Великий піст в 2016 році

Великий піст в 2016 році

Для того щоб перед святом Пасхи правильно приступити до очищення організму, треба дотримуватися всіх правил Великого посту. Це вимагає знати від мирянина, коли починається Великий пост в 2016 році. Згідно з Православним календарем на 2016 рік, цей піст починається за 7 тижнів до Великодня. Дане свято на 2016 рік випадає на 1 травня. Так що почати постити необхідно з 14 березня. Великий піст триватиме до 30 квітня.

Люди, в період посту повинні обмежити себе від вживання в їжу певних продуктів харчування. Людям забороняється у перші два дні посту готувати страви з олією. Даний продукт харчування додавати можна тільки по неділях і суботах. Якщо великі свята випадають в піст, то людям дозволяється їсти рибу і випити трохи вина. Продукти тваринного походження забороняється вживати в даний період. Так що необхідно прибрати з раціону харчування такі продукти, як м’ясні та молочні страви, яйця, вино та рибу.

Великий піст можна поділити на 7 тижнів, які мають свої назви:

  • Федорова тиждень;
  • Тиждень Григорія Палами;
  • Хрестопоклонний тиждень;
  • Тиждень Іоанна Лествичника;
  • Вербна неділя;
  • Страсний тиждень.

Віруючі в Федорову тиждень згадують всіх захисників віри. Необхідно згадувати на другому тижні про світилі Григорія Паламу. Четверта тиждень посту приурочена пам’яті богослова Іоанна Лествичника. П’ятий тиждень приурочена пам’яті покровительки жінок, які каються – Марії Єгипетської. Віруючі на шостому тижні згадують таку знамениту дату, як вхід Ісуса в Єрусалим. У страсну Седьмицу люди повинні очищатися від гріхів. Так що жорсткі правила харчування встановлені саме в цей період.

Коли приходить останній тиждень посту, то люди повинні прочищатися і каятися. Це допоможе очистити душу від гріхів. По закінченню Страсного тижня наступає Пасха.

Тепер ви знаєте — коли настає Великий піст в 2016 році. Так що можете сміливо приступати до виконання його правил. Якщо ви підтримуєте пост, то це не несе тягар, а навпаки, допомагає очиститися людської душі і повноцінно підготуватися до майбутнього свята. Однак не всім вдається в перший раз дотримувати всі правила і витримати піст до кінця. Як ніяк, і до цього треба себе готувати. Тому якщо вас не вистачило надовго в цьому році, то ви обов’язково впораєтеся в наступному. Головне завжди вірити в себе.