Якого числа Пасха в 2017 році – коли дата Пасхи

Якого числа Пасха в 2017 році – коли дата Пасхи

Якого числа пасха в 2017 році в Росії

Великдень – одне з найдавніших і дуже важливих церковних свят. Воскресіння Христове відзначають як православні, так і католики. Великдень – то не просто свято, це величне і радісне подія – світлий день, що несе в собі надію на щасливе майбутнє, любов до життя і перемогу над смертю.

Щоб насолодитися цим святом і відчути його чари, необов’язково бути віруючим. В цей день церква відкриває ворота і зустрічає всіх бажаючих освятити різні страви (яйця, паски, солодощі). За традицією родичі (рідні та близькі люди) зустрічаються за святковим столом – разом діляться хорошими моментами і насолоджуються життям.

Якого числа Пасха в 2017 році?

Коли Великдень у 2017 році в Росії, якого числа – це питання хвилює дуже багатьох. Її відзначають щороку в неділю, але дата змінюється. У 2017 році її святкуватимуть 16 квітня. Розрахувати дату можна і самостійно за допомогою спеціальних таблиць – пасхалії.

Слід зазначити, що дата Великодня у 2017 році у католиків і православних збігається. Однак так відбувається досить рідко — це пояснюється тим, що конфесії розраховують подібні дати за різними календарними системами для визначення числа даного торжества.

Існують правила, за якими визначають дату Пасхи:

 • Її будуть відзначати навесні після дня рівнодення.
 • Християнська Пасха слід завжди після Великодня іудеїв.
 • Відзначати його будуть у перший день «тижня».
 • Святкування відбудеться після першого повного місяця, який слідує за днем рівнодення.
 • Підготовка

  Протягом семи тижнів (Великий піст) віруючі готуються до важливого і радісного дня – очищають тіло і душу. Харчуються тільки рослинною їжею, лише зрідка дозволяють собі рибу. Постячись, люди очищають своє тіло і розум від поганих думок і бажань.

  Готуватися до свята починають за тиждень до воскресіння Христа:

  • продумують святкове меню;
  • наводять в будинку порядок і чистоту.

  До «чистого» четверга все повинно бути готове — необхідно звільнити час для роздумів та молитов.

  Як святкують православні?

  Основними символами Великодня є Благодатний Вогонь, Вода і Життя. У святкову ніч християни відправляються до церкви на службу. Важливу роль у цьому святі грає Великодній Вогонь – він є символом Світла Божого. Перед початком служби люди чекають Благодатного вогню (у великих містах). Якщо його привезли з Єрусалиму, і священики розносять його по всіх наявних церков у місті. Віруючі запалюють від цього вогню свічки.

  Світять принесені страви і воду. По закінченню служби віруючі прямують додому, щоб накрити стіл і розговітися. Багато забирають лампаду з вогнем додому, намагаючись зберегти її світіння протягом усього року. Цей день особливо значимий для тих, хто дотримувався посту. Приступаючи до трапези, починають ласувати спочатку яйцями, а потім паскою. Далі приступають до інших святкових частувань.

  В цей день у віруючих є одна цікава забава – битва яєць. Щоб взяти участь у цій грі, потрібно святковим яйцем вдарити пліч яйця суперника. Переможець той, чиє яйце, вірніше шкаралупа, залишиться цілим. При зустрічі у святкові дні зі знайомими та близькими прийнято говорити «Христос Воскрес!», а відповідають: «Воістину Воскрес».

  Прикмети та обряди:

 • Якщо прокатати крашанкою по личку дитини, то вважається, що чадо захищено від лихого ока.
 • Перший, хто переступить поріг власного будинку після служб, буде щасливий цілий рік.
 • Для залучення успіху і благополуччя слід занурити золоті прикраси в освітлену воду з яйцем.
 • У православних слов’ян великодні яйця асоціюються з весняним відродженням весни і родючістю.
 • Легенди: чому стали фарбувати яйця

  №1

  Коли народився Марк Аврелій, одна з курок належить його матері, знесла яйце, на якому були видні червоні цяточки. Це витлумачили як народження великого імператора. Римляни стали один одному дарувати на свята пофарбовані яйця. Християни таке явище витлумачили інакше: великоднє яйце, пофарбоване в червоний колір символізує кров Христа.

  №2

  Ще одна легенда, чому стали на Великдень фарбувати яйця, свідчить, що після смерті Ісуса Христа 7 іудеїв зібралися разом за столом, на якому були варені яйця і смажена курка.

  Один з присутніх згадав про казненном Христа і заявив, що Ісус воскресне на третій день. Власник будинку на це відповів, що він воскресне, якщо курка, що лежить на столі оживе, а яйця почервоніють. Так і сталося — курка ожила, а яйця змінили колір.

  №3

  Щоб розважити маленького Ісуса, Діва Марія разукрашивала яйця.

  Якого числа Пасха в 2017 році у католиків

  Серед католиків Великодній заєць є популярним істотою. Згідно з повір’ям, він ходить по домівках і кладе в святкові кошики частування. Пасхального зайця випікають і друкують на листівках, сувеніри з даним персонажем також в цей день дуже затребувані.

  Ще одним символом цього свята у католиків є теж барвисті яйця. У різних країнах їх прикрашають по-різному. Наприклад, в Центральній Європі їх розписують візерунками, квітами і орнаментами. Західноєвропейські католики розфарбовують яйця в червоний колір, при цьому ніяких додаткових елементів прикраси не використовують.

  Служба розпочинається у Великий Четвер і триває до Великого Неділі. У цей період люди згадують всі муки, які переніс Христос, його смерть і воскресіння.

  Ввечері у Велику суботу проводять Літургію Світла (Навечір’я). Поблизу церкви священики розпалюють багаття і беруть іскру, щоб запалити свічку з якої потім відправляються в темний храм і вимовляють гімн. Від запаленого Пасхала люди запалюють вже свої свічки. Потім слід Літургія Слова, а після Літургія Хрещення.

  У ніч перед торжеством хрестять дорослих людей — віруючі вважають, що цей обряд зробить їх щасливішими. Після хрещення починається Євхаристійна Літургія, а потім, після її закінчення, вимовляють «Христос воскрес». Знаходяться в храмі відповідають «Воістину воскрес» і починається хода навколо храму. По приходу додому накривають стіл (випічка, солодощі, м’ясо), прикрашають його великодніх декором і скликають всіх рідних і близьких.

  Тепер, коли відомо, коли Великдень у 2017 році, можна заздалегідь до неї підготуватися і провести свято у відповідності з усіма традиціями.