Яка буде зима в Новосибірську 2015-2016

Питання про те, якою буде зима в Новосибірську в 2015 і 2016 році цікавить багатьох мешканців і гостей столиці, так як останнім часом погода нерідко підносить несподівані сюрпризи.

Загальний прогноз погоди на 2015-2016 рік

У Новосибірську переважає континентальний клімат, в холодну пору року температура на 5-10 градусів нижча, ніж в європейській частині Росії. Зима в цьому регіоні сувора і тривала, вона часто супроводжується хуртовинами і холодними вітрами. Настає відлига ближче до лютого, після чого знову з’являються морози, і на вулицях утворюється ожеледь.

В зв’язку з сучасною тенденцією до потепління, погода в Сибіру стала трохи відрізнятися від кліматичної норми. В 2013 і 2014 році температура в зимові місяці була на кілька градусів холодніше, ніж зазвичай. Однак аномальних кліматичних явищ, таких частих в останні роки, в цей період не спостерігалося. Крім того, завдяки невисокій вологості повітря сильні морози переносилися значно легше.

Яка буде зима в Новосибірську 2015 2016

Якщо говорити про те, якою буде зима в цьому і в наступному році, за прогнозами Гідрометцентру вона обіцяє бути досить холодною, а весна настане значно пізніше, ніж у минулі роки. У Сибіру температура очікується дещо нижче норми, зимові місяці будуть вітряними, суворими, з частими змінами погоди. Провідні метеорологи країни попереджають, що якихось аномальних потеплінь у цей період не очікується.

У першій половині зими опадів буде небагато, тому любителям гірськолижного спорту краще планувати свій відпочинок після січня, коли очікуються рясні снігопади. Зимові місяці будуть супроводжуватися ураганними вітрами, хуртовинами та ожеледицею, жителям столиці слід заздалегідь подбати про власну безпеку, а також про утеплення будинків.

Прогноз погоди на грудень

У грудні кількість опадів буде значно менше середньої норми. На думку синоптиків, температура повітря на початку та в середині календарного місяця становитиме:

  • вдень – від — 1 до — 13 градусів;
  • вночі – від — 2 до — 15 градусів.

Ближче до Нового року стовпчик термометра не опускатиметься нижче 10 градусів морозу.

Яка буде зима в Новосибірську 2015 2016

Прогноз погоди на січень

Якщо говорити про погоду на січень 2016 році в Новосибірську, то середня денна температура складе тут від -10 С до — 33 С, а нічна від -11 до -37 С. Погода буде постійно змінюватися з-за частого вторгнення холодних повітряних мас, однак у цьому немає нічого незвичайного, жителі Сибіру вже звикли за останні роки до таких температурних коливань.

У першій декаді місяця стовпчик термометра не опуститься нижче -18 градусів. Нічна температура складе від -19 С до -25 С. Після різдвяних свят настануть традиційні хрещенські морози. У другій половині місяця на вулиці похолодає до -30 С. Особливо морозно в столиці буде вранці, а ближче до обіду вже можна чекати невеликого потепління. Численних опадів у перший календарний місяць не очікується, більш сніговим він стане ближче до лютого. Однак мокрий сніг з дощем в цей період цілком можливий. Ясних днів у січні обіцяють трохи, передбачається похмура погода, сонце буде лише зрідка визирати з-за хмар.

Яка буде зима в Новосибірську 2015 2016

Прогноз погоди на лютий

Як і в попередні роки, погода в лютому буде досить нестійкою, з сильними перепадами денних і нічних температур. В останній зимовий місяць довжина світлового дня значно збільшиться, завдяки чому температура повітря істотно підвищиться. За прогнозами синоптиків, денна лютнева температура складе від -14 до -29 С, а нічна від -24 С до 42 С. Незважаючи на велику кількість опадів, цей місяць буде набагато тепліше грудня і січня. В цілому він обіцяє бути дуже вітряним, холодним, з частими морозними хуртовинами. Аномальних відлиги в цей період чекати не варто. Навіть у теплу погоду гуляти по вулицях столиці буде не дуже приємно з-за сильного пронизливого вітру.

Мешканцям столиці, які бажають дізнатися, який прогноз на зиму на 2015 і 2016 рік в Новосибірську, слід враховувати, що попередні дані, надані метеорологами, не є максимально точним. В зв’язку з потеплінням клімату, погода в зимові місяці може бути набагато більш м’якою і теплою, ніж він вони передбачають.

Читайте також:

» Яка буде зима 2015-2016 року в Сибіру

» Буде повернення на літній час в Росії в 2016 році

» Що чекає Росію в 2016 році