Всі свята Росії в травні 2016 року (календар свят)

Мабуть, найкрасивіший місяць, радує різноманітними квітами, соковитою зеленню листя і трави, м’яким розслаблюючим сонцем і ваблячою річкової та озерної гладдю, — це травень. Він зібрав безліч яскравих і значущих свят, які, крім відпочинку, подарують багато пам’ятних і хвилюючих вражень.

Травневі канікули на державні свята

За них серед депутатів, представників міністерств і фракцій йшла справжня боротьба. Активно висувалася вимога приєднувати «зайві» святкові дні, що заважають робітникові розпорядку, до відпустки або надати такий вибір кожному працюючому росіянину. Пропонувалося поєднати не тільки святкові, але також і вихідні дні на такі свята Росії в травні 2016 року, як День Весни і Праці і День Перемоги, щоб відбулися канікули, подібні січневим. У підсумку відпочити вдасться цілих чотири дні у зв’язку з першим святом – вони захоплять квітень, 30 число, і триватимуть по 3 травня. Другий офіційний свято дозволить розраховувати на триденний відпочинок – з 7 по 9 число.

Всі свята Росії в травні 2016 року (календар свят)

День Весни і Праці, який до 1992 року мав назву, яка відноситься до солідарності трудящих усього світу, сходить до 1889 році і пов’язаний з боротьбою робітників Чикаго за свої права. Вона була підтримана в Європі, і через рік свято вперше відзначалося у Варшаві і набуло міжнародного значення. В Країні Рад і в СРСР 1 травня відігравало величезну політичну і суспільну роль, втрачену з часом. У 2016 році воно співпаде зі значним православним святом – Великоднем.

Досі не втрачає актуальності день великої Перемоги у кровопролитній жорстокій війні 1941-1945 років Радянської Армії над не тільки німецькою, але й світовим фашизмом. Забути про нього – рівносильно зраді пам’яті про загиблих за те, щоб кожен мав право на мирне небо і життя. У травні 9 числа люди йдуть до пам’ятників, вітають ветеранів за покликом серця і від душі бажають: хай завойоване ними не втрачає свого великого значення і передається в поколіннях.

Свята першої половини травня

Серед них виділяється День свободи друку, став всесвітнім і відзначається 3 числа. Походження його, як це не парадоксально, пов’язана з Африкою, представники країн якій закликали уряди всіх держав дати право журналістів об’єктивно висвітлювати значимі події в країні і світі, неупереджено висловлювати свою точку зору. В цей день традиційно згадують загиблих журналістів – тих, хто відмовився зрадити своїм переконанням. Заснована з 1997 року спеціальна премія Юнеско – її вручають найвидатнішим представникам мас-медіа.

В цей же день відзначається свято Сонця – світила, що дарує життя всьому живому на Землі, символу тепла і радості. П’ятого числа у світі відзначають День боротьби за права інвалідів. Люди з обмеженими фізичними можливостями важче пристосовуються до життя, але по силі духа не тільки прирівнюються до тих, у кого немає таких проблем, а й часом у багато разів перевершують їх. Це свято збігається з не менш значущим, присвяченим акушеркам, які беруть у свої дбайливі руки нове життя.

Всі свята Росії в травні 2016 року (календар свят)

Винахід радіо вважається одним з найбільш значущих, адже воно дозволило зв’язати невидимими нитками найвіддаленіші куточки світу, передавати раніше не доступну інформацію, ділитися досягненнями культури, науки. Цій події присвячено 7 число. А 8 числа зазначаються День матері – головного людини для кожного, хто живе на землі і, крім того, День Червоного Хреста, який символізує милосердя, здатність прийти на допомогу без коливань у будь-який момент. Дуже близький до нього наступний свято – 12 числа, коли приймають вітання медсестри. Сім’я – те, що потрібно берегти і цінувати, заради чого варто жити, і їй присвячено 15 травня, щоб не тільки озвучувати, але і вирішувати численні проблеми, пов’язані з нестандартними сімейними ситуаціями.

Свята другої половини травня

            Пам’ять про давно відбулися події дбайливо зберігають досвідчені й уважні працівники музеїв – важливих закладів, які святкують свій день 18 травня. Його прийнято було внести в календар значущих міжнародних дат в 1977 році. 18 і 20 числа календар свят на травень 2016 зазначає історично-народні свята країни – дні Балтійського флоту, його заснував Петро I ще в XVIII столітті, і Волги – ріки, яка уособлює саму Росію. Духовно-культурними святами прийнято рахувати Дні філолога (25 числа) і бібліотекаря (27 числа). Захисникам кордонів країни присвячено 28 число.