Зміна правил надання субсидій на іпотеку в 2016 році Росія

Постановою Уряду РФ № 1276 від 27 листопада 2015 року передбачено ряд змін в діючі Правила субсидування житлового кредитування за іпотечними програмами. Внесені поправки стосуються і тих, хто кредитує, і тих, хто користується позиковими коштами.

На кого розраховані нові правила іпотечного кредитування

По суті, документ є «рятівним колом» для кредитних організацій, які надають громадянам свої кошти для придбання житла за програмами іпотечного кредитування.

Кількість виданих в 2015 році кредитів по іпотеці призвело до того, що фінансові установи серйозно недорахувалися запланованих доходів, тим самим відпрацювавши собі в збиток. Кабінет міністрів прийняв рішення про субсидування випадаючих доходів банків – учасників Програми іпотечного кредитування, а також Акціонерного товариства «Агентство з іпотечного житлового кредитування» (АІЖК).

Нові Правила передбачають заявний характер отримання субсидії на іпотеку в 2016 році; для цього зацікавлена організація повинна встигнути звернутися в Мінфін Росії протягом 30 днів після набрання чинності Постанови № 1276.

На що спрямовані пропоновані зміни

  • Субсидії на вирівнювання витрат по іпотеці, компенсують втрати банківських організацій в 2015 році.
  • Активізація будівництва житла економ-класу.
  • Залучення населення до участі в іпотечному кредитуванні та купівлі житла в 2016 році.

Додаткові заходи підтримки населення при отриманні іпотеки

  • Дозвіл використовувати кошти, отримані з бюджетів трьох рівнів або з каси організації – роботодавця для виплати початкового внеску;
  • Погашення кредиту за новим ануїтетному графіком;
  • Регулювання порядку платежів рівними сумами умовами кредитного договору;
  • Збільшення в 2016 році з 3 до 8 млн. рублів граничної суми субсидії по іпотеці для жителів Ленінградської області.

Держпідтримка іпотечних позичальників

Через півмісяця після прийняття цього документа Уряд РФ вніс відповідні корективи у Програму державної підтримки позичальників, які оформили іпотечні договори, але в зв’язку з важкими життєвими обставинами, не впоралися з виконанням зобов’язань по виплаті кредитів (Постанова Уряду РФ №1331 від 07.12.2015).

З урахуванням складної ситуації в економіці і кризового стан ринку житла в нашій країні, це спільна праця фахівців АІЖК, будівельних і кредитних організацій з’явився як не можна до речі.

Для певної категорії наших громадян (багатодітних сімей, учасників бойових дій, інвалідів) – це реальний шанс залишитися платоспроможними і зберегти придбане житло по іпотеці.

Читайте також:

  • Приватизація квартири продовжено до 2018 року