Якого числа Радониця в 2016 році

Якого числа Радониця в 2016 році

Після того, як православ’я на Русі стало провідною релігією, народ вирішив з язичництва взяти кілька обрядів і традицій. Наприклад, святкування дня Радониці. По-іншому його ще можуть називати – Батьківський день. На дев’ятий день після Великодня, кожен рік, православні люди згадують покійних родичів, йдуть на цвинтар і там влаштовують поминальний сніданок. А на могилах залишають частину продуктів, які принесли.

Радониця, за легендою – ім’я одного з язичницьких богів. Свято в народі має ще багато назви. Деякі люди називають його Могилками, інші Невьим днем. А ось у третіх людей свято має назву – Тризнам. Саме ці ведичні істоти, за легендами, були хранителями померлих душ. Наші предки намагалися їх задобрити різними методами, і хотіли викликати їх повагу. Так що на похоронні кургани несли різні частування та інші жертовні дари.

Є ще одна цікава версія. Назва свята прийшло від слова рід, радість або ж спорідненість. Вважалося, що в такий день по людям, які померли, не можна лити сльози. І навпаки, треба було радіти і вірити в те, що, коли прийде день святої Пасхи, про всі близькі та знайомі, які померли і пішли з цього світу, будуть з нами.

Деякі люди ходять на кладовище саме на Пасху, хоча таку нову традицію священики не схвалюють. Як раз для того, щоб відвідувати могили є окремий день – свято Радониця. Багато людей звикли до того, що залишають пакети з їжею у надгробки. А адже такий обряд свої корені бере саме з язичницької культури.

Горілку та хліб у надгробків богослужители не радять залишати людям. Адже це не прийнятно в православ’ї. А ось бенкет на кладовищі точно влаштовувати не варто, та ще й стіл накривати. За упокій можна тільки трохи випити, але не напиватися, як це робить більшість людей. На Радоницу найкраще молитися за тих, хто помер і не вживати спиртне.

Традицій на Радоницу існує багато. Наприклад, коли ви приходите на цвинтарі, на могилах треба залишати яйця або ж закопати їх краще в землі. Дозволяється розбити їх об хрест і розкидати по землі очищення. У давні часи, як і зараз, біля могили покійника збирається вся рідня і випиває, і їсть.

Після цього люди, як правило, йшли додому, щоб поспати. А після сну влаштовували пишні гуляння. За повір’ями, у цей день померлі можуть прийти додому. Так що їх треба зустріти, як слід: накришити хліб і поставити чарку з горілкою. А ось за стіл треба принести три порожні тарілки. Багато хто думав, що це може служити померлій людині сніданком, обідом і вечерею.