Яким буде пенсійний вік з 2016 року. У Росії як і раніше для чоловіків цей вік 60 років, для жінок – 55.

Економіка – це складний механізм, керувати яким необхідно з мудрістю і акуратністю. І треба керувати на благо, а не на зло звичайним пересічним громадянам держави. З виходом нашої країни на європейські ринки і проводяться численні реформи багато життєво-важливі фактори в нашому житті як громадян Росії істотно змінюються. Так, наприклад, підвищуються податки або зменшується вартість страхових полюсів. Все це – величезні гвинтики в економіці, які суттєво позначаються на житті звичайних людей. Одним з них і є пенсійний вік – це вік громадянина країни, досягаючи якого він має право піти на зароблений відпочинок і отримувати пенсію у розмірі, прямо залежить від професії та умов праці, а також стажу роботи. В цьому році стало відомо, що уряд хоче встановити новий пенсійний вік з 2016 року.

Пенсійний вік і пенсія в різних країнах

Оскільки жінки вважаються слабкою і не мають витривалістю і силою чоловіків, то вони працюють менше і на пенсію виходять раніше. Правда для різних країн це правило діє по-різному. У країнах СНД різниця між пенсійним віком чоловіки і жінки складає близько 5 років. А ось, наприклад, в Європі у кожної країни це по-різному:

  • Німеччина: люди обох статей йдуть в однаковому віці – 67 років і тільки в сфері праці з підвищеною небезпекою (пожежники, рятувальники і т. д.) можна піти в 60 років. Середня пенсія у німців становить близько 1200 доларів. Навіть німець без стажу роботи взагалі має право на мінімальну пенсію та державні посібники для оплати квартири. А середня кількість років німців – 79 років.
  • Франція: французи виходять на пенсію в 62 роки, згідно останньої проведеної реформи у 2012 році. Пенсія у французів близько 800 доларів, а от живуть вони близько 81 року. Пенсія нараховується в залежності від трудового стажу, причому враховуються тільки останні 11 років, тому французи прагнуть знайти собі хорошу роботу в останні роки своєї кар’єри.
  • Великобританія: за останні кілька років були проведені реформи по зміні пенсійного віку. Підсумком стало підвищення цього віку до 68 років. Як і в Німеччині тут пожежники, поліцейські та інші «небезпечні професії» йдуть в 60 років. Тривалість років у англійців нижче, ніж у решті Європи – всього 79 років. І пенсія тут теж нижче – всього 700 доларів. Звичайно, це індивідуальний параметр, але середня саме така.
  • Італія: для джентльменів і дам різний пенсійний вік. Перші виходять у віці 68 років, а другі у віці 63 років. Це підвищення дозволяє країні заощадити кілька мільярдів доларів щорічно. Середня пенсія становить 900 доларів, а живуть італійці в середньому близько 80 років.
  • Іспанія: у цій країні діє численна система пільг і посібників для пенсіонерів. Хоча всі виходять на пенсію у віці 67 років, у жінок-матерів трьох дітей і тих громадян, які робили відрахування в Пенсійний фонд протягом 38 років є можливість вийти на пенсію в 65.

Всі країни Європи, перераховані вище, за останні три роки провели кілька реформ, які підвищили пенсійний вік. Це не тільки не порадувало жителів цих країн, але і спричинило за собою серію страйків і мітингів, які на багато днів паралізували багато міст. А яким буде пенсійний вік з 2016 року в Росії?

Реформи в Російській Федерації

На сьогоднішній день в Росії, як і на території інших пострадянських країн рекордно низький пенсійний вік: чоловіки йдуть в 60 років, а жінки в 65. Для всього світу це вкрай маленький вік. Крім цього, існує система пільг для працівників небезпечних професій, багатодітних батьків і ветеранів бойових дій і техногенних катастроф.

Але влітку 2015 року стало відомо про розгляд та затвердження законопроекту, який підвищує пенсійний вік з 2016 року в Росії для службовців державних систем (чиновники, міністри, депутати). Разом з цим планується збільшити термін їх служби. Для інших працівників поки не планується підвищувати пенсійну планку. Як мінімум до 2020 року. Однак, якщо це чекає російських чиновник не варто очікувати цього ж для пересічних громадян?

Розкажіть про нас друзям: