ЄДІ математика 2017: профільний рівень. Зміни, завдання, варіанти, 11 клас ФИПИ, скачати демоверсію

ЄДІ математика 2017: профільний рівень. Зміни, завдання, варіанти, 11 клас ФИПИ, скачати демоверсію

Зміни до ЄДІ з математики у 2017 році

Профільний рівень іспиту з математики ввели нещодавно: у 2015 році. Раніше всі випускники середньої школи складали його лише за базовим форматом. Чим хороший цей варіант ЄДІ, де можна знайти тренувальні завдання, який прохідний бал для вступу у вуз? Шукаємо відповіді на ці та інші питання.

Важко, але цікаво: особливості ЄДІ з математики у 2017 році

ЄДІ з математики в 2017 році для 11 класу, як і в попередні роки, залишається найскладнішим випробуванням. На планеті не так багато людей з ідеальним математичним мисленням, а якщо ще й батьки, педагоги не змогли викликати інтерес до предмета, ситуація стає критичною.

І добре ще, якщо школяр збирається обрати професію, де математичні «провали» не надто важливі. Нагадаємо історію Пушкіна, у якого з математикою взагалі були катастрофічність відносини. Що не завадило йому стати геніальним поетом, інтуїтивно, підсвідомо «схрещуючи» алгебру і гармонію рим.

Важливо пам’ятати, що ЄДІ для випускника передбачає завдання не тільки за 11 клас, але, по суті, за весь шкільний курс. Спочатку йдуть пункти базового курсу (з 1 по 8-й включно). Потім даються завдання підвищеної та високої складності. На весь іспит відводиться 3 години 55 хвилин.

Які будуть зміни у ЄДІ з математики у 2017 році

Система оцінки у даному випадку 100-бальна (в базовому форматі — п’ятибальна). Для вступу у вуз необхідний мінімум 65 балів. Але лише 52% випускників, які обирають профільний математичний рівень, набирають ці бали.

Які очікуються зміни в ЄДІ з математики в 2017 році? На випробуваннях буде трохи більше, ніж раніше, спостерігачів. Перездати іспит можна буде двічі: в поточному році і через рік. І не тільки тим, хто не набрав мінімум балів, але і в разі бажання випускника поліпшити «прохідний» результат. У самій системі здачі зміна одне, але суттєве: з профільної частини іспиту з 2017-го виключать тестові формулювання питань. Потрібні більш розгорнуті відповіді, де необхідно показати знання і вміння логічно мислити.

Структура та тематика завдань

«Прості» питання-відповіді залишаться в першій, базової частини іспиту. Це 8 завдань, де потрібно дати відповідь, не вказуючи хід рішення. Перевіряти ці відповіді будуть за допомогою автоматизованої комп’ютерної програми.

Далі підуть більш складні пункти випробувань: з 9 по 19. Вони будуть перевірятися експертною комісією, відповіді будуть потрібні значно повніше. Навіть якщо відповідь невірна, але учень покаже, як він міркував, обґрунтує логіку своїх дій, комісія за це вправі нарахувати йому певні бали.

Завдання ЄДІ з математики в 2017 році — це задачі на застосування навичок математичного аналізу в звичайному житті, робота з координатними осями і векторами, оцінка математичних моделей, рішення рівнянь і нерівностей, перевірка вмінь оперувати функціями і виконувати перетворення виразів.

Прохідний бал та інші важливі факти

Отримані на іспиті бали трансформувати в звичну всім п’ятибальну систему оцінок? Якщо учень набирає на ЄДІ з математики 65 балів і вище, то це гарантована «п’ятірка» і відмінний шанс на вступ до профільного вузу. Результат у 47-64 бали можна перевести в звичайний шкільний формат як оцінку «чотири». Набрані 25-46 балів — це «трійка». Підсумок у 24 бали і нижче означає незадовільний результат.

Всього випускникам належить виконати 21 завдання; щоб отримати атестат, треба заробити, щонайменше, 27 балів; за статистикою, в останні роки близько 6,2% школярів не набирають мінімуму балів з даного предмета. Середній бал учасників ЄДІ з математики по країні становить 39,6 бали.

Як простіше виконати завдання по ЄДІ з математики у 2017 році

Експерти радять: ЄДІ з математики в 2017 році здати простіше, якщо знати деякі тонкощі. Головне-не боятися і не поспішати. Друга порада: не зациклюйтеся на завданні, яке не виходить. Не виходить 10 хвилин, — залиште його на час, займіться іншими пунктами. Потім повернетеся до пропущеного завданням, швидше за все, вже заспокоївшись і згадавши рекомендації педагогів, і все вийде.

Не зривайте з іспиту раніше часу. Навіть якщо все зроблено, візьміть паузу і ще раз перевірте. І ні в якому разі не порушуйте правил. Інакше спостерігачі мають право видалити вас, навіть у випадку добре виконаної роботи. І результат буде анульовано!

Тим, хто прагне набрати максимум балів, варто звернути увагу на завдання, які оцінюються вище інших. Це перші 3 з першої частини і останні 4-6 завдань другого розділу.

Де можна потренуватися: демоверсія ЄДІ 2017

Лякає все незвідане, приховане. Саме звідси «мандраж» перед іспитом. Але чиновники не дуже винахідливі, і готують завдання для чергових випробувань, найчастіше, досить трафаретно. Тому кращий спосіб підготовки: подивитися, що здавали ваші попередники в минулі роки. Варіанти ЄДІ з математики в 2017 році мало чим від них відрізнятися.

Нарешті, на офіційному сайті ФИПИ нескладно знайти всю цікаву для вас інформацію. Головне: там обов’язково опублікують зміни порядку ЄДІ, якщо такі виникнуть.

Потренуватися, перевірити свої сили, виявити можливі прогалини, щоб встигнути виправити ситуацію наперед, можна, вивчивши демоверсію профільного рівня з математики. Вона розміщена на сторінках даного ресурсу у вільному доступі, у форматі PDF. З неї всі охочі дізнаються:

  • правила оформлення відповідей;
  • необхідну кількість балів;
  • тривалість іспиту;
  • зміст, структуру завдань;
  • кількість, форму виконання, рівень складності завдань;
  • приклади випробувань і пр.

Демоверсія ЄДІ-2017 з математики — завантажити

Скачати демоверсію ЄДІ 2017 з математики можна за посиланням.