Веселі конкурси на Новий рік 2018 для дорослих і дітей

Веселі конкурси на Новий рік 2018 для дорослих і дітейНа щастя, у багатьох сім’ях новорічна вечірка не обмежується спільним застіллям і переглядом телефільмів і концертів. Влаштовуються різні розваги, де члени сім’ї можуть проявити свої таланти, підняти настрій собі та іншим. Спільні заняття, в тому числі, забавні конкурси, допомагають ще більше зблизитися, зміцнюють общесемейный дух. Які домашні змагання можна використовувати в цю чарівну ніч? Зараз підкажемо.

Весело-весело і з користю для всіх

Веселі конкурси на Новий рік 2018 для дорослих і дітей – один з оптимальних варіантів згуртування сім’ї. Цей дивовижний свято створює відчуття дива, допомагає нам усім хоча б на короткий час скинути вантаж турбот і ненадовго повернутися в дитинство. А значить, почати розуміти своїх чад краще, ніж у будні.

Це ж правило працює і на корпоративних вечірках. Люди починають дивитися один на одного іншими очима. Нерідко саме в такі святкові зустрічі, в моменти загального веселощів, співробітники знаходять себе в колективі справжніх друзів, а іноді – і супутників життя. Колеги відкриваються з несподіваного боку: строгий «сухар» бухгалтер, як з’ясовується, шикарно співає романси, а неусмішливий шеф знає десяток «забійних» анекдотів.

Щоб завдання ведучого дійсно працювали в потрібному напрямку, треба, щоб конкурси були й не дуже складними, і не надто простими. І та, й інша крайність призводить до того, що учасники дуже швидко «остигають», їм перестає бути цікаво. Добре, якщо заздалегідь підготовлені аксесуари – предмети, які допоможуть урізноманітнити наші міні-змагання.

Нарешті, можна задіяти в розважальних сюжетах і символ року – Собаку. Ведучий може надіти відповідну маску або інші деталі, що нагадують про тотемі. А можна залучити і реального чотириногого, домашнього вихованця, тоді ігри стануть особливо радісними для діточок.

Новорічні забави для дітей

Веселі конкурси на Новий рік 2018 для дітей – це досить умовна градація. Більшість ігор цілком підходить для людей різних вікових категорій, в усякому разі, ті, що не відносяться безумовно до розряду 16+. Тим не менш, ми тут відібрали ті розваги, які сподобаються нашої дітям. А дорослі цілком можуть приєднатися і навіть очолити ці веселі «неподобства».

Лотерея з гарантованим призовим фондом

Заготовте кілька простих призів, які треба буде перемагати. Складіть в гарний мішечок, скриньку чи коробочку такі предмети як гребінець, фігурка собачки, авторучка, точилка для олівців, блокнот для записів, шпилька або гумка для волосся і т. д.

Визначтесь, хто буде витягувати ці призи: сам «виграв» або хтось інший. Діставши приз, запропонуйте щасливчику згадати загадку або рядок із вірша, пісні – будь-яке літературне або фольклорне згадка такого предмета. Або просто придумати риму до його визначення на кшталт: «гребінець – зачіска», «точило – училка» і т. д. Якщо претендент вирішить завдання, той отримує приз. Дозволяється брати допомогу друзів.

Можна діяти навпаки: намацати предмет, сказати про нього загадку чи віршик, заготовлені заздалегідь, а отримувача попросити відгадати, про що йдеться.

Знайди скарби

Для самих маленьких членів сім’ї влаштуйте пошуки «скарбів». Заздалегідь розкладіть в квартирі фрукти, цукерки або якісь невеликі іграшки, інші предмети. Видайте учасникам свята за кошику або красивому пакету. Нехай шукають, збирають, потім підвести підсумки: у кого «улов» виявився більше. Переможцю можна вручити намальовану імпровізовану «медаль», але призи, нехай і скромні, обов’язково повинні дістатися всім «шукачам скарбів». В такий чудовий свято ніхто не повинен відчувати себе обділеним увагою.

Улюблене число

Ще один з веселих конкурсів на Новий рік 2018 для дітей і дорослих заснований на заздалегідь заготовлених простих питаннях. Фішка в тому, що відповіді на них не можна давати довільно. Спочатку ведучий просить всіх присутніх загадати своє улюблене число. І записати його на серветці або листку паперу. Листок перевертається.

Настає черга відповідей на питання. Наприклад, хтось із дорослих запитує, скільки років вашій мамі, скільки разів на день ви сідаєте за кухонний стіл, як часто задаєте питання батькам, скільки у вас пальців на ногах і т. д. Відповідає показує загадану цифру і вимовляє вголос. Іноді виходять забавні комбінації.

Сніговий снайпер

Дітвору розділити на дві команди, кожній вручається відро і за кілька куль з вати, однакове для обох команд. Відро встановлюють на невеликій відстані в кілька метрів. «Снайпери» від кожної команди кидають свої грудки «снігу» у відра. Виграє той, хто більш точний. Суддя записує результати кожного гравця і вважає загальний підсумок команд.

