Як відпочиваємо на травневі свята у 2017 році в Росії: затверджений календар

Як відпочиваємо на травневі свята у 2017 році в Росії: затверджений календар

Як відпочиваємо на травневі свята в 2017 році: затверджений календар

Травень традиційно займає друге почесне місце за кількістю святкових днів. «Рекордсменом» залишається січень з його довгими канікулами. Зате в травні відпочивати приємніше: природа наповнена передчуттям літа, і чим воно у нас коротше, тим бажанішим його прихід. Яким буде святковий календар травня 2017 року, зараз і поговоримо.

Свято Весни і Праці та День Перемоги

Як відпочиваємо на травневі свята у 2017 році в Росії, починаючи з самого першого «червоного дня календаря»? Першотравень випадає на понеділок, тому ніяких переносів і сюрпризів не буде. Днями відпочинку стануть попередні субота і неділя (29 і 30 квітня) та святковий понеділок, 1 Травня, тепер він офіційно іменується Святом Весни і Праці.

У містах і великих робочих селищах буде організовані традиційні і не дуже розважальні заходи, після довгої зими люди зазвичай із задоволенням виходять у ці дні на вулиці і площі, йдуть у сквери і парки разом з дітьми, насолоджуються спілкуванням. Якщо, звичайно, дозволить погода.

А затяті дачники і в негода в ці дні спрямовуються на свої заміські ділянки. Початок садово-городнього сезону відбудеться за будь-які примхи природи!

Далі нас чекає особливе свято, святий для росіян – 9 Травня, День Перемоги. Мітинги, святкові ходи, вшанування ветеранів Великої Вітчизняної, покладання квітів і вінків до монументів на честь загиблих захисників Батьківщини, концерти, спортивні змагання. А ще треба встигнути подивитися по телевізору столичний військовий парад! Програма свята завжди велика. Часто її дозовано розподіляють на кілька вихідних днів, хоча основні заходи, звичайно ж, відбуваються саме 9 Травня.

Як відпочиваємо на травневі свята у 2017 році в Росії, скільки всього вихідних буде на День Перемоги? Офіційним рішенням влади один і січневих днів відпочинку був перенесений на травень: з суботи 7 січня-на понеділок 8 травня. Так що в цьому році маємо 4 святково-вихідних дні: 6, 7, 8, 9 травня.

Всього ж в цьому місяці «набігає» 11 святкових і вихідних днів, робітниками (при п’ятиденному трудової тижня) залишаються 20 днів.

В травні не боремося, а святкуємо кожен день!

Якщо погортати докладний календар пам’ятних дат та інших свят травня, вийде, що привід для тостів і поздоровлень є кожен день. А то й по кілька на день. Назвемо хоча б частину з них.

Третього травня — День Сонця і Всесвітній день друку, п’ятого вже чверть століття відзначається Міжнародний день боротьби за права інвалідів, а також відразу два професійних свята – водолазів і шифрувальників. Міжнародний день матері припадає на 8 травня, а деяких календарях – на 14-е Так, восени є ще і його російський аналог, а ще ми традиційно вшановуємо мам і інших улюблених дам 8 Березня. Але щоб сказати слова вдячності, любові нашим мамам дорогим, зайвих приводів не буває.

Календар вихідних і святкових днів у травні 2017 року включає День радіо (7 числа) і Всесвітній день медсестер (12 числа), і ще багато днів, коли представники інших професій можуть пишатися своїми успіхами, отримати заслужені подарунки. Наприклад, 14 травня можуть влаштувати собі вихідний фрілансери. Або навпаки, відзначити своє свято ударною працею.

13 травня андріївські прапори будуть гордо майоріти над кораблями Чорноморського флоту. 18 числа своє свято відзначать моряки-балтійці, а 21 травня святкується День Тихоокеанського флоту Росії.

А ще травень – це Міжнародний день музеїв (18-го), День захисту від безробіття (21-го), Міжнародний день біологічного різноманіття (22-го), в цьому місяці багато міст Росії будуть відзначати свої річниці.

25 травня – особлива дата, це День зниклих дітей. Дуже хочеться, щоб цей сумний привід взагалі зник з календарів.

Зате 31-го, під завісу місяця, є підстави для більш радісних емоцій. Це День без тютюну й Всесвітній день блондинок. А їх «антиподи» брюнетки мають можливість блиснути на святі в свою честь трьома днями раніше, 28 травня. Чому немає такого свята у шатенок, велике питання. Мабуть, їм варто поборотися за свої права, проти такої явної дискримінації.