Які іспити будуть здавати в 9 класі в 2016 році

Навчальний рік 2015-2016 наближається до кінця, лякаючи випускників майбутніми випускними іспитами. Випускниками вважаються не лише учні 11-их класів, але і дев’ятикласники, яких чекає збільшена навантаження порівняно з минулим роком. Іспити в 9 класі у 2016 році будуть проходити за новими правилами.

Які іспити будуть входити в ДПА?

Система освіти постійно зазнає ряд змін в програмах навчання, і в контролі за знаннями у спробах поліпшити якість освіти. І якщо з 2014 року учням дев’ятих класів потрібно було готуватися до обов’язкових випускних випробувань з двох предметів: математики і російської мови, самостійно вибираючи, здавати чи не здавати іспити з інших дисциплін. То в 2016 році іспити по додатковим дисциплінам ввели в число обов’язкових. Нинішні дев’ятикласники та їх батьки вже почали задаватися питанням: які здають іспити в 9 класі?

Які іспити будуть здавати в 9 класі в 2016 році

  • До дисциплін, складання іспиту з яким обов’язкова, відноситься російська мова та математика.
  • Дві додаткові дисципліни, учні можуть обрати за бажанням з наданих варіантів: гуманітарні (література, біологія, історія, іноземна мова та суспільствознавство) або точні дисципліни (хімія, фізика, інформатика).

Маючи можливість здавати тільки дві дисципліни, лише мала частина учнів (близько 12%) виявила бажання складати іспити з додаткових предметів. Відсутність інтересу до знань, небажання брати освіта в свої руки і спонукало Міністерство Освіти посилити контроль за знаннями, і прийняти рішення про введення в число обов’язкових іспитів ще два. Надалі планується кількість обов’язкових іспитів для дев’ятикласників поступово довести до шести. Але кількість основних і додаткових іспитів не єдине нововведення. Обговорення ведеться також про пропозицію зробити обов’язковим іспит з іноземної мови. Але для випускників 2016 року іноземна мова все ще є додатковою дисципліною.

В якій формі проходить державна підсумкова атестація?

Іспити в 9 класі, як і в попередні роки, у 2016 році пройдуть у формі основного державного іспиту (ОГЕ), для проведення якого потрібні контрольні вимірювальні матеріали (КІМ). Цей іспит часто називають ЄДІ для дев’ятикласників. Школярі, які закінчують іспит екстерном, також здають ОГЕ.

А ось випускники спеціальних шкіл та закладів, а також учні з обмеженнями у здоров’ї будуть здавати ГВЭ – державний випускний іспит. ГВЭ може проводитися як в письмовому, так і в усному вигляді. При проведенні іспиту для перевірки контролю знань використовуються тести, квитки, завдання.

Видача атестата

Незважаючи на подвоєну, в порівнянні з минулим роком кількість іспитів у 9 класі в 2016 році в числі обов’язкових, отримати атестат школяр зможе, успішно здавши лише два основних випробування: українська мова та математику. Навіть незадовільні результати іспитів по додатковим дисциплінам не завадять в отриманні атестата. А ось з 2017 року документ про успішність планують видавати лише при успішній здачі іспитів з усіх чотирьох дисциплін.