Яким буде пенсійний вік з 2016 року в Росії

Яким буде пенсійний вік з 2016 року в Росії

Новий пенсійний вік з 2016 року в Росії

У кожній пострадянській державі є свої регульовані законом рамки часу виходу на пенсію громадян. У Росії та Білорусі пенсійний вік не змінювався з самого розпаду СРСР – це один з показників стабільного, нехай і не стрімкого розвитку країни. Отримувати пенсію в Радянському Союзі почали з 1932 року жінки у віці 55 років та чоловіки, що досягли ювілейного 60-річчя.

Пенсійний вік з 2016 року. Чекати збільшення? Наскільки років?

Сьогодні в уряді стоїть питання збереження державного бюджету безпосередньо з допомогою збільшення пенсійного віку. Тому стабільна ситуація може змінитися вже в 2016 році. Перші відгомони цього були чутні в 2014, коли хвиля кризи в країні досягла пікового рівня. Тоді тільки розглядалася можливість збільшення діапазону віку, доцільність вжитих заходів. І яким буде пенсійний вік з 2016 року в Росії, хвилює багатьох вже протягом двох останніх років, але остаточних відповідей так і не було почуто.

У червні поточного року був проаналізований і прийнятий до розгляду документ, в якому говориться, що тільки після настання 63-річчя громадяни Росії залишають робочі місця і йдуть на забезпечення держави. У документі обмовляється послідовність процесу, здатного нормалізувати стійкість бюджету ПФР, поступове збільшення вікового порогу з інтервалом у півроку. Якщо вдаватися в політику детальніше, то на цей рахунок думки громадських діячів і державних структур чітко розділилися на «за» і «проти».

Як зміниться віковий діапазон для майбутніх пенсіонерів?

Якщо бути точніше, то питання збільшення віку обговорювалося протягом кількох останніх років. Але серйозна економічна криза, з якою зіткнулася країна в кінці 2014 року, зажадав оперативно знайти спосіб вирішити безліч нагальних проблем, що стосуються економії держбюджету, і тоді проведення подібних процедур стало одним з можливих методів рішення задачі, а саме:

 • ідеї нормалізації пенсійного віку;
 • поступове підвищення з 2018 року;
 • збільшення віку незалежно від статевих ознак на 5 років відразу;
 • незалежно від статевої приналежності вихід на пенсію в 65 років.

Сьогодні за законом на грошові виплати можуть претендувати:

 • Громадяни, яким виповнилося 55 років (жінки) і 60 років (чоловіки);
 • Працівники підприємств, діяльність яких пов’язана з важким, небезпечним фізичною працею, у тому числі текстильна промисловість. Чоловікам належить на пенсію виходити в 55-річному віці з виробленням не менше 25 років на даному виробництві. У жінок стаж 20 років не менше, для отримання пенсійних виплат починаючи з 50 років;
 • Шкідливі умови праці, підземна діяльність, тривалі відрядження на крайній північ країни – все це дає можливість залишити роботу чоловікам 50 років зі стажем мінімум 20 років; жінкам у 45-річному віці з виробленням не менше 15 років;
 • У військовослужбовців, працівників силових структур та МНС вік визначається щодо пільгового обчислення стажу.
 • Пенсія для військовослужбовців

  До окремої категорії громадян відносяться військовослужбовці, які користуються особливими правами. Військову пенсію отримують особи, які досягли віку, зазначеного в законі та іншими критеріями, наприклад:

  • вислуга років;
  • отримані травми під час військової служби;
  • виплати нараховують при втраті годувальника.

  У Росії на пенсію військові йдуть згідно звання:

  • рядовий склад у 50 років;
  • капітани в 55;
  • середній генералітет у 60;
  • маршал, генерал-полковник у 65;
  • жінки служать до 45 років.

  Щоб вийти на пенсію потрібно відслужити не менше 20 років у збройних структурах Росії, або досягти пенсійного віку на займаній посаді.

  Пенсіонери Криму

  У законі про підтримку пенсіонерів Криму виплати військовослужбовцям почали нараховуватися з 2015 року з передбаченим РФ правилами. При зменшенні суми в момент перерахунків, різницю можна буде відшкодувати, в цьому випадку індексація не проводиться. Для перерахунків і врегулювання прав військових на пенсії по ФЗ №4468-I держава виділила 12,75 млрд. рублів, включаючи проведену індексацію в 2014-на початку 2015 роках. Що стосується питання, яким буде пенсійний вік з 2016 року в Росії для військових, в уряді ведеться багато дискусій, але ніяких змін поки що не передбачається.

  Пенсійні реформи, що проводяться в період з 2014-2016 роки, на становище військовослужбовців пенсіонерів змінюються тільки в кращу сторону:

  • змінився характер розрахунків, введений стандарт нарахування стажу і подвійний виплати;
  • виконана пріоритетна індексація;
  • всі пільги, надбавки залишилися без змін;
  • при виході пізніше покладеного віку надається можливість отримувати підвищені виплати.

  Економістами і експертами фінансових структур держави було запропоновано перенести підвищення на деякий час. Але глава Мінфіну спростував заяву, пояснивши це упущенням часу у вирішенні економічно важливих завдань, коли бюджет країни залежить, зокрема, від розміру пенсійних виплат.

  Думки політиків і аналітиків

  У Андрія Ісаєва, віце-спікера Державної думи на цей рахунок свою негативну думку. Він вважає, що цілком ці заходи не вирішать питання державного бюджету, а хвилю обурення у населення викличуть. Тому новий пенсійний вік з 2016 року в Росії ситуацію не виправить, а посилить її невдоволенням громадян.

  Висловлювання на прес-конференції Володимира Володимировича Путіна, що відбулася 16.04.2015 року, заспокоїли нинішніх пенсіонерів. Він запевнив, що підвищення не може бути, коли середня тривалість життя російського громадянина становить максимум 71 рік, усунувши цю проблему, можна повернутися до питання, вважає президент Російської Федерації.

  За словами міністра розвитку економіки Олексія Улюкаєва заходи щодо збільшення віку виходу на пенсію мають право на існування, він стверджує, що єдине над чим варто ще попрацювати – це терміни, коли буде проводитися реформа. Не менш важливо знизити індексацію до 4,4%, вважає Улюкаєв.

  Мінфін, як повідомляють ЗМІ, запропонував до 65 років підняти вік, як у чоловіків, так і у жінок. Це пропозиція у відомстві бачать в якості єдиного рішення врегулювання Резервного фонду держави та збереження не менше 1,3 мільярда рублів до 2018 року.

  Погляд Олексія Кудріна, колишнього міністра фінансів на ситуацію такою: він вважає, що країна зараз на порозі справжньої кризи системи пенсійних нарахувань і вирішити проблему можна тільки холодним розрахунком і жорсткими заходами, а продовження віку виходу на пенсію – одне з головних завдань.

  Соціальний блок наполягає на індексації за рівнем інфляції минулого року – це 13%. У свою чергу, Мінфін виключає таку можливість із-за критичного дефіциту бюджету. Сьогодні законодавством встановлено відсоток індексації пенсійних виплат на 2016 рік у розмірі 5,5%.

  Що чекати від уряду в майбутньому пенсіонерам?

  Одночасно розглядається питання про припинення нарахувань для працюючих пенсіонерів. Відмову у виплатах отримають громадяни, чий річний дохід складе понад 215 000 рублів, що більше прожиткового мінімуму. Раніше це стосувалося страхових пенсій для громадян з доходом від 1 млн. рублів у рік.

  Заява Максима Анатолійовича Топіліна, міністра праці, на економічному форумі в Петербурзі стало останнім аргументом у проведення реформи з настанням 2016 року. Він сказав, що підвищити діапазон необхідно з-за швидкого зниження чисельності працездатного населення. Близько 500 000 осіб на рік, а в сьогоднішній політиці він не бачить рішення.

  Підводячи підсумки, можна сказати, що, швидше за все, до 63 років уряд збільшить вік, бо твердо має намір довести до кінця розпочату справу щодо економії бюджету. Тут буде використовуватися найменша можливість зберегти гроші, десь заощадити.

  Однак чи буде підвищення пенсійного віку з 2016 року в Росії, точно сказати складно. Але навряд чи – різка зміна вікових рамок призведе до невдоволення населення, наближається до цього віку або вже перебуває в ньому. А керівництво країни не може цього допустити і без того напруженою кризової атмосфері. Хоча, незважаючи на це, в майбутньому такі перспективи у представленій картині виглядають неминучими.

  На завершення рекомендуємо дізнатися прогноз курсу долара на 2016 рік в Росії. Ця інформація допоможе прийняти рішення, в якій валюті зберігати заощадження.