ЄДІ в 2016 році – обов’язкові предмети та зміни

ЄДІ в 2016 році – обовязкові предмети та зміни

Зміни ЄДІ в 2016 році

До здачі ЄДІ випускники, завершальні в цьому році навчання в загальноосвітньому закладі, починають готуватися завчасно, у зв’язку з цим у них виникає багато питань щодо тестових завдань. Це не дивно, адже державний іспит – дуже важливий відповідальний етап в житті школяра і майбутнього студента. Хороший бал письмового випробування – реальна можливість вступити у вищий навчальний заклад, ймовірно, навіть на безкоштовній основі.

Зміни ЄДІ в 2016 році

На самий хвилююче питання про скасування іспиту можна відповісти: ЄДІ в 2016 році прибирати ніхто не збирається, зате є деякі зміни, про які буде цікаво дізнатися школярам. Практично кожен рік змінюються і переглядаються всі правила для процедури здачі ЄДІ. У навчальному 2016 році теж без змін не обійдеться.

Міністерством освіти Росії було прийнято рішення в наступному році дати можливість випускникам перездати іспит, якщо набраних з першого разу балів не вистачає для вступу до ВУЗУ. Якщо рішення з даного питання буде затверджено, то у тестованих з’явиться цілих три спроби поліпшити результат.

Основна мета планованих змін – знизити психологічне навантаження. Одна тільки думка: «здам зараз або на наступний рік», може викликати панічний стан навіть у дорослої людини, не кажучи про дітей з нестійкою нервовою системою. Єдина спроба здати іспит є важливим фактором стресу, який заважає учням зосередитися і повністю показати свої знання. Міністерство освіти намагається і йде на поступки учням різними способами, щоб зменшити їх хвилювання і нервозність.

Прозора і об’єктивна здача ЄДІ

Ще зміни будуть спрямовані на виключення варіанту «відповісти навмання», відповідно планується скорочення тестової частини. Це означає, що завдань у 2016 році із запропонованими варіантами відповідей без пояснень не передбачається. Тому здати атестацію нечесно учням не представитися можливості і доведеться готуватися до іспиту більш старанно. Планується приділити особливу увагу усної частини ЄДІ по наступним основних предметів:

 • англійська мова;
 • історія;
 • література.

Також в цілях поліпшення якості результатів, підвищиться мінімальний бал, що дозволяє переступити поріг Вузу. Раніше збільшився бал проходження:

 • з іноземної мови;
 • математики;
 • суспільствознавства.

У 2016 році зміни торкнуться й інших предметів. Президент РФ стурбований низьким рівнем знань у абітурієнтів і дав наказ виправити цю ситуацію. Як очікується, це може означати планування коригувань у самому навчальному процесі. Попередньо для вступу у вищий навчальний заклад необхідно буде набрати наступну кількість балів:

 • російська мова – не менше 36 балів;
 • біологія – не менше 36 балів;
 • історія і література менше на 4 бали, ніж у 2015 році;
 • математика – не менше 27 балів;
 • інформатика – не менше 40 балів;
 • іноземна мова – не менше 22 балів;
 • суспільствознавство – не менше 42 балів.

Обов’язкові предмети ЄДІ в 2016 році

Очікується, що список обов’язкових дисциплін в 2016 році не зміниться, основними предметами також будуть математика і російська мова. Неодноразово Міністерство освіти РФ піднімало питання про включення в перелік такої важливої дисципліни, як фізика, але на майбутній рік таких коригувань не передбачається.

Математику в 2016 році розділять на базовий і просунутий (профільний) рівень. Учні, які твердо вирішили вступати до технічних навчальних закладів, складатимуть предмет другого рівня. Це не примусові заходи, але вважається, що якщо складні завдання базових предметів здані успішно – це шанс поступити в престижний ВУЗ і отримати гідну освіту. Школярам, не планують навчатися у вищому навчальному закладі, буде достатньо знати відповіді на прості запитання.

Деякі предмети учням 11 класу не викладаються, однак, вибрати один з них, в якості додаткового іспиту можна. Тепер хлопці отримали можливість здати обрану дисципліну не в кінці останнього шкільного року, а за підсумками навчання з даного предмету. Приміром, атестацію з географії можна здати вже в 10 класі.

Вимоги до твору для допуску до ЄДІ

З листопада 2014 року підсумкове твір стало обов’язковим завданням, щоб отримати допуск до підсумкової атестації. Результати викладу використовуються також для прийому у Вузи. Планується, що написання його буде виконуватися в умовах, максимально наближених до тих, при яких буде здійснюватися здача ЄДІ. Вже відомі основні напрямки творів, це:

 • «Час»;
 • «Будинок»;
 • «Любов»;
 • «Шлях»;
 • «Рік літератури в Росії».

Безпосередньо перед іспитом учням оголосять конкретну тему для написання. На виконання роботи дається 3 години 55 хвилин. Слів у тексті не повинно бути менше 250. Оцінки будуть виставлятися по системі «залік-не залік». Якщо з першого разу школяр із завданням не справляється, йому дається другий шанс – останній. Твір в школах проводити планується вже в середині останнього року навчання.

Не залишилася без уваги в 2016 році та інформаційна безпека. Посилиться технічне спостереження за проведенням процесу тестування в аудиторії за допомогою відеокамер. Як і в 2015 році тести для різних часових поясів будуть відрізнятися. Це необхідно для того, щоб не допустити поширення правильних варіантів відповідей від учнів, що вже пройшли тестування тим, для кого ще належить зіткнутися з даною процедурою.

Раніше, інформація поширювалася настільки оперативно, що встежити за кожним регіоном стало неможливо фізично і технічно. А різні тести, як вважають у міністерстві освіти РФ, підвищать об’єктивність результатів.

Посилиться також відповідальність за порушення правил здачі ЄДІ. Якщо школяр попадеться з речами, які йому забороняється при собі мати, то автоматично перекривається доступ до державної атестації, можливість перездачі з’явиться тільки через рік. Для педагогів, які порушили правила, передбачений штраф у розмірі 40 тисяч рублів.

ЄДІ – інструмент вступу до ВУЗУ

Деякі експерти вважають плановані коригування здачі державного іспиту радикальними, інші – що тестування поступово перетворюється у важливий інструмент для вступу у вищий освітній заклад. При цьому порушується питання про те, щоб зробити обов’язковим випускний іспит тільки для абітурієнтів.

Крім цього, можна буде мати незадовільні оцінки в атестаті. Це дасть можливість дітям, які мають проблеми у вивченні даних дисциплін, вступити до ВУЗУ, де ці предмети не є профільними.

Такі зміни та обов’язкові предмети ЄДІ в 2016 році. Бажаємо вам успішної здачі іспиту!