Як відпочиваємо і працюємо в 2016 році в Росії – календар свят

Як відпочиваємо і працюємо в 2016 році в Росії – календар святУ нашому сьогоднішньому матеріалі ми пропонуємо з’ясувати, як відпочиваємо і працюємо в 2016 році в Росії. Ефективна робота в бізнесі, на підприємстві, в установі або де завгодно, неможлива без відпочинку, який відновлює не тільки сили, але і ентузіазм для прикладання цих сил в ту ж роботу. Зворотне твердження теж вірно, принаймні, для більшості, що заробляє на хліб насущний своїми руками і талантами. Не заробиш – відпочивати не буде за що, та й, власне, не від чого.

Робота і відпочинок вимагають завчасного планування. Наймані працівники працюють за графіком, визначеним законодавством, роботодавцем і трудовим договором, з цієї сторони планувати їм особливо нічого. А ось відпочинок, особливо тривалий, слід передбачити. Для цього треба знати, коли в наступному році буде чергова низка свят, а про час відпустки повідомлять на роботі. Отже, давайте з’ясуємо, як відпочиваємо і скільки працюємо в 2016 році.

Працівників приватних компаній, а також самозайнятих трудівників все це стосується не меншою мірою. Приватні підприємства зобов’язані дотримувати трудове законодавство, а фрілансери, дрібні торгівці та інший незалежний люд не стане працювати тоді, коли їх клієнти відпочивають.

Державне регулювання

Так вже прийнято з радянських, так і більш ранніх часів, що свята та вихідні в Росії встановлюються державою. Спеціально для цього існують законодавчі акти, а також рішення органів виконавчої влади в деяких окремих випадках. Також і святкові та вихідні дні в 2016 році в Росії встановлені саме державою.

В держрегулюванні цієї сторони життя і бізнесу є кілька цікавих нюансів, які варто знати, щоб не пропустити можливість розпорядитися часом на свій розсуд.

Кількість робочих і вихідних днів, а також порядок їх так-так, призначення, регулює одна з статей трудового кодексу. Власне, призначення здійснює Міністерство праці своїми розпорядженнями. До чого це? А до того, що якщо день святковий потрапив на суботу або неділю – виходить, що працівник втрачає вихідний, і держава йому це компенсує, надавши інший вихідний.

І ще. Якщо свято, приміром, потрапляє на четвер, то робочий день з п’ятниці переноситься на вихідний в інший час, щоб низка вихідних не переривалася робочим днем. Це розумно, навряд чи в такий робочий день можна чекати високої самовіддачі трудівників, засмучених з-за того, що не вдалося з’їздити на чотири дні туди, куди дуже хотілося б.

Календар робочих і вихідних днів на 2016 рік

Як відпочиваємо і працюємо в 2016 році в Росії – календар свят

Календар святкових і вихідних днів на 2016 рік

Періоди свят

Цікаві можливості в наступному році випадають на:

 • новорічні канікули;
 • День захисника вітчизни;
 • жіночий день;
 • травневі свята;
 • День Росії;
 • Листопадові свята.

Літо, як видно, не настільки багате вихідними на три і більше днів, але влітку найчастіше буває запланований відпустку. А ось взимку цілком можна з’їздити і на теплі моря, і на лижі в гори. Загалом туди, куди встигнемо взяти путівку і купити квитки.

Зима

Почнемо з того, як відпочиваємо на Новий 2016 рік. 1 січня 2016 року – п’ятниця. А значить, можна відпочити цілих десять днів. З них сім днів канікул, Різдво, а 9 і 10 січня – субота і неділя. Мало того, відпочинок 2 січня, в суботу компенсується відпочинком 3 травня, у вівторок. А відпочинок 3 січня, у неділю – відпочинком 7 березня, в понеділок. Ось так вирішило Міністерство праці, піклуючись, як офіційно прийнято говорити, про відновлення робочої сили. Такі офіційні вихідні на Новий 2016 рік.

У лютому є три дні для того, щоб не вважати зиму дуже завантаженою. В суботу, 20 числа доведеться попрацювати, замість прийдешнього понеділка. А потім неділю, понеділок і вівторок – на власний розсуд. Далеко на такий час не виїдеш, хоча в короткий тур або відвідати соскучившихся родичів цілком встигнете.

Весна

Весна неробоча традиційно стартує з Міжнародного жіночого дня, давно, до речі кажучи, втратив ідеологічний наліт і став звичним святом. Тоді чекають вихідні:

 • 5 березня – субота;
 • 6 березня – неділя;
 • 7 березня і 8 березня – свята.

Такий збіг, до речі, трапляється далеко не кожен рік. Якщо 8 березня буде в середу, то воно залишиться в пам’яті відірваним від решти вихідним днем. Треба користуватися моментом.

У травні чекають кого шашлики, кого городи, кого туристичні вояжі. Часу вистачить, бо:

 • 30 квітня – субота;
 • 1 травня, і неділю, і свято;
 • 2 травня – хоч і понеділок, але свято;
 • 3 травня – відпочиває від навантаження 2 січня.

Чотири дні – довгий термін, можна багато чого встигнути. Потім трохи попрацювати – і святкувати День перемоги з 7 по 9 травня. Це дні, коли слід пом’янути тих, хто не повернувся з війни.

Літо

Літній період традиційно бідний на багатоденні вихідні. Так і календар на 2016 рік з святами і вихідними не містить великої кількості святкових днів. Не те, щоб в цей час року нічого такого не траплялося в історії, що слід відсвяткувати, але літо – саме по собі свято, та ще відпустки, хоча і не у всіх. Єдина віддушина – день Росії, на цей рік випав на неділю, 12 червня. Попередній і наступний день теж будуть вихідними.

Осінь

Восени постійно трапляються революції та інші епохальні події, і нашій історії це стосується також. У дні СРСР 7 листопада святкували день однією з них, з демонстраціями, червоними прапорами, промовами вождів, урочистими концертами та іншої тодішньої атрибутикою. У 2016 році буде три скромних вихідних, з 4 по 6 листопада. Бо 4 листопада, День народної єдності – в п’ятницю. Теж трохи не склалося. Але нічого, попрацювати іноді треба.

Сподіваємося, що інформація про те, як відпочиваємо і працюємо в 2016 році, допоможе вам своєчасно спланувати свої канікули і трудові будні. На завершення рекомендуємо скачати виробничий календар на 2016 рік. Він допоможе вам спланувати робочий час і канікули.