Якого числа Пасха в 2016 році – коли дата Пасхи?

Якого числа Пасха в 2016 році – коли дата Пасхи?

Коли Пасха в 2016 році

Великдень – велике свято для усіх віруючих християн. Найважливіша подія всього церковного року триває сім днів, починаючи з урочистого Богослужіння, яке проходить в ніч з суботи на неділю. Саме тут у перший раз промовляють: «Христос Воскрес!» — «Воістину воскрес!». Для кожного віруючого це свято особливе, він асоціюється з відродженням нового життя, оновленням природи, але головний сенс – це подолання смерті і примирення Бога з людиною.

Традиції святкування Великодня настільки величні, радісні, красиві, урочисті дні запам’ятовуються надовго. В цей час закінчується Великий піст в 2016 році, крім цього люди наводять лад вдома, на кладовищах, підписують листівки, роблять паски, фарбують яйця, готують частування для святкового розговіння, всю їжу висвітлюють у церкві. Великдень — це день, коли Ісус Христос повстав над смертю! І для всього світу настала справжня весна, світлий, теплий, радісний ранок нового життя.

Якого числа Пасха в 2016 році для православних віруючих

У 2016 році в Росії Великдень святкується 1 травня, цей теплий весняний день буде повністю присвячений ритуалів православним. Кожна віруюча людина відчуває теплоту і благословення Небес. У Великдень не потрібно піклуватися про своє фінансове благополуччя, якщо щось і буде дано людині, то з Божою допомогою, без особистих зусиль. За традицією не можна:

 • сумувати;
 • ображати людей;
 • грішити;
 • тужити;
 • страждати;
 • лаятися.

Це одне з головних свят у православному церковному календарі 2016 року. У кожній віруючій родині в неділю вже стоять на столі освітлені паски, випічка, солодощі, фарбовані яйця. Святкування йде на широку ногу, адже саме воскресіння Христа, що сталася багато років тому, позначило нашу сьогоднішню щасливе і радісне життя. У кожному куточку світу, де є церква, задзвонять дзвони, ні один з них не буде мовчати.

Дата Пасхи в 2016 році для католиків випадає на 27 березня

Розбіжність у датах пов’язано з різницею тривалості церковних повнолуння і сонячних днів. Буває, що східна Пасха збігається з західної. Але, в основному, католицький свято випереджає на кілька тижнів православний.

Пасхалія – система розрахунку дат урочистості

Православна церква ґрунтується на особливих обчисленнях, складаючи святкові дні. Дата Пасхи вираховується за юліанським календарем заснованим Юлієм Цезарем, який також називається «старим стилем». На заході використовують григоріанський календар, створений папою римським Григорієм XIII «новий стиль». Спираючись також на дні весняного рівнодення і повного місяця, святкування припадає на числа 22 березня – 25 квітня за старим стилем, 4 – 8 травня за новим стилем.

Коли буде Пасха в наступних роках?

Старий стиль (новий стиль)

 • 2016 – 1 травня (27 березня);
 • 2017 – 16 квітня (16 квітня);
 • 2018 – 8 квітня (1 квітня);
 • 2019 – 28 квітня (21 квітня);
 • 2020 – 19 квітня (12 квітня).

Підготовка до Великодня: історична довідка

Під час стародавнього свята Песахи, пов’язаного з виходом євреїв з Єгипту, у Страсну п’ятницю на Голгофі був розп’ятий Ісус і похований в печері. Але «жони-мироносиці», так називали жінок в Євангелії, прийшли до нього для надання тілу почестей і не знайшли його. На камені була тільки плащаниця, тканина, в яку Христос був загорнутий після смерті. Протягом наступних 40 днів воскресіння Ісуса було неодноразово доведено незвичайними явищами. Сьогодні святкується день повстання Спасителя над смертю в першу неділю, що йде за повним місяцем після єврейського Песаха.

До святкування Великодня готуються морально і фізично, їй передує Великий піст, який очищає душу, тіло, думки і готує до покаяння. Це найголовніший пост. Створили його для того, щоб віруючі завжди пам’ятали, як Ісус постив 40 днів у пустелі. Піст починається в 2016 році 14 березня, закінчується 30 квітня, за 7 тижнів до основного урочистості.

До останнього четверга до свята, який прийнято називати «Чистим», в будинку, на ділянці повинна бути проведена генеральна прибирання, прибрано на кладовищах. У цей день починається приготування святкової їжі:

 • пасок;
 • сирної паски;
 • яєць;
 • солодких булочок.

Обов’язково, згідно з традицією, щоб не хворіти весь рік, потрібно помитися з ранку. Паски випікаються всю п’ятницю, закінчити з приготуванням потрібно перед виносом з церкви плащаниці. В суботу вся приготовлена їжа висвітлюється в храмі, до вечора всі збираються на головний хресний хід і службу, яка триває майже до ранку. Віруючі несуть запалені свічки під дзвін дзвонів і за годинниковою стрілкою три рази обходять собор. Хода це зачаровує, урочисте, незвичайне.

