ЄДІ в 2017 році – зміни і обов’язкові предмети

ЄДІ в 2017 році – зміни і обовязкові предметиЄдиний Державний Іспит (ЄДІ) є важливою складовою для будь-якого випускника. До цього значимого події учні готуються заздалегідь, а підготовчий процес включає в себе не тільки вивчення нової інформації, але і повторення пройденого матеріалу. Проведення часу випускника доповнюється аналізом основ всіх предметів і підтягування оцінок по складно дающимся уроків.

Слід зазначити, що ЄДІ 2017 буде дещо відрізнятися від ЄДІ 2016, так як норми за даними форм регулярно змінюються. Ці заходи необхідні для того, щоб іспити проходили чистіше, а учні не змогли обдурити систему, заздалегідь вивчивши представлені запитання. Крім того, досліджуваний матеріал, як і підручники, постійно змінюються. Це відбувається незважаючи на те, що більша половина матеріалу дається учням аналогічна минулому році, але адже саме основи формують базу знань майбутнього випускника.

Складанням екзаменаційної програми для ЄДІ 2017 займається спеціальна комісія. В даному питанні фахівці спираються на вимоги самих навчальних закладів та оцінку випробувальних організацій. Виходячи з цих даних і формується план питань. Безумовно, для учнів є складним той факт, що інформація про питання стане доступна лише до кінця року, але саме таким чином учні зможуть наповнити свою базу знань не спираючись на окремі фрагменти досліджуваного матеріалу, а приділяти увагу всім основам предмета в цілому.

Обов’язкові предмети ЄДІ – які вони будуть у 2017 році

Однією з норм проведення іспиту з математики є поділ ЄДІ на дві категорії: базовий і розширений. Другий тип являє собою профільний формат іспиту спрямований на розширення можливостей для тих, хто вступає в технічні Вузи. Ті учні, які націлені на вищі освітні заклади гуманітарного характеру, не потребують проходження розширеної версії іспиту і можуть пройти більш спрощену систему здачі ЄДІ – базову. Відзначимо, що дані стандарти залишаться незмінними і в 2016-2017 навчальному році.

Як згадувалося раніше, іспит з російської мови може отримати більш масштабний характер. Якщо раніше ЄДІ з цього предмету проводилося у письмовій формі у форматі написання твору і виконання вправ, то в новому навчальному році учні повинні будуть проходити і усний блок здачі. На даний момент діяльність Російського освітнього нагляду головним чином спрямована на розробку принципу прийняття ЄДІ з російської мови в усній формі. Після того, як рішення щодо впровадження чи відхилення даного принципу буде прийнято, нова технологія складання іспиту пройде апробацію.

На сьогоднішній день стало відомо, що до двох обов’язкових предметів, з яких учням необхідно здавати ЄДІ, приєднається ще один. Який предмет це буде — достеменно невідомо, проте, за деякими даними, це може бути історія. Дане рішення спирається на засадничий чинник у вигляді незнання представниками сучасної молоді важливих історичних даних.

За результатами проведеного соціального опитування було виявлено, що чверть опитуваних молодих людей не можуть дати точної відповіді на однозначні прості питання. Приміром, переважній більшості учасників опитування невідома дата початку Другої світової війни або деталі Вітчизняної війни. Даний експериментальний опитування було проведено у 2010 році.

Дані про введення історії в якості обов’язкового до здачі предмета на іспиті були підтверджені Дмитром Лівановим, однак, джерела не посилаються на якусь певну дату. Впровадження може бути здійснено до 2017, 2018 або 2019 році. Також чиновники зацікавлені в тому, щоб скоротити письмовий характер здачі ЄДІ, виключивши деякі питання і підкоригувавши програму. Це пов’язано з метою розширення усної форми складання іспитів і наданням можливості для учнів не тільки володіти корисними знаннями, але й продемонструвати вміння їх грамотно використовувати.

Крім того, існує версія про можливе введення ЄДІ з іноземної мови, що також не має офіційного підтвердження. Однак, якщо чиновники вирішать затвердити даний принцип закінчення навчального року, то це станеться не раніше, ніж в 2020 році, а значить, учні можуть не хвилюватися про це найближчі 4 роки.

Мотивація збільшення обов’язкових предметів вельми цікава. За статистикою, в останні роки багато додаткові предмети школярі стали здавати набагато рідше. Наприклад, кількість здають природознавство зменшилася майже в чотири рази, фізику здають в три рази рідше, а біологію – аж у сім разів.

Предмети на вибір

Якщо раніше учневі доводилося здавати два ЄДІ в обов’язковому порядку, то два додаткових він міг визначити за власним вибором. При введенні третього або четвертого предмета, обов’язкового для ЄДІ, в учня буде вибір на користь одного з предметів, до числа яких належать:

  • хімія;
  • фізика;
  • біологія;
  • суспільствознавство;
  • інформатика;
  • література;
  • географія;
  • іноземна мова.

ЄДІ 2017: нововведення

Зміни до ЄДІ 2017 року передбачає нові коригування. Повний перелік умов проведення іспиту в наступному навчальному році поки невідомий, так як деякі удосконалення програми обговорюється спеціалістами. Введуть ці вимоги в основну систему, стане відомо вже в 2017 року, а поки що стали доступні деякі деталі змін.

У наступному навчальному році учням належить проходження ЗНО з трьох обов’язкових предметів. Нагадаємо, що раніше учням доводилося в обов’язковому порядку складати іспити з двох предметів – російської мови та математики.Обов’язкові предмети ЄДІ 2017 не включають у свій список інформатику, однак, цей предмет бере активну участь у завершенні річних оцінок.

Слід зазначити, що на даному етапі іспит з інформатики не є обов’язковим, а значить учні зможуть скористатися правом — здавати його за бажанням. Питання про включення даного предмета в список іспитів обов’язкового порядку поки що розглядається. Як стало відомо з офіційних джерел, в даний період часу проводиться активне оснащення залів всілякими машинами і комп’ютерами для того, щоб учні здавали ЄДІ 2017автоматизированно. Це зробить роботу більш ефективною і зручною, а також зведе процес здачі важливого іспиту на новий інноваційний рівень.

Як відомо, результати фінального іспиту не впливають на стан атестата учня. Однак, ситуація зміниться в 2017 році, коли нові норми будуть введені в систему офіційно. Таким чином, відсутність зв’язку між ЄДІ і оцінкою в атестаті продовжує діяти в 2016 році, а в 2017 система виключить цю особливість.

У число нововведень можна включити зміни режиму проведення іспиту з російської мови. Якщо раніше цей предмет перевіряли письмово, на відміну від іноземної мови, оцінка знання якого виконувалася в усній формі, то в 2017 році це може змінитися. Російською академією освіти було висунуто пропозицію про зміну цих норм, що і було запропоновано членам Російського освітнього нагляду. Відзначимо, що дане питання підтвердження не отримав, і перебуває на стадії розгляду.

До здачі ЄДІ в учнів ще є кілька місяців, проведення яких слід присвятити ретельної підготовки. Якщо багато змін поки під питанням, а інші не отримали офіційного підтвердження, то деякі деталі все ж залишаються не визначеними. Саме тому учням слід приділити увагу підготовці до ЄДІ з математики та російської мови і, по можливості, підстрахувати себе на випадок впровадження усної форми здачі останнього, зміцнивши ораторські позиції та вміння оперувати фактами.