Вербна неділя в 2016 році: дата святкування

Православні християни відзначають безліч церковних свят, одним з них є світле свято — Вербну неділю або як інакше його називають Вхід Господній в Єрусалим.

Дата святкування

Вербна неділя в 2016 році: дата святкування

Певної дати у цього свята ні, це свято є перехідним, як і багато інші церковні свята, т. е. з року в рік змінюється дата святкування. За церковними правилами відзначають Вербну неділю за сім днів до настання свята Святої Пасхи, і якого числа Вербну неділю в 2016 році може порахувати будь-який з нас. Отже, Вербну неділю в 2016 році ми зможемо відзначити 24 квітня. В цей самий день до Єрусалиму на ослику прибув Ісус Христос. І відразу ж почалися його страждання, про яких він знав, але смиренно долав, щоб спокутувати гріхи людей. Ісус Христос був розп’ятий в Єрусалимі.

Звичаї свята Вербну неділю

Як вже зрозуміло з назви свята, символікою даного торжества по праву є распустившаяся пухнаста вже з жовтими сережками і жовтим пилком верба. Найчастіше до цього часу гілочки верби, які розпускаються і встигають покритися жовтим пилком. Цілком очікувано що так буде і в 2016 році, тому що в кінці квітня практично на всій території нашої країни панує тепла весна. Але буває, що Вербну неділю за православним календарем настає рано, і верба ще не распушилась, тоді в цьому випадку радимо її наламати заздалегідь і поставити вдома у вазу з водою, щоб вона розпускалася до початку святкового дня і в церкву на освітлення ви зможете піти з милими квітучими гілочками. Ще вважається, що краще всього сушити вербу по берегах річок.
Ранок свята традиційно починається з відвідин Храму, де всі православні слухають святкову службу і читають молитву. Після чого священик освячує гілочки верби, а після обряду вербу несуть у будинок, ставлять біля ікон та в інші місця будинку, щоб захистити свій дах. Зберігають гілочки, які принесли зі служби, до настання чергового Вербної неділі.

Вербна неділя в 2016 році: дата святкування

Люди вірять, що верба може вберегти від недоброго людини, від пристріту і псування. А якщо освяченою вербою поплескати по спині, виголошуючи: «Не я б’ю, верба б’є!», вважалося, що у того чоловіка буде на рік міцного здоров’я. Батьки били своїх діток, а родичі і близькі — один одного.
Ще один звичай цього свята, крім згаданого вище биття гілочками верби, поїдання трьох нирок верби, для залучення удачі в справах і починаннях.
У давні часи Вербну неділю відзначалося з роздоллям, гучними і гучними гуляннями, але з часом це свято почали відзначати з меншим розмахом. Тепер в будинках тихо і спокійно, лише чути веселі дитячі голоси.

Вербна неділя в 2016 році: дата святкування

Нагадаємо, що Вербну неділю відзначається під час Великого Посту, і тому на святковому столі не повинні міститися заборонені в пост продукти. Проте дозволяється деяке послаблення: у цей день дозволяється приготувати страви з риби і навіть випити трохи червоного вина і обов’язково почастувати малечу солодощами.
Вважається великим гріхом у вербну неділю працювати, лаятися і злитися. Такий світле свято не варто затьмарювати сварками і зіпсованим настроєм, краще проведіть його в теплій і дружній обстановці з близькими та рідними.

Прикмети у Вербну неділю

Вербна неділя в 2016 році: дата святкування

Вербна неділя багате на прикмети і повір’я.

  • Якщо людина дуже хвора, то по його тілу потрібно провести гілочками верби, і тоді людина неодмінно повинен видужати. Маленького хворого купали у вербі, вважалося, що вся хвороба і хвороби відступлять.
  • Чоловіки носили з собою бруньки верби, щоб з ними завжди була чоловіча сила. Дівчата ж вважали, що бруньки верби допоможуть їм зачати дитинку.
  • Були прикмети, пов’язані з любов’ю: дівчину, мечтающую скоріше вийти заміж, треба бити по спині і вже скоро свати прийдуть до неї в будинок.
  • Від того, яка погода була в свято люди судили про майбутнє літо: якщо на свято був вітер, то літо буде холодне, якщо сонячно, то літо настане швидко, ну а якщо зовсім ще холодно, то і не варто чекати тепла на Великдень.
  • Також не можна було в перший раз виганяти худобу в цей день. Щоб домашні тварини не хворіли і завжди поверталися додому, виганяли їх гілочками верби.
  • Якщо людина бажає вберегти свій будинок від удару блискавки, то йому необхідно у вікна в перший дощовий день поставити гілочку верби.

Замовляння, привороти у Вербну неділю

Вербна неділя в 2016 році: дата святкування
Віруючі вважали, що верба має ще і магією. Саме тому у Вербну неділю були популярні змови і привороти.
Заміжні дівчата на гілочку верби робили приворот на коханого чоловіка, щоб не заглядав на інших, і зберігали її за іконками.
Незаміжнім дівчатам заговорені гілочки потрібно було зберігати в своїй кімнаті до тих пір, поки не збудеться все те, що вони загадали.
І дуже дієвим вважався змова від головного болю. Потрібно було свято розчесати волосся з гребінця зібрати свої волосинки, а потім опустити їх у воду. Воду вилити під корінь верби, шепочучи певні слова.

Вербна неділя – святий православне свято, тому бажано для всіх його провести до церкви зі своєю сім’єю. Відстояти службу і йти додому за накритий стіл. Весь день проводити в молитвах, а в голові і серці мати тільки добрі і світлі думки. Освячені гілочки верби збережуть у вашому будинку мир і спокій, без якого немислимо сімейне щастя.


Резюме:
Вербна неділя в 2016 році буде відзначатися 24 квітня.
Освячені гілочки верби зберігають у будинку для збереження миру і спокою в сім’ї.
На Вербну неділю накривають стіл з пісними стравами, однак рибні страви і келих вина дозволені до вживання.

  • Вербна неділя в 2016 році: дата святкуванняХрещення дата 2016
  • Вербна неділя в 2016 році: дата святкуванняКоли пост в 2016 році
  • Вербна неділя в 2016 році: дата святкуванняЗустрічаємо новий 2016 рік мавпи
  • Розкажіть про нас друзям: