Якого числа святкується Вербна неділя в 2016 році

Якого числа святкується Вербна неділя в 2016 році

Все, напевно, хоч чули про Вербному неділю, але мало хто знає, що це таке і які традиції. Вербна неділя — це двонадесяте свято, яке встановили у пам’ять урочистого входу Ісуса до Єрусалима. Тоді він в’їхав на віслюку. Саме в цей день Ісуса визнали ізраїльтяни правителем і кидали йому під ноги пальмові гілки. Далі відбувається диво, і Ісус воскрешає Лазаря. Вся ця звістка поширилася досить швидко, хоч тоді й не було мобільних телефонів. Так от, тоді в Ісусі побачили ізраїльтяни рішення всіх проблем. Вони хотіли, щоб син божий сів на трон в ролі царя і правителя Ізраїлю.

Так ось Ісус приїжджає на віслюкові до Єрусалима. Тоді тільки Бог міг знати, що Син божий не несе царство земне, а царство небесне. Тільки от закінчилося не так добре, як у казках. Ісуса розп’яли. Але він знав, що у нього буде така доля. Адже він готовий був розплатитися за всі гріхи людей. Він ніколи не пішов проти волі Батька.

Пальмових гілок у нас немає, так що тому і використовую вербу. Вона вважається першою рослиною весняним, яке розпускається раніше всіх і є символів пробудження природи. Такі гілки необхідно зберігати протягом усього року у вазі, прикрашаючи ікони. Якщо у вас вдома стоять вербні гілки, то це означає, що ви зустрічаєте Ісуса і готові впустити його в свій світ. А ось зберігання гілок цілий рік, означає, що ви готові слідувати за богом.

У 2016 році Вербну неділю припадає на 24 квітня. Зазвичай таке свято відзначають за тиждень до Великодня. Вербна неділя – як символ християнського світу. До речі крім пальмових гілок, до ніг Ісуса клали ще різні квіти. І якщо у християн назва свята носить слово – Вербну, то у католиків воно називається Пальмова. Традицій в такий день вистачає. Якщо хочете зірвати гілочки, то краще це робити у тих дерев, які ростуть у воді і на березі. Заздалегідь приготовлені гілочки треба поставити у вазу. А ось в неділю люди несуть ці гілки у церкву, аби священик залишив їх. Далі гілочки приносять в будинок.

З давніх часів вербною гілках приписувалося магічне властивість. Наприклад, коли люди приходили в церкву, то били ними один одного і при цьому говорять нескладні слова. У кожній сім’я слова могли бути різними, але зміст залишався один і той же – близькій людині робили благополуччя і здоров’я. Наприклад, можна було говорити таку фразу: «Не я б’ю, верба б’є. Будь здоровий, як вода, і багатий, як земля». І все в такому ж роді.