Яким буде літо в Санкт-Петербурзі в 2017 році за прогнозами синоптиків

Яким буде літо в Санкт Петербурзі в 2017 році за прогнозами синоптиків

Яким буде літо в Санкт-Петербурзі в 2017 році за прогнозами синоптиків

Вже зараз багато планують, як проведуть літню відпустку. Хтось мріє вирушити в південні краї, а інші давно виношували плани освоєння Північної Пальміри. Та й самі жителі міста на Неві чекають літа з нетерпінням. Воно не часто балує їх справжнім теплом, так що прогноз погоди в Санкт-Петербурзі – одна з найбільш затребуваних новин.

Подивимося, чим порадують синоптики аборигенів міста і його гостей.

Карикатура південних зим?

Але наше північне літо,
Карикатура південних зим,
Промайне і немає: відомо,
Хоч ми не хочемо зізнатися.

Цю цитату з пушкінського «Євгенія Онєгіна» можна поставити епіграфом до огляду прогнозу погоди в нашій культурній столиці. Її називають Північною Пальмірою, і містом-музеєм, пишаючись величезною кількістю збережених пам’яток історії та культури. Часом порівнюють з Венецією з-за великої кількості водних артерій або з Лондоном – за кількістю дощових днів в році і за загальною вологості повітря.

Санкт-Петербург і справді «місто дощів», як поетично оспівав його іншій Олександр, наш сучасник Розенбаум. Яким буде літо 2017 року в Санкт-Петербурзі, в першу чергу цікавить вітчизняних і зарубіжних туристів. Самі петербуржці до примх своєї погоди давно звикли і навіть вважають їх одним із брендів міста, його природного «родзинкою». Влітку тут панують західні вітри, вони-то і несуть вологу з Фінської затоки, з Балтики. Додають випарів річки і канали, які одночасно надають місту особливий шарм.

Червень – місяць білих ночей

Червень в Санкт-Петербурзі, мабуть, один з улюблених місяців для туристів з різних країн. Ще немає спеки, але місто вже вкрилася зеленню парків, скверів, алей. А головне: триває період білих ночей, що стартував у травні. Чимало тих, хто мріють погуляти по безсонним вулицях Північної столиці, помилуватися розведеними мостами і спритними річковими трамвайчиками, а може, і покататися на них в цей благодатний час. Для них питання, яким буде літо 2017 року в Санкт-Петербурзі, зовсім не пусте. Ось ми і спробуємо на нього відповісти, почавши з погоди червня.

Перший тиждень місяця буде помірно теплої, трохи вище 20 градусів вдень і близько 14-16 вночі. Після п’ятого числа виникне ймовірність формування циклону над Атлантичним океаном, а значить, досить рясні дощі на 2-3 дні стануть неминучістю. Потім трохи похолодає, до 16 градусів вдень. Зате і вологість повернеться до межі норми: 700-800 міліметрів.

Друга і третя декади червня будуть сприятливими для туристів і жителів граду Петрова. Дощів майже не буде, у всякому разі, сильних, а от від звичної петербурзької мжички, особливо вранці, нікуди не дітися. Денні температури коливатимуться від 18-20 до 25-27 градусів.

Липень в Північній Пальмірі

Яким буде літо 2017 року в Санкт-Петербурзі в липні? Метеорологи запевняють, що досить комфортним і по-справжньому літнім, приблизно яким воно було і в минулому 2016-м. Так що можна сміливо планувати не тільки річкові, але і морські прогулянки: потужних штормів у Фінській затоці не передбачається.

У першій декаді липня погода буде щедро обдаровувати теплом усіх, кому пощастить відчути себе петербуржцем хоча б на час. Ночі в цей період ще досить світлі, так що насолоджуватися видами унікального за красою міста можна буде цілодобово. Сильних опадів на початку місяця не очікується, лише під кінець першої декади можуть прогриміти грози, але нетривалі. Вітер переважно західний та північно-західний, при грозі може стати шквалистим.

Друга і третя декада десятиденка в нинішньому році не стануть відступати від липневих «правил хорошого тону». В середині місяця стовпчик термометра буде підбиратися до позначки 30-31 градус, і навіть вночі він буде опускатися не надто помітно, до 25-26 градусів. Вологість лише в окремі дні перевищить значення норми.

Серпень у Святому Граді Петра

Нечасто синоптики дають настільки оптимістичний прогноз на ціле літо, як у нинішньому 2017-м. Гідрометцентр вважає, що і серпень в Санкт-Петербурзі не зіпсує настрою його мешканцям і гостям. У всякому разі, за попередніми підрахунками.

Більш точна інформація стане доступна лише навесні. Але і це будуть довгострокові прогнози, а їх достовірність не перевищує 80 відсотків. Погода не поспішає розкривати усі таємниці, але дещо нам все-таки підказує.

Початок і середина місяця буде мало відрізнятися від останньої декади липня: вдень 23-25 градусів, вночі близько 20 або трохи нижче. Помірні опади і навіть за мірками граду Петра, мізерні.

А ось остання декада серпня почне звично готувати городян до осені. Температура опуститься до 16-18 градусів, ночами буде деколи дійсно прохолодно. Більше половини днів у місяці будуть хмарними. На щастя, зазвичай це буде мінлива хмарність, але кілька днів виявляться «сірими» з-за низьких важких хмар, які зовсім перекриють сонячні промені.

Вітер змінюватиме напрямок, в останні дні літа він частіше буде дути з північно-заходу і примушувати жителів міста на Неві змінити форму одягу» на міжсезонну. І, звичайно ж, за традицією цього тимчасового відрізка, в Північну столицю повернуться дощі. Загального враження від теплого і «довгограючого» літа вони не зіпсують. А все інше, як справедливо стверджують автори популярної пісні, легко виправити за допомогою парасольки».