Всі місячні і сонячні затемнення в 2018 році

Всі місячні і сонячні затемнення в 2018 роціЛюдина здавна спостерігав за навколишнім світом, цікавився і явищами, що відбуваються за межами нашої планети. Ті рідкісні хвилини, коли з небосхилу зникали Сонце або Місяць приводили наших предків в священний трепет. Зараз механізм затемнень непогано вивчений, вони вже нікого не лякають. Але питання, сумніви, деякі побоювання все ж залишаються. Ось ми зараз і розберемося, що в цих відчутті об’єктивно, а що – данина минулим страхам. Отже, коли чекати місячних і сонячних затемнень у 2018-му?

Як відбуваються сонячні і місячні затемнення?

Спочатку подивимося, що собою представляють місячні і сонячні затемнення в 2018 році, яка їхня природа. Слово «затемнення» сходить до дієслова «затьмарювати», тобто, закривати, затуляти собою. Обертаючись по своїх орбітах, Земля. Місяць і Сонце час від часу виявляються в лінійній позиції відносно один одного. Тобто, в одну лінієчку.

Сонячне затемнення виникає, коли між денним світилом і Землею виявляється Місяць. Розрізняють три основних види сонячних затемнень:

Повне – ситуації, коли супутник Землі закриває сонечко повністю. Триває, як правило, кілька хвилин: настає темінь, тварини виявляють неспокій. Трапляється вкрай рідко, і 2018 рік не представить астрономам і любителям екзотичної небесного «відео» такого шансу. Остання така подія в нашій країні відбулося 1 серпня 2008 року, спостерігали його в районі міста Бійська.

Приватне – в цьому випадку місячний диск частково перекриває Сонце.

Кільцеподібне – навколо темного диска нашого нічного світила залишиться яскраве кільце сонячного світла.

Місячне затемнення – це конфігурація, при якій вже Земля опиняється між Сонцем і своїм супутником. Це земна тінь накриває Місяць. Найчастіше, частково, через Місяць набуває криваво-червоний колір. Це явище наші далекі предки вважали поганим знаком, що віщує неврожаї, війни та інші серйозні потрясіння. Відбуваються затемнення в повний місяць.

Розрізняють напівтіньові, коли на Місяць лягає лише півтінь Землі; приватні – з зануренням в тінь частині місячного диска; та повні місячні затемнення. Тривають вони по кілька годин.

Впливають затемнення на нас з вами?

Перш ніж ми перерахуємо, коли саме відбудуться сонячні і місячні затемнення в 2018 році, відповімо на найактуальніше питання: чи впливають вони на здоров’я, самопочуття людини. І наскільки реальні побоювання соціальних наслідків таких природних явищ?

Почнемо з останнього. Явних впливів затемнень на поведінку великих груп людей не доведено. Хоча деякі паралелі астрологи і навіть історики проводять. Швидше за все, якийсь опосередкований вплив все ж таки присутня. Людина, особливо, найбільш вразливі категорії населення, відчуває якийсь дискомфорт при місячних. Як ми вже говорили, навіть представники земної фауни реагують на них збудженням нервової системи.

Люди з неврівноваженою психікою, а також зі слабким здоров’ям, з проблемними судинами, серцем, іншими серйозними хворобами також схильні до впливу навколишнього середовища, в тому числі, і явищ, про які ми сьогодні говоримо. Вагітні жінки, літні люди теж у групі ризику. Їм не рекомендується спостерігати затемнення і навіть виходити на відкрите повітря в момент їх протікання. Зрозуміло, що якщо досить великі групи людей відчувають психологічний дискомфорт в один час, це може спровокувати навіть і якісь соціальні потрясіння.

Але в іншому, для більшості людей, затемнення проходять абсолютно безболісно. І навіть ті, хто відноситься до груп ризику, недомогают два тижні до цих явищ, а потім приходять в себе ще близько тижня після затемнень. У них спостерігаються головні болі і запаморочення, скачки артеріального тиску, загострення низки хронічних недуг.

Астрологи вважають, що не слід намічати початок нових проектів на такі дні, оскільки в природі існує якесь напруження, енергетичні перешкоди, вони можуть перешкодити здійсненню починань.

Місячні затемнення в 2018 році

Скільки раз і коли будуть місячні затемнення в 2018 році? Повних місячних затемнення відбудеться два. Перший раз це потужне небесне явище можна буде спостерігати 31 січня. Побачити його зможуть жителі Азії, Австралії, островів Тихого океану, Північної Америки. У Росії яскравим видовищем зможуть насолодитися в Сибіру і на Далекому Сході.

Дата другого, теж повного місячного затемнення, астрономам відома: це 27 липня. Росіянам воно цілком доступно, але на цей раз, навпаки, не на далекосхідних територіях. Інші регіони світу, де можна буде поспостерігати за цікавим «подією» — це Європа і Азія, Африка й Південна Америка.

Повні місячні затемнення розрізняються і за кольором, і по яскравості. Існує спеціальна шкала, названа на честь астронома Андре Данжона. Вона має 5 поділок. Нульове – це коли Місяць майже зовсім не видно на небі, скрываема тінню Землі, це самий темний затемнення. Далі йде місячний диск темно-сірого кольору; сіруватого з коричневим відтінком; світлого червонувато-коричневого. Найяскравіший – четвертий тип затемнення – при якому наше нічне світило стає мідно-червоним, лякає і одночасно зачаровує, найчастіше в цей момент Місяць «розростається», стає надзвичайно повною. На ній без оптичних приладів в такі моменти можна розглянути найбільш великі деталі ландшафту.

Побачать росіяни сонячні затемнення в 2018 році

Всі сонячні затемнення в 2018 році будуть приватними. Це захоплююче видовище, як ми вже говорили вище, вкрай рідко буває повним. На території Москви така подія очікують лише 16 жовтня 2126 року.

Часткові або, за науковою термінологією, приватні затемнення відбуваються набагато частіше. Тривають вони в середньому хвилин по 7. Кілька разів в році це явище трапляється у різних країнах світу. Є люди, які «колекціонують» затемнення, їздять по світу, фотографують, знімають на відео. Хоча це й непросто зробити, оскільки апаратура часом виходить з ладу, доводиться вигадувати різні пристосування.

У 2018-му очікується три приватних сонячних затемнення: 15 лютого, 13 липня та 11 серпня. Навіть дивитися на Сонце в такі хвилини неозброєним оком небезпечно для зору. Варто заздалегідь запастися темними окулярами з добре затіненими вікнами або озброїтися смужками напівпрозорого пластику, іншими «затемнителями»..

15 лютого побачити його зможуть мешканці Чилі та Аргентини, гості Антарктиди. 13 липня «свято» пройде також без російської участі. Затемнення буде доступне для спостереження знову в Антарктиді, а також в Тасманії і в Індійському океані.

А ось останнє в 2018-му приватне затемнення, яке припаде на 11 серпня, зможуть розгледіти в досить багатьох країнах. І в Росії теж. Наша країна велика, тому видовище стане доступним далеко не на всіх територіях. Зате його зможуть відстежити в Сибіру, в Центральній Росії і на Далекому Сході. Приєднатися до росіян у цьому захоплюючому занятті зможуть також жителі Скандинавського півострова, Гренландії, півночі Канади, Китаю, Монголії і сходу Казахстану.