Якого числа День Росії в 2016 році

Якого числа День Росії в 2016 році

Джерело фото https://pixabay.com/

Щорічно 12 червня в Російській Федерації відзначається найважливіше державне свято країни, до 2002 року носив назву День незалежності, День прийняття Декларації про державний суверенітет. Борис Миколайович Єльцин, перший президент Російської Федерації, в 1998 році вирішив остаточно припинити неправильне тлумачення державного свята і запропонував назвати його Днем Росії. Хоча офіційно так стали називати свято тільки через чотири роки – 1 лютого 2002 року.

Дата нового життя великої держави

Саме з цієї дати країна починає нове життя – стає демократичною державою, яка дотримується принципів федеральної конституції, партнерства та рівноправності. Кожен етнос громадянського суспільства з цього моменту став невід’ємною частиною Батьківщини. Свято бере свій початок ще з 1990 року, тоді відбувся 1-й з’їзд депутатів РРФСР і була прийнята Декларація про суверенітет республіки.

У Росії не всі громадяни розуміють до кінця свято і зустрічають його з подивом. Комусь незрозуміло від кого Росія стала незалежною, інші пов’язують захід з вступом у владу першого президента Російської Федерації, і початком нової економічної епохи країни. Це і зрозуміло, адже таке імперське, впливове минуле держави не дає підстав думати, що воно від кого залежало.

Минуло вже чверть століття після прийняття декларації, за цей час країна виховала ціле покоління, але багато хто не знає добре історію Радянського Союзу, тому і суперечки навколо 12 червня не вщухають. На жаль, негатив до цієї дати відчуває і більш старше покоління, яке вважає її остаточною датою розпаду СРСР.

Так чи інакше, 90-ті роки були важкими для Росії, вона стала зовсім іншою країною і свято, яке ми відзначаємо 12 червня кожен рік – знаменує для більшості громадян:

 • свободу;
 • справедливість;
 • віру в краще майбутнє;
 • згода;
 • мирне співіснування народу;
 • оновлення і переродження країни.

Сьогодні День незалежності Росії святкують у всьому світі

Щорічно святкові заходи проходять в різних куточках планети. День незалежності Росії, відзначили в 2015 році:

 • Китай;
 • Ізраїль;
 • Франція;
 • Бразилія;
 • США.

Традиційно влаштовуються концертні програми, присвячені культурі Росії. Це свято – став символом національного єднання, спільної відповідальності за майбутнє і сьогодення Батьківщини, не тільки для Росії, але і багатьох інших країн.

В цей день кожен російська людина відчуває особливу радість, гордість, патріотизм за Батьківщину. День Росії в 2016 році – це зайвий привід добре подумати про те, що нас робить сильнішими і об’єднує. Ми повинні бути гідними наших предків, що творили країну.

Якого числа День Росії в 2016 році?

Сьогодні це свято набуває більше патріотичні забарвлення, росіяни полюбили його. Прийнято виїжджати на пікніки за місто, відвідувати розважальні заходи, які влаштовуються в цей день у кожному найвіддаленішому куточку країни.

Це спортивні змагання, велопробіги, виступи зірок вітчизняної естради, виставки народної творчості та багато іншого, кульмінацією торжества, звичайно, є салют. Російський народ прикрашає себе в свято різною символікою країни, це всілякі значки, прапорці, футболки з написами, аквагрим.

Москва в цей день влаштовує грандіозне торжество. На площі Революції тут традиційно роздають шматки величезного пирога з яблучної і вишневою начинкою, який безкоштовно може спробувати кожен житель і гість столиці. Розмір цього пирога 2×1,5 м.

День Росії в 2016 році випадає на неділю, отже, за рішенням уряду її перенесуть на понеділок. Робочий тиждень розірвано не буде, адже 11 червня – це субота, 12 неділю, 13 офіційний вихідний, значить, росіяни будуть відпочивати 3 дні. Робочий тиждень почнеться з 14 червня.

Пам’ятаємо свої витоки і традиції народу

Росія – потужна держава, за спиною якої насичена багатовікова історія з руйнівними війнами, беззаперечними перемогами, зміною влади, режиму. Тим не менш, вона витримала все і розвивається далі. Найстрашніші удари не зломили і не поставили її на коліна. Росію поважає весь світ, у неї велике культурну спадщину. Кожен громадянин і людина, що народилася тут, повинен пишатися своєю Батьківщиною, любити її і виховувати дітей в патріотичному дусі.

Але варто пам’ятати, що обов’язково патріотизму передбачає терпимість, толерантність до культури, звичаїв інших народів. На території сучасної держави проживає понад 180 етнічних груп, 80% — російське населення. Сучасний громадянин може багато чого навчитися з історії країни. Не можна відмовлятися від своїх витоків і традицій.

Росії довелося пройти важкий і довгий шлях, щоб завоювати позицію сильної держави. Своєю незалежністю вона зобов’язана напруженої праці, мужності, самовідданості свого народу. День Росії – це щось більше, ніж звичайний державний свято і черговий вихідний день. Значення його не тільки у фактичному існуванні держави, але і в урочистій перемоги народу над труднощами, болем і непростий сучасністю.

Суверенітет був проголошений саме для можливості забезпечити кожну людину, мати право на гідне життя, вільно розвиватися, користуватися мовою.

На завершення рекомендуємо завантажити календар на 2016 рік з святами і вихідними. Ця інформація допоможе своєчасно підготуватися до свят і спланувати свої трудові будні.