Валютна іпотека в 2016 році: останні новини

Останні новини в 2016 році для тих, хто взяв валютну іпотеку, неоднозначні. Державна програма допомоги, яка працювала в кризовому 2009 році, зараз закрита. Власники іпотеки змушені самостійно вирішувати питання з погашенням кредитів, вартість яких, в перерахунку на рублі, зросла в два рази. Це призвело до численних акцій валютних позичальників, які пікетували банківські установи, перекривали Тверську вулицю і влаштовували флеш-моби, запускаючи макети домовин по Неві і Москві-річці.

В кінці січня прес-секретар Президента РФ Дмитро Пєсков повідомив, що уряд не має чіткого плану дій, але уважно стежить за ситуацією з іпотечниками.

Пізніше прем’єр Росії Дмитро Медведєв повідомив, що уряд розробляє план допомоги для власників іпотеки. За його словами, в грудні 2015 року на це було виділено 4,5 млрд рублів.

Валютна іпотека в 2016 році: останні новини

Масштаб проблеми

Згідно останніх новин, в лютому 2016 проблеми з поверненням валютної іпотеки виникли у 600 тисяч громадян Російської Федерації. Це 4,5% у загальній структурі заборгованості за іпотечними платежами. Більшість іпотечників набувало на позикові кошти комфортне житло підвищеної якості.

Усереднені характеристики іпотеки

 • Середній розмір валютного кредиту – 8,2 млн рублів. Це в п’ять разів вище, ніж середня сума рублевої іпотеки (1,6 млн руб.).
 • Розмір передбачуваної компенсації з боку держави – 4 млн рублів на одну іпотеку. Таким чином, нівелюється зростання курсу рубля в 2 рази по відношенню до долара.
 • Число валютних позичальників, що брали іпотеку, в 2015 році скоротилося на 30%.
 • Позбутися житла через неможливість виплатити валютну іпотеку можуть близько 50 тисяч громадян РФ.
 • Пропозиція Мінбуду, КПРФ і коментарі банкірів

  Міністерство будівництва Росії розробив антикризовий план, в якому врахував інтереси власників іпотеки. Програма передбачає зміни до закону про пайове будівництво, який допоможе іпотечникам, що потрапили в скрутну ситуацію.

  Крім того, Мінбуд готовий надати пільги у виплаті іпотеки соціально незахищеним категоріям валютних позичальників.

  КПРФ також представила уряду свій проект допомоги власникам іпотеки. Депутат Держдуми Валерій Рашкін вніс пропозицію реструктуризувати договори іпотеки. При цьому курс долара повинен бути закріплений на тому рівні, яким він був на момент підписання іпотечного договору.

  Валютна іпотека в 2016 році: останні новини

  Топ-менеджери банківських установ негативно поставилися до цих ініціатив. Голова правління «Росгосстрах банку» Олександр Фалєєв заявив, що фіксація курсу долара на день оформлення валютного кредиту призведе до збитків фінансових установ та погіршення якості портфеля банків. Він наголосив, що на розробку подібної програми та внесення змін в нормативні документи Центробанку буде потрібно не менше року.

  Заступник голови правління банку «ДельтаКредит» Денис Ковальов впевнений, що необхідний індивідуальний підхід до кожного ипотечнику. На його думку, перед прийняттям рішення про державну підтримку потрібно з’ясувати, з якою метою бралася іпотека. Це дозволить відокремити тих, хто брав кредит на придбання єдиною квартири, від інвесторів, які купували житло для подальшого перепродажу.

  Деякі банки розробили власні програми допомоги валютним позичальникам. Банк Москви пропонує знижку в розмірі 7% річних від діючого курсу валют. Інші банки пропонують іпотечникам продовження терміну кредитування або зміна схеми погашення іпотеки.

  Що говорить закон?

  Багато власників іпотеки у валюті чекали прийняття Закону про банкрутство фізичних осіб. В ньому прописана норма щодо неможливості конфіскувати нерухомість, якщо дана квартира чи будинок є єдиним житлом. Проте цей закон не поширюється на власників іпотеки.

  Тому банки отримали право реалізувати заставні квартири валютних позичальників, якщо їх власники будуть оголошені банкрутами.

  Читайте також:

  » Ставка рефінансування ЦБ РФ на 2016 рік

  » Прогноз від Мінекономрозвитку на 2016-2018 роки

  » Ціни на нерухомість в 2016 році: прогноз