ЄДІ з Суспільствознавства в 2017 році: зміни, критерії оцінювання, демоверсія

ЄДІ з Суспільствознавства в 2017 році: зміни, критерії оцінювання, демоверсія

ЄДІ з суспільствознавства в 2017 році

Кілька перефразовуючи класика, погодимося по суті: не можна бути вільним від суспільства, живучи в ньому. Хто це усвідомлює ще в шкільному віці, інші відчувають інтуїтивно. У будь-якому випадку, іспит з Суспільствознавства, хоч і не входить в число обов’язкових, але є одним з найпопулярніших в числі здаються за вибором учнів.

Що чекає на випускників у 2017-му? Будуть нововведення? Поговоримо про те, яка ситуація на даний момент.

Наука про суспільство — предмет затребуваний

ЄДІ з Суспільствознавства в 2017 році, як і раніше, виберуть сотні тисяч випускників. Цей предмет зосередив базові положення кількох наук, що вивчають суспільство.

Тут школярі знайомляться з азами філософії і соціології, отримують первинні знання з політології, психології, культурології та економіці, а також знайомляться з деякими прикладними поняттями права.

Все це обов’язково стане в нагоді і в нинішній, і в майбутньому дорослому житті, в обраній професії. А ще важливий предмет для вступників на гуманітарні вузи. Але, як і інші складові навчального процесу загальноосвітніх шкіл, цей предмет еволюціонує, а з ним і відповідний держіспит. Які нововведення чекають на випускників у найближчій перспективі, вже у наступному році? Будемо розбиратися.

Які чекають зміни ЄДІ з суспільствознавства в 2017 році

На жаль, конкретних офіційних рішень щодо змін в ЄДІ з Суспільствознавства в 2017 році досі не опубліковано. Відомі лише пропозиції, які виходять з різних джерел: від депутатів Держдуми, Міністерства освіти, Російської Академії освіти, від педагогічних колективів шкіл. Розглянемо найпоширеніші з них.

 • Суспільствознавство увійде в перелік обов’язкових іспитів? Відомо, що Міністерство освіти планує поступово розширювати список обов’язкових випробувань. У списку головних претендентів на входження в цю категорію Історія, Фізика, Суспільствознавство та Іноземна мова. Найвищі шанси поки в Історії. Рівень знань наших школярів з цього предмету просто пригнічує, і справді прийшов час щось міняти.
 • Усні випробування стануть частиною іспиту? Теж поки в стадії обговорення. Є ідея замінити частину письмових тестів питаннями, що потребують усної відповіді. Існує і більш радикальна пропозиція: повністю перевести цей іспит усний формат.
 • Предмет приберуть зі списку ЄДІ? Цю новацію обмірковують в Держдумі. Там раптом виявили, що сучасні школярі рідко вибирають для отримання спеціальності технічні навчальні заклади. У суперечці фізиків і ліриків в наші дні перевага, як і раніше, ні в тих, ні в інших. Вибирають спеціальності юристів, менеджерів, йдуть у торгівлю і малий бізнес і т. д. «Технарів» катастрофічно не вистачає економіці, як інженерів, так і кваліфікованих робітників.
 • Критерії оцінювання ЄДІ з Суспільствознавства в 2017 році

  Про зміни в системі нарахування балів поки нічого не говориться, буде вважати, що вона залишається незмінною. Як і критерії оцінювання ЄДІ з Суспільствознавства в 2017 році. А це знання матеріалу, вміння ним оперувати, простежувати взаємозв’язок з іншими шкільними предметами. Якщо належить усний етап випробувань, то випускникам треба показати і вміння роздумувати, і відстоювати свою позицію.

  Мінімум балів, які необхідні для отримання атестата — 19. Максимальний підсумок — 62 бали. Якщо тестову систему оцінки перетворити в п’ятибальну, то отримаємо таку схему:

  • 43 – 62 – відмінно, «п’ятірка».
  • 31 – 42 – добре, «четвірка»;
  • 19 – 30 – задовільно, «трійка»;
  • 0 – 18 – незадовільно, «двійка».

  Що допоможе добре підготуватися

  Найбільш раціональний і ефективний спосіб підготовки до госэкзамену — це робота з демоверсією ЄДІ з Суспільствознавства в 2017 році. За допомогою цього Контрольно-вимірювального матеріалу школяр реально оцінить рівень своєї підготовленості на даний момент, виявить прогалини в знаннях і встигне виправити положення до моменту іспиту. Знайти і викачати демо-версію можна за посиланням

  Щоб «переглянули» два десятки варіацій Кімів і знайти відповіді на актуальні питання, педагоги рекомендують при підготовці до випробувань скористатися цим посібником: «ЄДІ-2017. Суспільствознавство. Тематичні варіанти. 20 варіантів». Авторами його є Олена Рутковська і Галина Корольова. Тут же представлені і критерії оцінювання тестів, і дана докладна інструкція по їх виконанню.

  Популярним посібником для випускників є і «Суспільствознавство. Повний довідник для підготовки до ЄДІ». Автори: П. А. Баранов, А. В. Воронцов, С. В. Шевченка. Тут лаконічно і інформативно подано теоретичні відомості з розділів «Соціальні відносини», «Економіка», «Суспільство». У заключному блоці книги розташовані тестові питання, вони стануть своєрідними підказками майбутнім випускникам.