У 2018 році в Росії з’явиться Єдина державна інформаційна система соцзабезпечення

У 2018 році в Росії зявиться Єдина державна інформаційна система соцзабезпечення

Єдина державна інформаційна система соцзабезпечення

Соціальна підтримка повинна бути адресною. Тобто, її необхідно довести до всіх нужденних, і в той же час потрібний контроль за тим, щоб кошти держбюджету не витрачалися марно, щоб різні допомоги не отримували цілком забезпечені люди. Для поліпшення координації взаємодії різних структур і для зосередження інформації про пільги громадян в єдиному центрі і створюється нова структура.

Урядом затверджено постанову про порядок роботи Єдиної державної інформаційної системи соцзабезпечення (ЕГИССО). Цей крок став логічним продовженням роботи, яка ведеться вже більше року. Відповідний закон № 388 був підписаний президентом РФ ще в грудні 2015 року.

У законі «Про державної соцдопомоги» з’явилася глава, присвячена різним аспектам ЕГИССО. Вступити в силу система повинна з 1 січня 2018 року, а у повному обсязі вона запрацює в 2019-м. Минулий 2016-й рік став часом обкатки проекту. Пілотними територіями вибрали Башкирію, Калугу і Алтайський край. Вже є перші напрацювання і матеріал для аналізу.

Пенсійний фонд став оператором системи і одночасно держзамовником її створення. Цій структурі простіше інших здійснювати координацію, оскільки тут і зараз сконцентрована велика частина необхідних даних щодо соціальних пільг ряду категорій громадян. Минкомсвязь виступає оператором інфраструктури. До кінця поточного 2017 року ПФ за дорученням прем’єра повинен розробити та затвердити регламент взаємодії і громадян, і держорганів з новою системою. Ще одна важлива задача на 2017 рік — підключити до системи ФСС і ФОМС, ряд міністерств і відомств. У 2018-му до роботи долучаться й регіональні органи влади.

ЕГИССО буде діяти паралельно з іншими діючими на даний момент базами інформації, але повинна стати найбільш повною з них. Тут зосередяться дані про всі заходи соціального забезпечення, що надаються на федеральному, регіональному і місцевому рівнях. Також у системі повинні зберігатися переліки умов, способів і форм надання різних заходів соцпідтримки; обсягів цієї допомоги; будуть перераховані всі категорій осіб, які мають право на їх отримання.

Тобто, крім загальних відомостей про різних формах соціальної допомоги система буде концентрувати і докладні дані про конкретні особи, одержувачів цих соціальних пільг і послуг. А ще в реєстри включать інформацію про тих організаціях, які цю соцпідтримку здійснюють. Всі необхідні дані, коли система запрацює, громадяни зможуть знайти в своїх особистих кабінетах.