З ранку починається святкування, всі пригощають один одного, обіймають і промовляють: «Христос Воскрес!» — «Воістину воскрес!». У 2016 році дата Пасхи збігається з травневими державними святами, тому 2 травня в понеділок буде вихідний.

Якого числа Пасха в 2016 році для католиків

Для католицької віри Великдень – найбільше свято. У деяких країнах дітям і дорослим надаються канікули на це час. У 2016 році підготовка до католицької пасхи співпаде з початком Великого поста 10 лютого. Також свята передує Страсний тиждень, коли все прибираються будинку, готують паски і фарбують яйця. У п’ятницю згадують про муки Ісуса Христа перед смертю. Атрибутом свята у католиків крім яєць є зайці, саме у формі цієї тварини готується випічка та інші страви.

Якого числа Пасха в 2016 році – коли дата Пасхи?

Символи католицької Пасхи — кролик і фарбовані яйця

Напередодні Воскресіння віруючі йдуть на священну службу в костел, з ранку проходить обряд освітлення вогню і води. Католики набирають воду, світять їй святкову їжу, житло, а вогнем запалюють свічки. Особливо Великдень люблять діти, вранці вони вирушають шукати заховані зайцем на галявині яйця. Протягом усього тижня віруючі католики відвідують костел і моляться, беруть участь у святкових богослужіннях.

За пришестя 50 днів після Великодня, відзначається ще одне велике свято – Свята Трійця. Католицький пост не відрізняється строгістю по відношенню до їжі тваринного походження, тільки до м’яса. Седмиця триватиме в 2016 році до 2 квітня.

Великодні традиції

Великдень багатий на традиції, її святкують дуже багато народу. Тиждень перед святом – світла Пасхальна седмиця. Вона відводиться на підготовку, православні жителі Росії прикрашають будинки, наводять скрізь чистоту, найбільш забутих куточках. Активна підготовка починається в четвер. На зорі проводиться особливий ритуал – треба скупатися, таким чином очиститися від гріхів, а після сходити причаститися в храм.

Увечері прийнято надягати ошатний одяг, брати кошик з писанками, з пасками і йти в церкву на урочисту службу. Під дзвони, які не вщухають з самого недільного ранку, проводиться хресний хід. Споконвіку Пасха святкувалася в колі рідних людей і вважалася сімейним торжеством.

У домівках запалюються абсолютно всі джерела світла. У гості ходять обов’язково з булочками, пасками, крашанками, пасками, обмінюються дарунками, обнімаються і цілуються. Дана традиція притаманна виключно слов’янського народу. Будинки прикрашають тюльпанами, фіалками, вербовыми гілочками, великодніми віником.

Також прийнято ділитися з жебраками і допомагати один одному. За традицією убогим лунають свячені паски, яйця, гроші, щоб вони теж вірили в Бога і могли насолодитися осяйних святом – Воскресінням Христовим.

Пасха прийшла. Що говорить про це?

Християнська Пасха змогла згуртувати біля себе численні різні етнічні ритуали, прикмети, повір’я, традиції.

Провісники свята

 • Дзвін – голос церкви, слухаючи його, людина може навіть оздоровитися.
 • Особливе вітання – обмін пасками з фразою: «Христос Воскрес!» — «Воістину воскрес!». Ходіння по гостям, зустріч навіть з самими далекими родичами.
 • Фарбовані яйця – символ нового життя, за формою яйце схоже на камінь, який затулив гробницю Ісуса.
 • Паска – символ родючості і приходу весни в язичництві. Він ніякого відношення до історичної Великодня не має, але це не заважає свята.

Прикмети та повір’я

 • В давнину вважалося, що діти, народжені в період святкування Великодня, будуть завжди здорові й успішні.
 • Питна вода, набрана в пасхальну ніч, вважалося магічною, їй можна очистити будинок від злих наклепів і поганий заздрісної енергії.
 • Не можна в святкову ніч впиватися і лаятися.
 • Дівчата не брали руками сіль ні за яких обставин, щоб не потіли долоні.
 • Якщо в тарілці з їжею панночці попалося комаха – значить, чекати побачення.

Повний передвеликодній проміжок триває 40 днів, до самого свята Вознесіння. Перший тиждень після святкування отримала назву Червона Гірка. Тоді до Святому апостолу Фомі з’явився Ісус, щоб той повірив у його воскресіння, день припадає на першу неділю після Великодня, за що і отримав свою другу назву «Антипасха». Отримати більше інформації про цей чудовий, улюблене багатьма свято, можна тут.

Вважається що це сприятливий час для весільних та інших урочистих заходів, які не можна влаштовувати під час Великого посту. Ось ми і розповіли, коли Великдень в 2016 році, і тепер ви зможете правильно до неї підготуватися.

На завершення рекомендуємо вивчити календар православних постів 2016 року, розміщений на цій сторінці. Це допоможе вам своєчасно підготуватися до всіх значущим для православної людини подій.