Яким буде ВВП Росії в 2016 році. Прогнози, динаміка

В даний час незмінно обговорюється глибоку кризу, у який занурена вся світова економіка. Російська – не виняток. Існує думка, що вона в 2015 році досягла найнижчої позначки. Тому питання, яким буде ВВП Росії в 2016 році, обговорюється на всіх рівнях. Традиційно висловлюються само як оптимістичні прогнози, так і песимістичні.

Фактори, що впливають на ВВП

Яким буде ВВП Росії в 2016 році. Прогнози, динаміка            На офіційному рівні було заявлено, що економіка країни не падала, але лише перебувала у стані адаптації до нових умов. А значить, є всі передумови для її позитивного зростання вже до середини 2016 року. Правда, цифри тут не прозвучали. Що ж все-таки впливає на валовий продукт Росії? Для початку зазначимо – ВВП безпосередньо пов’язаний з виробничими потужностями країни. Більше вироблених і реалізованих товарів – більше наповнюється держбюджету.

Отже, варто перелічити фактори, без урахування яких про ріст говорити не доводиться:

  • зниження цін на нафту;
  • зростання долара при значному падінні рубля;
  • введені санкції проти Росії;
  • тривалий українсько-російський конфлікт;
  • обмеження інвестицій;
  • переорієнтація ринку на внутрішнього виробника.

Існують і інші нюанси, але перерахованим вище потрібно відвести вирішальну роль. Зокрема, багато підприємства орієнтувалися на ввезені сировину і товари, а сьогодні змушені розраховувати в основному на вітчизняні. Отже, продуктивність у зв’язку з такою перебудовою помітно знизилася, але уряд Росії прийняв рішення вкладати кошти у власного виробника.

Яким прогнозами слід вірити

Яким буде ВВП Росії в 2016 році. Прогнози, динаміка            Насамперед не варто беззастережно вірити ні песимістам, ні оптимістам – життя завжди переконливо вносить свої корективи. Варто проаналізувати думку тих і інших і, вислухавши їх доводи, зупинитися на середній цифрі. Бюджет передбачає дефіцит від 2,5 до 3% валового продукту. Мінекономрозвитку прогнозує в 2016 році всього лише 0,7% передбачуваного економічного зростання, хоча раніше прогноз ВВП Росії, динаміка його спочатку наближалися до цифри 2,3%.

Ощадбанк наполягає на падінні ВВП на піввідсотка і не рекомендує сподіватися на перехід до плюса. Зарубіжні аналітики, що представляють агентство Moody’s, а також Bank of America, також говорять про зниження до півтора відсотків – дещо раніше йшла розмова про нульовій позиції. Чубайс, навпаки, переконаний у повільному, але неухильному зростанні від 0 до 1,5% і підкріплює свою переконаність посиланнями на зростаючу роль приватного підприємництва. Morgan Stanley схиляється до того, що в 2016 році після невеликого підвищення знову впаде ціна на нафту, а отже, ВВП Росії знизиться швидше всього на 1,3% і зможе піднятися до 1,7% тільки через рік.

Одностайні і зарубіжні, і вітчизняні економісти в тому, що якомога швидше слід стабілізувати відносини з Україною. Подальша за цим скасування санкцій Заходу викличе приплив товарів на світовий ринок, і Росія повинна бути зацікавлена в подібному вирішенні ситуації.

Також, Вам буде цікаво почитати:

  • Який буде курс долара 2016
  • Чи буде світова економічна криза в 2016 році
  • Доля Росії до 2017 року