Заборона аутсорсингу в Росії з 2016 року

Заборона аутсорсингу в Росії з 2016 року

Позиковий працю, тобто аутсорсинг з 1 січня 2016 року буде заборонений. Але на вигляд цивілізованої діяльності цей закон не буде поширюватися. Під таким поняттям як аутсорсинг мається на увазі здача виробничих ресурсів, бізнес-процесів або функцій однієї компанії до іншої організації.

Аутсорсинг на відміну від разової підтримки, надає контракти терміном від одного року. Існує три види аутсорсингу:

— IT – аутсорсинг – створення сайтів, створення персональної обробки та її обслуговування.

— Виробничий аутсорсинг – передача стороннім організаціям виробництва.

— Аутсорсинг бізнес – процесів – передаються в руки організаціям – виконавцям, такі процеси не є базовими.

Існує така система, коли кадрові агентства наймають співробітників, потім цих людей орендують інші організації, цей порядок став дуже популярний. Адже це досить вигідна робота. З набраними працівниками трудових договорів не укладають, відповідно в компаніях зберігається чисельність робітників до 100 осіб, але в самій роботі беруть участь набагато більше.

Але після 2016 року, коли в хід буде запущено закон про заборону аутсорсингу, то у платників податків буде вилучена така можливість. Персонал можна буде орендувати лише у афілійованих фірм, лише всередині холдингу. Такий принцип позики працівників, може бути виконаний на не великий термін.

Така система роботи має свої недоліки:

— Працівник числиться в агентстві, його можуть відправити на будь-який не безпечне виробництво, це може включати в себе відпустка, лікарняний, компенсації, при цьому він працює нарівні з усіма працівниками.

– Зарплата у таких працівників значно відрізняється в меншу сторону від тих, хто працювати на штатних підприємствах.

– Такі працівниками не можуть стати членами профспілки, це означає, що соціальний захист на них розповсюдження не має. Коли працівник отримує травму, то лікарняний йому не оплачується.

Керівник агентства в обов’язковому порядку повинен мати вищу освіту. – Статутний капітал компанії повинен бути не менше мільйона рублів. Тепер при будь-якому розкладі в 2016 році буде заборонено запрошувати тимчасових працездатних людей на підприємства, якщо основного складу робочих затримується зарплата або знаходиться в стадії банкрутства або шкідливі умови праці.