Усна частина ЄДІ 2017 по російській мові

Усна частина ЄДІ 2017 по російській мові

Усна частина ЄДІ 2017 по російській мові

Екзаменаційна система шкільної освіти постійно розвивається, змінюється. Стосується це і ЄДІ з російської мови. Вже в наступному, 2017-го, даний держіспит чекають серйозні зміни. Про них зараз і піде мова.

Навіщо потрібні нововведення?

Поки ЄДІ з цього предмету складається з письмової тестової частини в форматі запитання-відповідь і твори. Ці випробування непогано виявляють знання випускників в питаннях орфографії та граматики. Проблема в тому, що нерідко навіть дорослі люди можуть непогано висловлювати свої думки письмово, але в усному спілкуванні зустрічають серйозні труднощі.

Планована до введення усна частина ЄДІ 2017 по російській мові якраз і покликана заповнити цю прогалину. Грамотне спілкування в усній формі вкрай важливо в сучасному світі. У будь-якій сфері діяльності, на будь-який щаблі кар’єрних сходів людині потрібно донести свої думки, вимоги або прохання, висновки до інших людей. Від якості цих комунікативних навичок багато в чому залежить успішність в світі бізнесу, культури, інших сферах діяльності. Так і повсякденне спілкування один з одним в сім’ї, в колективі теж страждає від недорікуватості, невміння чітко висловлювати думки. Тому в шкільному курсі «словесності» відтепер цій стороні предмета буде приділятися більше уваги.

Що нового буде в 2017-му?

C 2017 року урядом Росії буде внесено ряд змін в державний обов’язковий іспит з російської мови. Це буде enter усної частини ЄДІ 2017 з російської мови для випускників 11 класу, а також на випробування після 9 і 4 класів. Другим важливим нововведенням стане нова система оцінки підсумкового твору: не звична форма «залік»-«не зараховано», а нарахування балів за 100-пунктной шкалою. Освітяни, чиновники Міністерства освіти, так і самі учні вважають, що такий формат оцінки стане більш об’єктивним. Тепер можна буде повно, всебічно оцінити знання випускників і дати їм більше шансів на вступ у вищі навчальні заклади різного профілю.

Усна частина ЄДІ 2017 по російській мові: як приймали рішення

Обговорення питання йшло давно, про необхідність змін говорилося на різних рівнях. Ініціатива про внесення змін виходила від педагогів, вчених, а також від представників депутатського корпусу.

Нещодавно Людмила Вербицька, глава Російської Академії освіти, повідомила про те, що вже прийнято принципове рішення про введення усної частини ЄДІ з російської мови в 2017 році. В Академію, як повідомила Вербицька, безпосередньо дане прохання передав Рособрнадзор. А вже РАВ займалася розробкою детального алгоритму організації цього етапу обов’язкового державного екзамену.

На даний момент робота триває, уточнюються важливі деталі, обкатуються можливі варіанти цієї частини ЄДІ. Один з важливих питань, що стоять перед Академією освіти, це розробка шкали оцінок і критеріїв їх виставлення. Але, підтверджує голова установи Людмила Вербицька, в цілому питання про запровадження з наступного року усної частини іспиту з російської мови вирішене.

Особливості алгоритму усної частини ЄДІ 2017 по російській мові

Що вже зрозуміло на сьогоднішній день? Формат здачі цього розділу іспиту, швидше за все, буде аналогічний тому, що використовується на випробування з іноземної мови. Тобто, випускнику буде запропоновано прослуховувати завдання протягом двадцяти хвилин, а потім описувати відповідну картинку, відповідаючи на питання і задавати свої.

Організатори ЄДІ планують вибрати єдину для всіх випускників тему, яка буде служити базою для усного іспиту, за нею ж екзаменатори будуть задавати уточнюючі питання. Дуже важлива складова випробування — вміння чітко і грамотно викладати думки, висловлювати власну думку щодо запропонованої теми.

Великим бонусом буде, якщо учень зможе також залучати різні дані, відомі з суміжних предметів або з вільних джерел. Тобто, широкий кругозір випускника та вміння оперувати цим багажем знань позитивно вплинуть на оцінку за усну частину державного іспиту з російської мови.