Якого числа Петров пост в 2016 році

Якого числа Петров пост в 2016 році

Дана назва свята прийшло до нас на честь святих Павла і Петра. Друга назва цього обмеження в їжі – Апостольський піст. Завжди по-різному початок цієї події. Адже воно безпосередньо залежить від того, коли була Пасха й наступна Трійця. Рівно сім днів християни відраховує від останнього урочистості. У той понеділок, на який припадає останнє значення і має початок Петрового посту.

Чудового і дуже важливого для кожного віруючого подія в 2016 році буде випадати на 27 червня. Закінчення у цієї основи святості і очищення буде 12 липня. Вся справа в тому, що на зазначену дату припадають іменини Петра, так що пост завжди закінчується саме перед цією подією. Можна навіть зробити правильний висновок, що тривалість зазначеного обмеження в їжі щоразу змінюється. Адже безпосередньо вся тривалість залежить від того, на яке число припала Великдень і звичайно ж Трійця.

Варто відзначити, що в християнстві Петрів піст має другорядне значення і не вважається суворим. З найвіддаленіших часів йде початок обмеження їжі. Дотримання цього посту, в ті далекі періоди, рекомендувалося тим людям, які з яких-небудь поважних причин не могли послідувати за основами великого посту.

Як і у всі часи, Петров пост 2016 обов’язково починається з понеділка. Коли проходить Трійця, то відраховується 7 днів, а потім віруючі приступають до основ зазначеного обмеження їжі. Даною основи термін дії завжди різний. Але ось кінець посту завжди доводиться тільки на 12 липня. Адже саме в цей день відбуваються іменини Павла і Петра. Якщо порахувати, то можна побачити, що тривалість Петрового посту може кожен рік відрізнятися. Святкування Трійці може випадати на різні дати і виходить мінливою.

В такі дні не можна їсти тваринну їжу. А от рибу вживати дозволяється. Всі віруючі люди такі рибні дні влаштовують по яким дням, але при цьому виключається середа і п’ятниця. Крім цього, у вихідні дні дозволяється їсти варені страви, в які можна покласти і рослинне масло, і рибні продукти.

Певні правила харчування здійснюються тільки в понеділок, середу і п’ятницю. У такі дні тижня можна вживати тільки сірі овочі. Відварені овочі в такий період теж заборонені, але при цьому можна їсти хлібобулочні вироби і воду в будь-якому обсязі.