не тільки для нашої країни, але і для Великобританії. Адже в 1066 році 14 жовтня відбулося найтриваліше в історії середньовіччя бій. Воно відбувалося більше 10 годин і забрало життя короля Гарольда і його наближених. Важливу роль ця битва зіграла в завоюванні Англії, яка потім стала сильною державою з централізованою владою. Також в 1516 500 років тому, з життя пішла Марія I Тюдор, по-іншому її ще називають Кривава Мері.

350 років з дня Великого лондонського пожежі

У 1666 році з 2 по 5 вересня сталося страшне подія в історії Англії. У Лондоні сталася жахлива пожежа, яка забрала життя багатьох людей. А ось без даху над головою залишилося понад 250 осіб. Можна сказати, що місто було стерте з лиця землі.

100 років від смерті Григорія Распутіна

У 1916 році 30 грудня наша країна втратила воістину легендарного діяча. Безліч версій було висунуто істориками, які стосувалися його загибелі. Найголовнішою з них можна назвати насильницьку смерть від руки змовників. Всі дії відбувалися в садибі Юсупових. Варто сказати, що Григорій Распутін був справжнім другом сім’ї останнього російського імператора Миколи. З дня появи в царській родині Миколи I виповнюється 220 років в 2016 році.

А ось 105 років тому був перший організований збір Російського олімпійського комітету.

У 2016 році святкується 95-річчя освячення зимового приділу Казанського собору.

Місту Орлу в 2016 році виповнюється 450 років, а своє 350-річчя відзначатиме місто Улан-Уде.

Без свята не залишається і Санкт-Петербург. Адже 75 років тому в січні почалася визвольна битва за місто. Червона армія, не дивлячись на великі втрати, змогла все-таки здобути перемогу.