У 2017 році в Росії почнуть будувати дохідні будинки

Генеральний директор ВАТ «Агентство по іпотечному житловому кредитуванню» Олександр Плутник заявив, що будівництво першого російського прибуткового будинку почнеться в 2017 році. А проект буде офіційно представлений вже цієї осені.

За його словами, ринок нерухомості Росії зараз сповнений великих перспектив. У зв’язку з цим компанія має намір звернутися до уряду з проханням про дозвіл інвестувати в будівництво дохідної нерухомості в 2017 році 30 мільярдів рублів.

Примітно, що в якості прототипу сучасних дохідних будинків був узятий радянський проект І-209, що представляє собою будинок з одним під’їздом і квартирами площею від 35 до 65 квадратних метрів.

Але є і відмінності. Так, перший поверх будівлі буде нежитловим. У ньому буде розміщено приміщення консьєржа, місця зберігання. Також передбачається розміщення ряду необхідних служб та організацій. Висотність будівлі складе 23 поверхи, а площа квартир – 30-40 метрів.

Переваги прибуткового будинку будуть полягати в наступному:

  • Ринкові ціни на оренду притому, що якість житла буде в рази вище того, яке сьогодні пропонує приватний сектор;
  • Орендарі будуть захищені на законодавчому рівні: вже існуючими законами, а також законами, які будуть ініційовані у зв’язку з реалізацією цього проекту.