Військовослужбовцям в Росії припиняють видачу квартир з 2016 року

Військовослужбовцям в Росії припиняють видачу квартир з 2016 року

До 2005 року існувало 3 системи, які вирішували проблему військових з житлом:

1) Надавались державні сертифікати на житло.

2) Видавалися грошові допомоги замість квартир.

3) Давали житло.

Але тепер всім тим, хто перебуває на службі з 2005 року, квартири видаватися не будуть. Існує інша система, ті, хто знаходяться на службі, можуть взяти кредит у розмірі 3,5 млн. рублів, для придбання квартири, але погашення цього боргу виробляє держава. Така можливість є лише у тих, хто прослужив не менше 3-х років. Ті проекти, які вже були розпочаті відносно будівництва житла для військових, будуть доведені до кінця, буде проводитися видача квартир тим, хто починав свою службу з 2005 року.

Надалі для військовослужбовців будуть відведені гуртожитку або ж вони самі зможуть придбати собі житло, але по іпотечній системі. Багато військові зазначають, що їх буде зручно користуватися такою системою, вони самі зможуть вибрати район і місце, де можна поселитися, адже значна кількість квартир було побудовано там, де селитися було незручно.

Відповідно до вже існуючої іпотечній формі, кожен рік на рахунок військовослужбовця буде приходити певна сума грошей, яку він зможе витратити на придбання собі житла, після виходу на пенсію. Така система, замінила 3 попередні, до початку 2016 року вона буде перетворена і почне набирати свій оборот.

Міністерство оборони спробувала вирішити проблему військових з житлом, з’єднавши всі в одну целостною систему, накопичувально-іпотечну, таким чином, їм вийшло задовольнити дві сторони, потреби держави і переваги самих службовців. Міністерству вдалося в два рази скоротити кількість потребують постійному житло, таким чином ситуація із забезпеченням була кардинально зломлена.

Ті військові, які стояли на обліку в 2012 році склали понад 82 тис. чоловік з того часу було забезпечено 80 тис. військових — це приблизно вісім повних дивізій. Тепер кожен, хто потребує житло може не стояти в черзі, а самостійно придбати квартиру. Таким чином, не доведеться стояти в черзі на місце проживання не певна кількість часу, для військовослужбовця це величезний плюс, адже він може придбати те, що потрібно в зручний для нього час та місці, не виплативши за це ніякої суми грошей, все оплатить держава.