Які зміни торкнулися звітності в ПФР в 2016 році

Звітність в ПФР в 2016 році значно змінилася. Це пов’язано із зміною економічних умов та реформуванням пенсійної системи. Тому варто ретельно розібратися в нових правилах надання звітності.

Необхідність змін

Необхідність внесення змін була обумовлена полегшенням процесу реорганізації підприємництва. Внесення змін зробило відповідальним за надання документації правонаступника підприємства. Надання інформації в першу чергу провадиться Пенсійним фондом, а тільки після цього на реорганізацію.

Ще один фактор, який зумовив впровадження змін, – відмова від індексації пенсій для працюючих пенсіонерів. Щомісячна звітність буде сприяти швидкому виявленню таких громадян. Таким чином, держава позбавляє пенсіонерів виплат, якщо їх зарплата перевищує допустимий рівень.

Відповідаючи на питання про те, які зміни здачі ПФР в 2016 році, варто відзначити, що змінилася система відповідальності за ухилення від надання інформації про внески. За подання неповних відомостей передбачено штраф у розмірі 500 рублів.

Які зміни торкнулися звітності в ПФР в 2016 році

Форма звіту та способи надання

У 2014 році була прийнята єдина для всіх страхових виплат форма. Вона об’єднала дані про внески та осіб, які зареєстровані у відповідних органах. Ця форма стала універсальною для всіх підприємців.

Документ повинен включати наступні дані:

  • прізвище;
  • ім’я;
  • по батькові;
  • індивідуальний страховий номер;
  • ідентифікаційний номер.

Для зручності платників передбачено кілька способів подання звіту:

  • Особистий візит

Звіт подається в електронному або паперовому вигляді. Така форма звітності передбачена для підприємств зі штатом не більше 50 осіб. У разі перевищення числа працівників інформація надається на флеш-носії.

Для подання звіту в електронному вигляді підприємцю потрібно укласти договір з Пенсійним фондом та отримати електронний підпис.

  • Відправка поштою

Звіт додається до замовного листа. Перевага такої форми звітності полягає у швидкості та наявності підтвердження про доставку форми. Слід враховувати, що дата подання документів збігається з моментом відправлення. При затримці пересилання працівники ПФР направлять підприємцю акт. При відсутності реакції контрагента на запит Пенсійного фонду блокує рахунки.

Інформацію про працівників необхідно надавати в Пенсійний фонд щомісяця. З першого квітня 2016 року в дію вступає норма про терміни подання звіту. Роботодавці зобов’язані подавати звіт не пізніше 10 числа місяця, наступного за звітним.

Подача нульовою документації

Відмінність подачі нульової документації полягає в тому, що вона подається в паперовому варіанті. Така форма звітності оформляється при відсутності заробітної плати. Нульова документація підтверджується листом до Пенсійного фонду.

Коли необхідна допомога

При наданні звітів з зазначенням кількості працівників, а також їх вікових меж є ризик допущення помилок. При необхідності надання такої документації варто звернутися за допомогою до фахівців. Звернення до професіонала допоможе уникнути штрафу та спростити систему підрахунку внесків.

Для співробітників схема подачі звітів не змінилася.

Що потрібно знати підприємцю

Які зміни ПФР в 2016 році – далі розглянемо більш докладно. Індивідуальному підприємцю необхідно регулярно здавати звіт про працівників, зареєстрованих в ПФР. Така форма звітності дозволяє контролювати рівень доходу осіб, що вийшли на пенсію.

Ще одне нововведення полягає в тому, що розрахунковий період становить 12 місяців, а не календарний рік.

Які зміни торкнулися звітності в ПФР в 2016 році

Розмір внесків у ПФР в 2016 році

Розмір внеску для підприємців у 2016 році – 30%. Розподіл коштів відбувається наступним чином:

  • 22% – перерахування без розподілу в ПФР.
  • 2,9% – активи ФСС.
  • 5,1% – внесок для ФФОМС.

Тариф у 22% встановлюється до того часу, поки внески працівника не складуть певну суму. Після досягнення показника їх розмір зменшується до 10%. Крім того, окремі компанії мають право на використання знижених тарифів.

Пом’якшення відповідальності

У розробці знаходиться спеціальний законопроект, який передбачає пом’якшення відповідальності за помилки під час перевірки або несвоєчасне надання інформації. Надання недостовірних даних також залишається порушенням, але відповідальність за нього виключається.

Підводячи підсумок, можна сказати, що зміни в законодавстві обумовлені новими економічними реаліями. Завдяки впровадженню нової системи звітності спрощується система визначення працюючих пенсіонерів, рівень заробітної плати яких перевищує допустиму межу.

Читайте також:

» Нові закони з 1 січня 2016 року в Росії

» Зміни по УСН з 2016 року

» Зміни в трудовому законодавстві з 2016 року