Якого числа Курбан Байрам в 2016 році

Якого числа Курбан Байрам в 2016 році

У цього свята є ще й другу назву – Курбан-Айт. Тут відбувається обряд жертвопринесення, але не просто так, а заради вихваляння всевишнього. Якщо вірити мусульманським календарем, то торжество люди починають святкувати 10-го числа місяця Зуль-Хіджа, а потім свято закінчується 13-м числом. Таке свято, як правило, завершують обряд Хаджу – щорічне мандрівка шанувальників ісламу в Мекку.

Можна навіть дізнатися витік походження свята, якщо звернутися до Корану. До пророка Ібрахіма, уві сні прийшов ангел і розповів йому волю Аллаха: свого сина пророк повинен був принести в жертву. Ібрагім не можу не послухатися Бога, тому пішов у долину Міна і став на тому місці, де зараз розташована Мекка. Аллах вирішив перевірити своїм велінням, наскільки пророк може бути відданий йому і на що готовий піти заради нього. Однак син Ібрагіма, в останній момент був замінений на барана. І оскільки Ібрахім був вірний, то в подяку за це Всевишній подарував йому другого сина, якому дали ім’я Ісаак.

У 2016 році свято Курбан Байрам буде відзначатися 23 вересня. До того, як розпочнеться триденний священне торжество, мусульмани зобов’язані витримати 10 днів посту. Таке свято зазвичай відзначають, коли сонце сходить. Далі віруючі вмиваються, вдягають чистий одяг і йде в мечеть, щоб встигнути на ранкову молитву. Після цього місцевий мулла або як у нас кажуть – священик читає проповідь. Після цієї проповіді мусульмани йде на кладовище, щоб вшанувати пам’ять родичів, які померли.

У свята є і заключний тап – жертвоприношення будь-якої тварини. Але зазвичай у такій ролі виступає верблюд, баран або інше копытное істота. В жертву, звичай дозволяє приносити не тільки за здоров’я живих, але і за тих людей, які вже померли. Тільки от в якості жертви заборонено вибирати будь-яку тварину, яке попалося на очі.

Наприклад, барана повинно бути не більше року, а бика або корови – не більше двох років. Якщо говорити про верблюда, то можна вибрати особина, яка досягла п’яти років. Бажано, щоб жертва, яку обрали, мала добре здоров’я і великі розміри. А також щоб у неї не було фізичних недоліків. Це означає, що не можна використовувати в священному обряді жертвоприношення сліпих, або кульгавих істот. Мусульмани впевнені, що на смакові якості тварин може вплинути поганий фізичний стан.