Вознесіння Господнє 2016 християни відзначать 9 червня

Щорічний Великий свято всіх християн – Вознесіння Господнє. Саме в цей день Ісус Христос вознісся на небо, до Бога Отця. Згідно з календарем, Піднесення відбулося рівно через 40 днів після Пасхи (Воскресіння Христового). У 2016 році Вознесіння Господнього у 2016 році буде відзначатися 9 червня.

Виникнення свята

Чому Вознесіння святкується через 40 днів після Пасхи?
Справа в тому, що число «40» дуже часто зустрічається у православній історії. Якщо згадати Всесвітній потоп, то дощ тривав саме сорок днів. Сини Изралиевы рівно сорок років шукали Обітовану землю. Ісус Христос, перш ніж приступити до святих справах, провів 40 днів один в пустелі. Мойсей навчав приносити новонароджений діточок в церкву, як тільки їм виповниться 40 днів. І, нарешті, на сороковий день він відправився в небесну обитель. До цього Ісус проводив час зі своїми земними учнями, наставляв їх не забувати святі істини.

Вознесіння Господнє 2016 християни відзначать 9 червня
Багато свідків стежило за Вознесінням Ісуса Христа. Вони прийшли з ним у місто Віфанія і спостерігали за тим, як Ісус повертається на небо тим ж способом, яким він прийшов на землю. Він закликав своїх друзів не проливати сльози через розлуки, тому всі присутні були раді за Спасителя.
Навіть якщо ми розлучаємося з яким-небудь людиною, він залишається в наших серцях. Так само і Ісус, він подарував нам надію на краще, дав певні знання. І завжди відгукується, якщо ми його про щось попросимо, не покидає нас.

Як християни святкують Вознесіння Господнє?

Православні 9 червня 2016 року підуть до церкви, де будуть проходити святкові церковні служби. В цей день просять вибачення за образи і скоєні гріхи. За добу до свята у всіх храмах проводиться всенічне бдіння. Якщо розглядати Храм Христа Спасителя, то всенічне бдіння проводить особисто Патріарх Московський і Всієї Русі.
У свято священнослужителі одягають білі одягу і під дзвін читають Святе письмо, яке описує саме Вознесіння Господнє. На наступний день служби поновлюються і читають молитви.

Вознесіння Господнє 2016 християни відзначать 9 червня
З собою в храм можна приносити пироги з цибулею або хліб «драбинки» для освячення. «Драбинки» печуть Ісуса в дорогу, з семи ступенів, розділяючи тісто на смуги і викладаючи їх нагорі хліба. Форма виробу повинна бути довгаста. У свято пригощають один одного хлібцями, не забуваючи і про жебраків, які приходять до храму чи до будинку сім’ї.
Їх взагалі намагаються привітати, адже є повір’я, що під виглядом жебрака може постукати в будинок сам Ісус, тому відмовляти в допомозі не варто нікому. Прийнято ходити один до одного в гості, пробуючи частування господинь. Стежать за зовнішнім виглядом вулиць і будинків, квартир. Прикрашають берези, веселяться біля них і просять, щоб жито вродила добре. Для цього сім’єю їздили обідати в полі, а після їжі дівчата каталися по землі і просили про благополуччя.

Вознесіння Господнє 2016 християни відзначать 9 червня
Забиратися і працювати в Вознесіння Господнє не можна, тому всі завершуються приготування до початку свята. Так вийшло, що Вознесіння завжди приходиться на четвер. У таких країнах, як Іспанія, Франція, Швеція, Норвегія, це вихідний день.
Якщо погода 9 червня 2016 року буде тепла, можна сходити скупатися. Вважається, що після цього не страшні хвороби. Збирають росу, яка вранці в свято володіє особливими цілющими властивостями, дарує красу. Раніше травники у цей день поповнювали запаси рослин.

Вознесіння Господнє: прикмети і звичаї

Люди просили Спасителя виконати їх бажання. Але за грошима зверталися тільки в тому випадку, якщо вони потрібні для лікування хворого.

Вознесіння Господнє 2016 християни відзначать 9 червня

  • Якщо на Вознесіння пішов дощ, а в інші дні встановилася сонячна погода без опадів – урожай буде поганий, вірогідні хвороби худоби.
  • Коли після свята кілька днів ще будуть лити дощі – збитків чекати не потрібно, але літо все одно буде мокрим.
  • Яскравий схід сонця символізує літо з великою кількістю гроз.
  • За повір’ями, кури не несуться в цей день. Якщо ж у гнізді, в курнику виявляли яйце, його заговорювали і відносили на горище. Вважалося, що вона приносить удачу.
  • Якщо болить спина, на Вознесіння потрібно покататися по траві і попросити про лікування недуги.

Намагайтеся проводити кожен день зі своєю сім’єю, не робіть поганих вчинків. А в Вознесіння Господнє (9 червня 2016 року) приділіть цьому особливу увагу.


Резюме:
У 2016 році свято Вознесіння Господнє припадає на 9 червня.
У свято пригощають один одного хлібцями, не забуваючи подавати жебракам.
Вважається, що ранкова роса в день Вознесіння Господнього має цілющі властивості .

  • Вознесіння Господнє 2016 християни відзначать 9 червняХрещення господнє 2016
  • Розкажіть про нас друзям: