Якою буде зима 2015-2016 року в Москві – прогноз погоди

Якою буде зима 2015 2016 року в Москві – прогноз погодиОчікування будь-якого свята, будь то перша річниця одруження або віковий ювілей улюбленої корпорації, несе за собою відчуття чогось важливого, прекрасного, і в той же час відповідального. І це не випадково, адже підготовка до торжества, якого б рівня воно не було (маленьке подія в колі сім’ї або грандіозне шоу на кращій майданчику міста), вимагає уваги, ретельного підходу і звичайно – подарунків!

Пошук презентів, їх вибір, а потім і вдала покупка, передчуття відповідної реакції близьких (і не дуже) людей на приготований сюрприз піднімають настрій, буквально змушують літати! Справа йде на лад, очі сяють, а в руках все так і горить!

І скільки ж розчарування може принести тільки один погляд у вікно рано вранці святкового дня… Якщо небо хмуриться, якщо дощ стіною, якщо виє хуртовина мете заметіль, піднімаючи вихори сніжної крупи і кидаючи їх у скло… Від цього звуку, що нагадує скрегіт піску про дно корита, хочеться глибше сховатися під ковдру, натягнути подушку на голову і взагалі не прокидатися до тих пір, поки небо не проясниться.

На жаль, людина влаштована саме так: погана погода може зіпсувати йому будь-який, навіть самий прекрасний настрій! Саме тому, напевно, всі люди прагнуть заздалегідь заглянути в журнали небесної канцелярії та уточнити прогноз погоди на майбутню пам’ятну або святкову дату, довідавшись заздалегідь, якою буде зима 2015-2016 року в Москві.

І, ймовірно, самим масовим інтересом людства на всій планеті користується прогноз синоптиків на новорічну ніч.

Прогноз погоди на зиму 2015-2016 у Москві

А метеорологи стверджують, що робити тривалі прогнози (на місяць вперед і більше), незважаючи на всі досконалість найсучаснішою синоптичної апаратури, справа невдячна.

Всім відомі висловлювання екологів з приводу всесвітнього потепління, озонових дір, масового викидання китів на берег океану та інших подій глобального масштабу. Проте в Росії взимку досі і снігу вистачає, і сорокаградусні морози трапляються. Але і катаклізми природи у вигляді плюсових температур на Камчатці в грудні – теж вже не особливо вражають. Так, викликають легке здивування, подив. Але не більше того…

І, тим не менш, людина – істота цікаве, яка бажає знати, що його чекає попереду. А саме: якою буде зима 2015-2016 року в Москві? Особливо це питання є важливим у зв’язку з тим, що багато людей починають підготовку до Нового 2016 році задовго до його настання, а для цього просто необхідно знати приблизний прогноз погоди.

Синоптики обіцяють, що майбутня зима не буде вибиватися із звичайних кліматичних рамок. Нас очікують середньостатистичні багаторічні температури. Якщо говорити окремо по місяцях, то грудень стане, мабуть, самим холодним місяцем зими. У столиці стовпчик термометра в окремі дні буде опускатися нижче 30 градусів! Але відрадно, що такі люті морози протримаються недовго – всього кілька днів, максимум тиждень. Після чого погода повернеться в своє звичайне для наших місць русло: небо затягнуть хмари, прийде невелике потепління, а ближче до Нового 2016 році почнуться рясні снігопади.

Січень знову порадує любителів холодів: прийде друга хвиля морозів. А ось сильні снігопади після них не очікується, натомість можливі рясні опади у вигляді снігу з дощем. Крім того, січень відзначиться сильними перепадами добових температур: вранці буде достатньо холодно, вдень же – набагато тепліше.

Останній місяць зими, лютий, як завжди, довго не здавати позицій: сильні холодні вітри, морозні хурделиці і заметілі – загалом все, як зазвичай буває в кінці зими.

А за прикметами бабки Гафії…

Напевно, багато хто здивується, але навіть професійні метеорологи частенько звіряють свої прогнози з народними прикметами! І що найдивовижніше – народний-то календар досить точний у своїх прогнозах!

Наприклад, відомо, що якщо літо було дощовим, а осінь – сухий, то зима буде довгою. До речі, минуле літо і осінь нинішнього року в більшості регіонів Росії саме такими і були. Так що готуватися потрібно до затяжних холодів.

Ще одна прикмета стосується погоди у вересні: якщо бабине літо стояло довго, то і зима прийде нескоро. Виходить, що в цьому році зима настане пізно і протримається довго.

З інших прийме російського народу:

 • вродило багато горобини – значить, зима буде довгою і морозною;
 • високий бур’ян – до високих кучугурах;
 • лист на березі або дубі в жовтні – до холодної зими і пізнього снігу;
 • птахи восени летять низько – до холодної зими, а коли високо – до теплої;
 • журавлі відлетіли пізно – зима прийде нескоро;
 • синиця прилетіла – скоро зима;
 • товста груба шкірка на плодах – чекай морозну зиму, а коли шкірка тоненька, то і зима прийде м’яка;
 • багато хліба вродило – зима буде суворою;
 • багато грибів влітку – до довгої зими:
 • ялинові шишки ростуть низько – до раннім морозам, а якщо висять високо – до сильних холодів наприкінці зими;
 • великі мурашники – сувора зима.

Якщо ви цікавитеся передбаченнями, зверніть увагу на цю публікацію, в якій розказано про те, що чекає Росію в 2016 році по прогнозам екстрасенсів.

Святковий прогноз: новорічна ніч та перший день нового року

За даними Гідрометцентру, в новорічне свято температура в Москві буде доходити до 5-10 градусів нижче нуля, очікуються невеликі опади у вигляді снігу. Проте вже вдень 1 січня, як пророкує прогноз погоди на зиму 2015-2016 в Москві, стовпчики термометрів поступово піднімуться до нульової позначки. Подібне «поведінка» столичного клімату загрожує можливістю появи ожеледі, налипання мокрого снігу на дроти і гілки дерев. Так що, як бачимо, погода взимку 2015-2016 в Москві буде вельми багата на капризи.

В таку погоду, особливо після святкового обжерливості і застільних узливань, рекомендується не виходити з дому, щоб не опинитися у травмпункті з переламаною кінцівкою. І, зрозуміло, краще за кермо не сідати!

На завершення рекомендуємо дізнатися, як відпочиваємо в 2016 році на свята — у цій статті перераховані всі вихідні і святкові дні в 2016 році в Росії.