Якщо є бажання, дозволяє погода, а до бою курантів залишається ще достатньо часу, такий конкурс можна провести і на вулиці, з справжніми сніжками. Або влаштувати естафету: теж розділитися на 2 команди, і, наприклад, постаратися максимально швидко перенести сніжки з одного відра в інше, поставлене на відстані. Учасник бере сніжок, біжить до другого відра, кидає туди сніжок, повертається до команди, зачіпає рукою наступного члена колективу, передаючи йому естафету.

Що за звір?

Маски різних казкових персонажів і просто звірів різних порід можна використовувати не тільки для карнавалу, але і для ігор. Наприклад, вгадувати, який звір за нею криється.

Одному з учасників треба буде закрити очі. У цей момент йому одягають маску. Сидять навпроти учасники вечірки відповідають на навідні запитання «маски». Він уточнює, наприклад, якого кольору звірятко, але формулювати питання треба так, щоб відповідь сидять навпроти був однозначним – «так» або «ні». Наприклад: «Шерсть руда?» Довгий у нього хвіст, чи вміє він гарчати і т. д. В ході цих уточнень зазвичай володар маски відгадує, якого звіра він представляє. Не забудьте перевірити, чи немає в кімнаті дзеркал, у які користувач може підглянути своє відображення.

Конкурси для дорослих

Веселі конкурси на Новий рік 2018 для дорослих ще більш різноманітні. На корпоративах часом дозволяють собі розслабитися і пограти «на грані фолу». Але в домашніх умовах зазвичай підбирають трохи більш суворі варіанти розваг, тим більше, поки діти не пішли спати.

Збираємося на вечірку

Ведучий вибирає дві пари чоловік-жінка. У представників сильної статі повинна бути сорочка на гудзиках. Дамам видають рукавички. Чоловіки розстібають гудзики, а їх «альтер-его» повинні по можливості оперативно зібрати свою «другу половину» на вечірку, застебнувши сорочку. Хто встигне швидше, ті й переможці.

Новорічний аукціон

Предметом «аукціону» будуть слова, а точніше, іменники на якусь певну букву. Можна звузити завдання, наприклад, тільки назви тварин. Люди по черзі називають ці іменники, в якийсь момент завжди виникає пауза. Ведучий, озброєний «аукціонним» молотком (з кухні приноситься знаряддя для відбивання м’яса), починає стукати по дерев’яній дошці, закликаючи найбільш обізнаних лінгвістів відшукати останній термін. Знавцеві можна передбачити якийсь пам’ятний приз. Варіантами теми «аукціону» можуть бути назві російських казок або імена їх героїв, рядки пісень про зиму і інші завдання.

Театр пісні

Инсценируйте якусь пісню, новорічну або застільну. Таблички з іменами героїв роздайте присутнім. Припустимо, ставиться міні-виставу за музичній п’єсі «У лісі народилася ялиночка». Герої: ялинка, мужичок, конячка, дровеньки, діточки на святі. Інші гості, яким не дісталися ролі на цій прем’єрі, зображують хор. Співають пісню, а головні дійові особи під це музичний супровід відтворюють дію. Сподобається – можна повторити з іншим репертуаром та іншим акторським складом.

Зазирни в майбутнє

В цьому конкурсі потрібні два ведучих, один з яких буде зображувати «папуги». Зазвичай цих птах використовують, щоб діставати передбачення, так що не будемо змінювати традиції. Чи будемо: може, на цей раз саме тотем року – Собака – більше підійде для ролі «оракула».

Ведучий підходить до учасників вечірки зі скринькою, в якій той бере будь-яку з папірців з питанням. Зачитує своє питання. «Папуга» або інший ясновидець дістає з другої шкатулки, теж довільно, папірець з заготовленим відповіддю. Поєднання бувають самі забавні.

Можна в якості прогнозів використовувати спеціальні печива, тоді і питань не треба, просто кожен сам витягне і оголосить присутнім, що йому віщують зірки в новому 2018 році.

Маскараду кожен радий

Одним з конкурсів для всіх учасників вечірки різних віків може стати маскарад. Тут, як і в ряді інших ігрових епізодів, не потрібно орієнтуватися на виграш призів, переможців. Це, скоріше, розвага. Або фото-конкурс.

Проведіть заздалегідь, коли робите генеральне прибирання будинку, ревізію своїх запасів одягу і аксесуарів. Зберіть в сумку або мішок все найцікавіше і несвоєчасне: купальник, сомбреро, курильна трубка, ліфчик, дитячий чепчик, намисто, фартух, памперс великого розміру, стара весільна фата і ін.

Вибраний діджей включає і вимикає музику з різними інтервалами. Поки мелодія звучить, публіка танцює, передаючи один одному сумку. Зупинилася музика – і той, у кого вона в цей момент в руках, вистачає з неї перше, що попадеться під руку. Одягає річ на себе. Триває ця вакханалія, поки сумка не спорожніє. Ось тоді можна всім попозувати – вишикуватися для фото на пам’ять.