Яким буде літо 2017 року в Криму за прогнозами синоптиків

Яким буде літо 2017 року в Криму за прогнозами синоптиків

Яким буде літо в Криму в 2017 році, за прогнозами синоптиків

У минулому 2016 році вперше за період з початку нового століття туристичний потік в Росії змістився в бік домашніх красот. Чималу роль тут зіграли зростання вартості долара і те, що були тимчасово скасовані прямі авіарейси в Туреччину і Єгипет. Але почасти у зростанні інтересу до відпочинку в країні «винна» і наша туріндустрія, яка, хоч і повільно, але навчається у зарубіжних колег якості сервісу і помірність цін.

Стосується це і відпочинку в Криму. А ось коригувати погоду поки що ми не навчилися. Вірніше, коли це намагаємося робити, виходить ще гірше. Давайте проаналізуємо, що з цього приводу кажуть професіонали. Яким буде літо 2017 року в Криму, який довгостроковий прогноз від Гідрометцентру з цього благодатного краю?

Трохи історії з географією

Відпустка в Криму завжди був бажаним варіантом для росіян. До цих пір у багатьох сім’ях гортають альбоми з початківцями жовтіти чорно-білими знімками, де наші батьки, бабусі і дідусі відображені на тлі визначних пам’яток півострова. Ластівчине гніздо, Лівадійський палац, екскурсії у винні льохи і на виноградники, по стародавнього Херсонесу, в музей оборони Севастополя і до інших пам’ятних місць, список яких не вміститься в рамках короткої статті.

Тут є що подивитися, чому повчитися. Вдихнути аромати «самого синього в світі» Чорного моря і відчути ауру непростій, але такій цікавій, часто — героїчної багатонаціональної історії цих місць.

Але, будемо чесними – у першу чергу сюди їдуть все ж, щоб відпочити, позасмагати, поплавати, скористатися розгалуженої курортно-санаторної інфраструктурою та послугами численних розважальних закладів. Для цієї категорії осіб Криму, так і для його корінних мешканців, звичайно, дуже важливим є відповідь на питання, яким буде літо 2017 року в Криму. А це, в свою чергу, залежить від того, де саме, в якому куточку півострова ви маєте намір провести відпустку.

Рівнина або гори – вибирайте і поєднуйте!

В цілому літо в Криму очікується тепле і сухе, з досить м’якими температурними коливаннями. У рівнинній частині весь відпускний сезон, з середини травня по середину вересня, переважатиме спекотна погода з мінімальною кількістю опадів. Освіжаючі дощі очікуються лише на початку червня і в середині серпня. Вони трохи знизять температуру, яка в решті період літа буде стійко «чіплятися» за позначку плюс 30 градусів і вище. Навіть для відпочиваючих жарковато. А працівникам виноградників, іншим аграріям в умовах посухи доведеться непросто.

Гори – особлива стати, тут все залежить від висоти над рівнем моря і наполегливості «альпіністів». Оселитися на одній з гірських баз – хороша ідея, особливо для тих, хто не дуже переносить спеку. Зі зрозумілих причин температура повітря тут нижчі, ніж на рівнині: середня місячна липня складає від 21 до 22,5° в передгір’ях і трохи вище. У 2017-му температурний режим не надто відрізнятимуться від цих значень.

На північних схилах гір випадає найбільше опадів: вони просто конденсуються на цій природній перешкоді. Якщо ви підніметеся на найвищу тутешню вершину Роман-Коші (1545 м), то різниця температур з Алуштою, що знаходиться в 20 км, близько 10 градусів.

Ті, хто їдуть в Крим цілеспрямовано, щоб поправити здоров’я, часто вибирають західну зону, Євпаторію. Тут більш м’який клімат плюс шикарні бруду і насичені мінеральні джерела.

Південний берег – туристична «Мекка» Криму

Південний берег Криму теж цінується курортниками. Тут лікує все, починаючи від повітря і води. Єдиний мінус – велика кількість «просто» відпочиваючих. Але якщо вас ця перенаселеність не бентежить, то місце ідеальне для поправки здоров’я і різноманітного відпочинку.

ПБК — це вузька, в кілька кілометрів по ширині, прибережна смуга. Вище її підніжжя гір, нижче – Чорне море. Гори захищають цей «Едем» від холодних північних вітрів, а море дає клімату потрібну умеренностьь. Південна оптимальна температура 27-30 градусів при нечисленності дощів і близькості моря зовсім не відчувається спекою. А ще й морська водиця приблизно тій же мірі прогретости у денні та вечірні години доповнює картину відпускної ідилії.

Світлі моменти відпочинку на Чорному морі в червні 2017-го

Яким буде літо 2017 року в Криму – подивимось більш детально. З урахуванням того, що реально корисним є лише короткостроковий прогноз, не більше ніж за два тижні до «години Х». Повернемося до «свідченнями» синоптиків ближче до травня, а поки розберемося, що вони спрогнозували в умовно-точної довгостроковій перспективі. В основному це стосується території Південного берега, з інших куточків півострова робіть поправку з урахуванням сказаного вище.

У червні буде тепло і переважно сухо. На початку місяця прогнозуються кілька дощових днів з посиленням південного вітру. Штормів не передбачається, швидкість вітру — до 8 метрів в секунду. Щоправда, навіть за таких «дрібних витівки» природи в море заходити не варто, оскільки хвилі і при такій силі вітру утворюються чималі.

Друга половина червня для любителів пляжного відпочинку буде оптимальною. Середньодобова температура міцно встановиться на комфортних 26-27 градусів. Це вдень, а вночі можна буде сміливо вирушати на романтичні піші та водні прогулянки. Літнього тепла вистачить на всіх, стовпчик градусника ночами буде з’їжджати вниз лише на якісь 3-4 градуси.

Липень і серпень у Криму — для «гурманів» відпочинку

У материкових областях в липневі дні буде «допікати» труднопереносимая спека. А на узбережжі атмосферу істотно пом’якшить морський бриз. 30-33 градуси близько берегової лінії суб’єктивно і об’єктивно не відчуваються палючим спекою. А поруч – морські легкі «баранці» хвиль, і вода прогрівається до 25 градусів.

Ночі теж теплі, тільки в досвітній час, коли південна темінь неохоче поступається дорогу першим сонячним променям, показники термометра будуть градусів на п’ять нижче денних. Під ранок будуть випадати рясні роси, є сенс погуляти босоніж по травичці в стороні від пляжу.

Ті, хто приїде сюди в серпні, теж не будуть розчаровані. На початок місяця прогнозуються короткочасні дощі, які нікого не испугаю. Навпаки, порадують тих, хто вже притомився валятися на пляжі і готовий приступити до пізнавально-розважальної частини відпустки. Тим більше, що повітря значно посвіжіє і рослини вдячно зазеленіють, розпустяться пізні квіти.

Але така «середньоросійська» погода простоїть всього кілька днів, а потім знову повернеться майже іспанське сонечко: 27-29 градусів, в окремі дні і вище 30.

В останній декаді, в передчутті наближення осені, знову застукають по дахах дощі. І знову короткочасні, навіть веселі, це ще не затяжна вереснева хмарна хмурость. Цілком затишно для спільних сімейних забав вдень, для нічних прогулянок під місяцем, філософського споглядання водної гладі. А може, вам пощастить, і ви побачите десь далеко відблисками в місячному світлі фігурки майже «іграшкових» дельфінів, насолоджуються тишею, що граються в ще теплих і спокійних водах.