Виставка ЕКСПО 2017 року в Астані

Виставка ЕКСПО 2017 року в Астані

Виставка ЕКСПО 2017 року в Астані

Більше півтора століть тому стартувала традиція проведення міжнародних виставок, службовців ілюстрацією досягнень в економіці і демонстрацією намірів. В чому особливості нинішнього «огляду досягнень світової економіки? Що чекає на відвідувачів Expo 2017? Відкриємо лаштунки майбутнього знакового заходу.

Про історію виставок Expo

З 10 червня по 10 вересня буде проходити виставка ЕКСПО 2017 року в Астані. Захід обіцяє стати гідним розвитком традицій, що складалися протягом багатьох десятиліть.

Ініціатором першої такої виставки був принц Альберт, тому і відбулася вона в Лондоні. На календарі був 1851 рік. Було вирішено, що демонструвати широкій громадськості варто сучасні наукові досягнення, а також успіхи в міжнародній і внутрішньодержавній торгівлі. Підходящої по місткості майданчика на той момент не виявилося, тому спеціально для заходу в королівському парку звели Кришталевий палац.

Прийнято виділяти три етапи розвитку тренда. З 1951 по 1938 роки був індустріальний період виставок: країни-учасниці в основному робили акцент на новітніх промислових успіхи. З 1939 по 1987 тривав етап культурного обміну. З 1988-го почався період національного брендингу, який триває і понині. Це означає, що найважливішою метою сучасних організаторів стає підвищення національного іміджу. У всякому разі, близько 73% учасників сучасних ЕКСПО, як показують аналітичні дослідження, ставлять такі завдання.

Прибуток, збитки та інші особливості

У числі пріоритетів цілком закономірно виявляється і отримання прибутку. Хоча це завдання і не завжди виявлялася здійсненним, оскільки планка витрат на проведення заходу часом виявляється занадто високою.

Наприклад, в 2000 році Німеччина отримала замість бажаних доходів величезні збитки в 1,2 млрд євро. Головною причиною провалу стала низька відвідуваність заходу: чекали близько 40 млн осіб, а на ділі відвідувачів виявилося лише 18 млн. Саме тому французи завбачливо відмовилися від ролі приймаючої сторони в наступному «сезоні» 2004 року. замість них естафету прийняла Японія, але вже в 2005-м.

А найприбутковішою виявилася виставка в Голландії, очікувано присвячена квітникарства: виручка, начебто, не грандіозна, 350 млн євро, але зате і вкладення склали 35 млн. А взагалі, це новий тематичний напрямок — «Технології і продукція садівництва», а з ним і новий тип виставок, з’явилися з 1960 року. В 2017-м місцем нової садівничої виставки стане Берлін.

Тривалість заходу, як правило, від 3 до 6 місяців. Але американці поставили в 1964 році унікальний рекорд: їх виставка тривала в Нью-Йорку рівно рік.

Не тільки вже названий Кришталевий палац був побудований спеціально для розміщення виставки. Напередодні ЕКСПО в Парижі з тієї ж причини в 1889 році з’явилася Ейфелева вежа. Це місто і став рекордсменом за кількістю відвідувачів: в 1900 році на чергову виставку прийшли 51 млн. чоловік.

Інноваційна енергетика — у центрі уваги

Виставка ЕКСПО 2017 року в Астані пройде під прапором» «Future Energy», тобто, енергетики майбутнього. Взагалі, «зелена енергетика» та пошук інших, альтернативних джерел енергії в останні десятиліття став одним з найбільш перспективних напрямків світової економіки.

Хоча питання про виснаження запасів вуглеводнів залишається дискусійним, але безперечно інше: традиційні джерела енергії негативно впливають на екосистему планети, на її клімат, а значить, і на всіх нас. І на ЕКСПО 2017, в якій візьмуть участь понад 100 країн, головною темою будуть саме новації у виробництві альтернативних енергоресурсів.

Expo 2017 в Астані — вперше в СНД

Виставка ЕКСПО 2017 року в Астані триватиме з 10 червня по 10 вересня. Казахстан стане першим з держав СНД та Центральної Азії, які беруть настільки представницький економічний форум. Учасниками, за даними на початок 2017 року, заявилися 112 країн, 8 міжнародних організацій та понад 70 різних компаній.

Організатори очікують 2 млн відвідувачів, 85% з яких — це населення країни і казахи, які проживають на суміжних територіях. Астана чекає гостей з Росії, США, Японії, європейських країн.

У столиці Казахстану будується не тільки інноваційний виставковий центр, але і зводяться такі інфраструктурні об’єкти як нові аеропорт і залізничний комплекс. Причому, із застосуванням «зелених» технологій. Загальні витрати на проект перевищать 3 млрд. доларів, тільки на проведення власне виставки заплановані витрати в 283 млн. євро.

Виставковий центр: що, де, як

У новому спеціалізованому виставковому центрі передбачено 5 павільйонів загальна їх площа — 4,73 га.

 • «Світ енергії»: павільйон, який представляє нові розробки в області еко-енергетики.
 • «Енергія майбутнього»: все про енергозбереження енергоефективності.
 • «Моя енергія майбутнього»: енергообладнання, доступне для населення.
 • «Енергія для всіх»: проекти глобалізації енергетичних ринків.
 • «Національний Павільйон Казахстану»: нові відкриття вчених країни.
 • В процесі будівництва будівель використовуються «розумні» технології, включаючи сонячні батареї та вітрові генератори. Задіяні енергозберігаючі сенсори освітлення, а вода в опалювальну систему закачуватиметься з геотермальних джерел.

  Режим роботи, вартість відвідування

  Вже з грудня 2016-го в касах ТРЦ міста з’явилися квитки для відвідувачів ЕКСПО. Багато користуються можливістю придбання карток на офіційному сайті tickets.expo2017astana.com.

  Точний розклад роботи ЕКСПО буде опубліковано трохи пізніше, але точно відомо, що виставка буде працювати по суботах і неділях з 9:00. Заплановані також додаткові дні роботи 6 липня і 30 серпня. Початкова ціна квитка від 1 105 рублів.

  Більш детальна інформація регулярно оновлюється на сайті expo2017astana.com. Додатково можна отримати відомості про бронюванні готелів на веб-ресурсі hotels.expo2017astana.com. Туристам також буде корисний ресурс офіційних туроператорів ЕКСПО: expo2017astana.com/kz/turizm/oficzialnyie-turoperatoryi-ekspo-2017

  Наступна виставка, 2020 року, відбудеться в ОАЕ, Дубаї.