Яким буде пенсійний вік з 2016 року. У Росії як і раніше для чоловіків цей вік 60 років, для жінок – 55.

Економіка – це складний механізм, керувати яким необхідно з мудрістю і акуратністю. І треба керувати на благо, а не на зло звичайним пересічним громадянам держави. З виходом нашої країни на європейські ринки і проводяться численні реформи багато життєво-важливі фактори в нашому житті як громадян Росії істотно змінюються. Так, наприклад, підвищуються податки або зменшується вартість страхових полюсів. Все це – величезні гвинтики в економіці, які суттєво позначаються на житті звичайних людей. Одним з них і є пенсійний вік – це вік громадянина країни, досягаючи якого він має право піти на зароблений відпочинок і отримувати пенсію у розмірі, прямо залежить від професії та умов праці, а також стажу роботи. В цьому році стало відомо, що уряд хоче встановити новий пенсійний вік з 2016 року.

Яким буде пенсійний вік з 2016 року. У Росії як і раніше для чоловіків цей вік 60 років, для жінок   55.

Пенсійний вік і пенсія в різних країнах

Оскільки жінки вважаються слабкою і не мають витривалістю і силою чоловіків, то вони працюють менше і на пенсію виходять раніше. Правда для різних країн це правило діє по-різному. У країнах СНД різниця між пенсійним віком чоловіки і жінки складає близько 5 років. А ось, наприклад, в Європі у кожної країни це по-різному:

  • Німеччина: люди обох статей йдуть в однаковому віці – 67 років і тільки в сфері праці з підвищеною небезпекою (пожежники, рятувальники і т. д.) можна піти в 60 років. Середня пенсія у німців становить близько 1200 доларів. Навіть німець без стажу роботи взагалі має право на мінімальну пенсію та державні посібники для оплати квартири. А середня кількість років німців – 79 років.
  • Франція: французи виходять на пенсію в 62 роки, згідно останньої проведеної реформи у 2012 році. Пенсія у французів близько 800 доларів, а от живуть вони близько 81 року. Пенсія нараховується в залежності від трудового стажу, причому враховуються тільки останні 11 років, тому французи прагнуть знайти собі хорошу роботу в останні роки своєї кар’єри.
  • Великобританія: за останні кілька років були проведені реформи по зміні пенсійного віку. Підсумком стало підвищення цього віку до 68 років. Як і в Німеччині тут пожежники, поліцейські та інші «небезпечні професії» йдуть в 60 років. Тривалість років у англійців нижче, ніж у решті Європи – всього 79 років. І пенсія тут теж нижче – всього 700 доларів. Звичайно, це індивідуальний параметр, але середня саме така.
  • Італія: для джентльменів і дам різний пенсійний вік. Перші виходять у віці 68 років, а другі у віці 63 років. Це підвищення дозволяє країні заощадити кілька мільярдів доларів щорічно. Середня пенсія становить 900 доларів, а живуть італійці в середньому близько 80 років.
  • Іспанія: у цій країні діє численна система пільг і посібників для пенсіонерів. Хоча всі виходять на пенсію у віці 67 років, у жінок-матерів трьох дітей і тих громадян, які робили відрахування в Пенсійний фонд протягом 38 років є можливість вийти на пенсію в 65.

Яким буде пенсійний вік з 2016 року. У Росії як і раніше для чоловіків цей вік 60 років, для жінок   55.

Всі країни Європи, перераховані вище, за останні три роки провели кілька реформ, які підвищили пенсійний вік. Це не тільки не порадувало жителів цих країн, але і спричинило за собою серію страйків і мітингів, які на багато днів паралізували багато міст. А яким буде пенсійний вік з 2016 року в Росії?

Реформи в Російській Федерації

На сьогоднішній день в Росії, як і на території інших пострадянських країн рекордно низький пенсійний вік: чоловіки йдуть в 60 років, а жінки в 65. Для всього світу це вкрай маленький вік. Крім цього, існує система пільг для працівників небезпечних професій, багатодітних батьків і ветеранів бойових дій і техногенних катастроф.

Яким буде пенсійний вік з 2016 року. У Росії як і раніше для чоловіків цей вік 60 років, для жінок   55.

Але влітку 2015 року стало відомо про розгляд та затвердження законопроекту, який підвищує пенсійний вік з 2016 року в Росії для службовців державних систем (чиновники, міністри, депутати). Разом з цим планується збільшити термін їх служби. Для інших працівників поки не планується підвищувати пенсійну планку. Як мінімум до 2020 року. Однак, якщо це чекає російських чиновник не варто очікувати цього ж для пересічних громадян?

Розкажіть про нас друзям: