Якого числа Прощену неділю в 2016 році

Не всім відомо, коли зустрічати Прощену неділю в 2016 році, якого числа. Адже цей день по-справжньому особливий для православних християн, світлий і радісний. Його відзначають в останній день Масляної. Так, напередодні Великого посту, найтривалішого і суворого у році, можна полегшити своє серце прощенням кривдників і визнати власні помилки.

Звідки з’явилася традиція просити прощення перед постом?

Сотні років тому виник такий добрий звичай. Подібно до Ісуса, палестинські монахи у повній самоті на час Великого посту віддалялися в пустелю, щоб очистити душу молитвою і стражданнями. Деякі назад в монастирі вже не поверталися, гинучи від спраги або нападів диких тварин. Усвідомлюючи всю небезпеку прийдешнього подорожі, ченці перед розставанням просили вибачення за завдані образи у своїх побратимів, щоб відправитися в шлях з чистою совістю.

День прощення і у 2016 році має той же зміст. Кожен прагне приступити до посту з легким серцем, не обтяженим почуттям провини за поганий вчинок чи ненавистю до свого кривдника.

Якого числа Прощену неділю в 2016 році

День прощення в 2016 році: як його провести і що зробити?

З ранку віруючим бажано йти в храм. У цей день там читають Євангеліє, говорять про чесноти, пості і прощення гріхів, згадують Адама і його гріхопадіння. Священик після молитов просить вибачення у прихожан, а парафіяни – у священика і один одного. Навіщо вони це роблять? Щоб отримати прощення за себелюбство, адже кожен ставить понад усе власні потреби і інтереси, забуваючи про любов до ближнього.

Далі можна вирушати додому і влаштовувати святкове застілля. У Прощену неділю, як і в інші дні Масниці, дозволяється скоромна їжа без м’яса: традиційні млинці, оладки, сирники, вареники, а також риба і трохи вина.

Якого числа Прощену неділю в 2016 році

Важливо протягом дня попросити вибачення у всіх рідних і близьких, і не тільки у тих, перед якими дійсно відчувається якась вина. Часом ми надто вразливий людини мимоволі і несвідомо. Вимовивши необережне слово або вчинивши необдуману дію, ми можемо образити когось і навіть не звернути уваги.

В цей день є хороший привід зустрітися або зателефонувати з тими, з ким давно не доводилося спілкуватися. Крім того, потрібно з усіх сил намагатися щиро пробачити і своїх недругів. Навіть тих, які не мають жалю про те, що вчинили. Але пам’ятайте: прощення здійснюється, коли більше не виникає бажання зла і помсти ворогові, тому женіть геть погані думки і спогади.

Прощений день 2016: просимо вибачення правильно

У Прощену неділю вимовляється фраза: «Прости мене, якщо зможеш!». На що співрозмовник повинен відповісти: «Бог простить, і я прощаю!». Але чому в цей день не звучить більш звичне для всіх «вибач»? Адже у повсякденному житті нам легше вживати саме це слово. Справа в тому, що, вибачаючись, ми маємо на увазі вихід з вини, як ніби говоримо: «Я не хочу бути винним, не вважай мене таким».

У слова «пробач» дещо інший сенс. Воно народилося від слова «просто». Тобто, просячи прощення, ми хочемо зробити спілкування з людиною простіше, легше, приємніше. Адже не дарма кажуть, що після сварки відносини ускладнюються. Важко який посварився знаходитися на одній території, дивитися один одному в очі, спокійно розмовляти. Тоді як примирення все в корені міняє, і людям знову разом добре і комфортно.

Слов’янські звичаї прощеної дня

У Прощену неділю донині дотримуються не тільки християнські, але і слов’янські язичницькі традиції. Як відзначали цей день наші далекі предки?

 • З раннього ранку також просили один в одного прощення, цілувалися і обіймалися. Ходили до храмів.
 • Жінки обов’язково після обіду вирушали на кладовище, залишали там млинці і випивку. На колінах просили у покійних вибачення, згадували їх, плакали.
 • І дорослі, і діти брали участь у гуляннях з піснями і танцями, спалювали солом’яне опудало Масляної на багатті, проводжаючи цим холоду і зиму.
 • У вогні спалювали рештки скоромної їжі, щоб не було спокуси на наступний день, коли почнеться піст, її доїдати.
 • Ходили в лазню, надягаючи свіжу білизну з метою зустріти новий день з чистою душею і чистим тілом.
 • Якого числа Прощену неділю в 2016 році

  Прощена неділя 2016: як дізнатися кількість і дату?

  Отже, коли ж Прощену неділю в 2016 році, якого числа? Насправді розрахувати дату нескладно. Відзначати Великдень ми будемо 1 травня. Їй передує семитижневий Великий піст. Отже, Прощену неділю в цьому році випадає на 13 березня.

  Не забудьте в цей день зібратися з рідними за загальним столом, поговорити про проблеми у відносинах і попросити один в одного прощення. Не соромтеся звернутися з проханням про прощення до дітей – в такий день немає підстав для непотрібної гордості і дотримання субординації. Знайдіть сили пробачити кривдників і вступайте в завтрашній день з легким серцем.

  Читайте також:

  » Батьківський день в 2016 році

  » Червона гірка в 2016 році

  » Свято Святої Трійці в 2016 році