Всеросійська олімпіада школярів 2016-2017 – етапи

Всеросійська олімпіада школярів 2016 2017 – етапиШкільні роки багатьом з нас запам’яталися не тільки «традиційними» формами навчання і виховними заходами. Предметні олімпіади — реальний шанс випробувати себе і скоротити дорогу в престижний вуз. Так було, так є. Спробуємо заглянути в те, що буде.

З історії предмета

Всеросійська олімпіада школярів 2016-2017 стала наступницею давніх традицій, що зародилися в СРСР ще в 30-ті роки минулого століття. Струнка система їх проведення була розроблена і затверджена в 1964-м. В сучасній Росії перше змагання найерудованіших і неординарно мислячих школярів пройшло в 1886-м.

Зараз у країні близько 15 мільйонів учнів загальноосвітніх шкіл. На зорі «олімпійського» руху школярів у програмі були три основних предметів: математика, фізика, хімія. Нинішні вундеркінди змагаються у знаннях з 24 предметів. У їх числі, окрім звичних всім дисциплін, також значаться технологія, інформатика, екологія та інші навчальні «десерти», що з’явилися у програмах відносно недавно.

Міністерство науки і освіти Росії є куратором цих заходів. На думку чиновників, олімпіади об’єктивно оцінюють рівень підготовки учнів, дійсно виявляють кращих з кращих. До того ж, у багатьох вузах для їх переможців передбачені пільги при вступі, аж до повного скасування вступних випробувань.

Що суттєво піднімає значимість цих інтелектуальних змагань, так це встановлений поріг балів для проходження на вирішальний етап. Тобто, на всеросійський рівень потраплять далеко не всі лідери регіонального відбору. Потрібно набрати певну кількість балів, щоб зійти на вищий щабель випробувань.

Вгору по щаблях визнання

Правила та алгоритм проведення «мозкових штурмів» прописані у відповідній інструкції. Там же визначено етапи всеросійської олімпіади школярів 2016-2017:

 • Початковий, шкільний. Вже пізньої осені адміністрації шкіл організовують ці випробування. брати участь можуть всі бажаючі з числа учнів 5 — 11 класів. Розробкою завдань займаються міські методичні комісії.
 • Муніципальний проводиться наприкінці другої чверті. За нього відповідальні місцеві органи управління освітою. Для них відбираються семикласники і більш старші учні, але тільки ті, хто у своїх школах показали вищі результати. Навіть якщо вони були переможцями роком раніше.
 • Регіональний етап заступає на зміну їм до середини зими, «рулять» їм чиновники відповідного рівня. На нього допускаються старшокласники (9, 10, 11 класи) — призери муніципальних рівнів, в тому числі, лідери минулорічних змагань.
 • Республіканський етап завершує відбір кращих з кращих на початку весни під патронатом Міністерства освіти Росії. У ньому будуть задіяні призери регіональних олімпіад, і торішні теж.
 • У Всеросійської олімпіади школярів 2016-2017 є мінуси?

  Позитивних моментів біля цього заходу багато:

 • Підлітки вчаться відстоювати свою точку зору.
 • Змагальність розвиває бійцівські якості, зміцнює стійкість до стресів. Це допоможе потім вирішувати дорослі завдання.
 • Розширюється кругозір, підвищується інтерес до предмету.
 • Підвищується престиж школи і регіону, країни в цілому.
 • Допомагає вступити до вузу.
 • Відкриває дорогу в науку.
 • Іноді організатори залучають і матеріальні стимули, заохочуючи переможців спеціальними грантами і стипендіями.

  Має всеросійська олімпіада школярів 2016-2017 якісь негативні моменти? До таких можна віднести надмірну завантаженість учасників, їх робочий день набагато перевищує час, який витрачають на навчання однолітки або навіть студенти. Юні таланти мало рухаються, майже позбавлені відпочинку, прогулянок на свіжому відпочинку та інших способів звичного проведення часу.

  Вони мало спілкуються з друзями, що теж негативно позначається на психологічному та фізичному стані школяра. До того ж, часом укладачі завдань занадто стараються у їх складності, але мало уваги приділяють грамотного викладу питань і завдань. Це дуже ускладнює роботу навіть самих талановитих хлопців. І може назавжди відбити в них охоту до подальших експериментів. Значить, швидше за все, наука недорахується ймовірного першовідкривача або потенційного нобелівського лауреата.

  Про перспективи

  Про всі подробиці, особливості майбутніх етапів можна дізнатися, заглянувши на сайт Всеросійської олімпіади або на аналогічні регіональні, муніципальні ресурси. Зараз багато шкіл мають свої власні сайти, де також розповідається про правила подібних заходів, графік, особливих вимогах. Тут же розміщуються результати вже пройдених етапів. Тим, хто хотів би стати учасником інтелектуального протистояння, допоможуть відео та інші наочні матеріали даних ресурсів.

  До речі, на столичному сайті можна знайти інформацію про те, що московським школярам надана можливість перевірити свої знання у форматі олімпіаді навіть з китайської мови. Як відомо, на цьому мовою розмовляє приблизно п’ята частина населення планети, тому напрямок розвитку, подальшого навчання досить перспективно.

  Резюмуємо

  Роль освіти в наші дні стає все більш значущим. Тому-то в учасників, а тим більше, переможців олімпіад з’являються додаткові бонуси для просування до поставленої життєвої мети. В першу чергу, це допоможе отримати якісну освіту, а потім і відбутися у вибраній справі. Цей формат змагань досить об’єктивний, критерії оцінок прозорі. Тут немає місця «грі в піддавки». Навпаки, участь в ментальних битвах розвиває таланти амбітних учнів, готує їх до труднощів дорослого життя.