Збільшення пенсійного віку в 2017 році в Росії: останні новини

Збільшення пенсійного віку в 2017 році в Росії: останні новини

Збільшення пенсійного віку в 2017 році в Росії: останні новини

Розмови про необхідність збільшення пенсійного віку йдуть давно. Але з нинішнього 2017 року ці плани почали втілюватися в реальність. У цьому матеріалі ми розповімо, з кого розпочата реформа: якої категорії громадян вже підвищили вік виходу на пенсію, та які інші зміни відбулися в пенсійному законодавстві.

Пенсійний вік і стаж держслужби для чиновників

Збільшення пенсійного віку в 2017 році в Росії закріплено в положеннях Федерального закону від 23.05.2016 № 143-ФЗ. Стосується воно державних і муніципальних службовців. Деякі зміни, в частині необхідного стажу, торкнулися і членів Ради Федерації і їх колег з Держдуми.

Парламентарії не відразу схвалили новий закон. Були сумніві, ряд депутатів висловилися проти. Аргументація: нібито підвищення пенсійного віку спочатку для чиновників є «дискримінацією» цієї категорії населення. Судовим властям довелося роз’яснювати, що права чиновників не ущемляються, тим більше, що вони у нас мають стільки привілеїв, що ущемити складно.

В чому суть новацій? Вік, з настанням якого громадянин отримує право на страхову пенсію по старості, а також на весь пакет доплат та підвищень, для чиновників і держслужбовців поступово збільшать. В 2032 році він повинен досягти запланованого «стелі» — 65 років для чоловіків і 63 роки для жінок.

Нагадаємо, сьогодні чоловіки йдуть на пенсію в 60 років, жінки 55. В ході обговорення висувався варіант єдиної планки в 65 років незалежно від статі, але в підсумку парламентарії схвалили дану формулювання.

На підставі ст. 30-33 ФЗ від 28 грудня 2013 року N 400-ФЗ буде збільшено також вік дострокового виходу на пенсію для державних і муніципальних службовців. На 5 років він стане вище для чоловіків, на 8 років — для жінок, зростання також буде здійснюватися не одноразово, а поетапно.

Важливий нюанс: щоб отримати пенсію за вислугу років, держслужбовці повинні будуть мати стаж державної служби, щонайменше, 20 років. Раніше був потрібний мінімальний стаж до 15 років. Знову ж таки, ці 5 додаткових років додадуть не завтра, вони будуть накопичуватися поступово, до 2026 року.

Від нововведень очікується економічний ефект в 600 млн рублів на рік, але це спочатку. Чим далі, тим він буде більше наростати. Але це не головне завдання, запевняють автори ідеї. Важливіше, що новація допоможе зберегти кваліфіковані кадри.

Кого не стосуються нововведення?

Збільшення пенсійного віку в 2017 році в Росії не торкнеться тих, кому вже призначена страхова пенсія. Скасовувати нікому нічого не будуть, закон зворотної сили не має. До речі, сьогодні в Росії, за даними Мінпраці, налічується понад 1,1 млн службовців різного рівня.

Перерахуємо, кого зміни не торкнуться, тобто, для кого гарантовано збережуться вже придбані права на пенсію за вислугу років:

  • осіб, у яких право на пенсію за вислугу років вже отримано і вони звільнені з федеральної державної цивільної служби до 1 січня 2017 року;
  • осіб, які мають на 1 січня 2017 року стаж державної служби для призначення пенсії за вислугу років не менше 20 років і заміщають посади федеральної державної цивільної служби;
  • осіб, які мають на 1 січня 2017 року відповідний стаж не менше 15 років і заміщають на цю ж дату посади федеральної державної цивільної служби, які до 1 січня 2017 року набули право на страхову пенсію по старості (інвалідності), закріплене у Федеральному законі № 400 «Про страхові пенсії» від 28 грудня 2013 року.
  • аналогічно вирішується питання тих, хто проходить (проходив) державної служби в суб’єктах РФ, муніципальну службу.

Доплати до пенсій парламентаріям

Збільшення пенсійного віку в 2017 році в Росії — не єдине нововведення, яке набирає чинності з 1 січня. Деякі зміни торкнуться і слуг народу. Депутатська діяльність та робота сенаторів мало того, що непогано оплачується і доповнюється рядом «натуральних» пільг, але також має приємні пенсійні бонуси. Їх і зараз не стане менше, просто для того, щоб отримати надбавки, парламентарям доведеться потрудитися на своєму терені кілька довше.

Раніше, щоб регулярно отримувати доплату до пенсії в розмірі 55% щомісячного грошового винагороди, потрібно було послужити народові не менше року. Відтепер буде потрібно мінімум 5 років працювати на терені депутат Держдуми або виконувати повноваження члена Ради Федерації, щоб одержати ту ж пільгу. Для отримання надбавки до пенсії у 75% до цього року вистачало стажу подібній діяльності, в 3 роки, тепер буде потрібно 10.

Хто може не турбуватися з приводу змін? По-старому будуть нараховувати пенсію та доплати до неї для народних депутатів РРФСР скликання 1990-1995 років, сенаторам першого скликання, а також тим членам ради федерації, що приступили до виконання обов’язків з 1 січня 1996 року. Зараз уточнюється, як правильно проводити облік суми стажу тих, хто попрацював в обох палатах парламенту.

Слідкуйте за оновленнями сайту. Ми будемо публікувати останні новини збільшення пенсійного віку в Росії по мірі їх появи.