У 2017 році на пріоритетні проекти РФ витратять 178,8 млрд рублів

У 2017 році на пріоритетні проекти РФ витратять 178,8 млрд рублівЗа словами міністра фінансів РФ А. Сілуанова, на фінансування пріоритетних федеральних проектів в 2017 році буде виділено 178,8 мільярдів рублів.

Він зазначив, що до другого читання проекту федерального бюджету на 2017-2019 роки в Держдумі підготовлені зміни, що стосуються перерозподілу зарезервованих у федеральному бюджеті коштів у розмірі 104 мільярда рублів на реалізацію пріоритетних проектів. В цілому в 2017 році на реалізацію таких проектів буде виділено 178,8 мільярдів рублів.

Силуанов заявив, що у наступні роки обсяги фінансування будуть визначатися на основі затверджених паспортів пріоритетних проектів. При цьому, за словами міністра, в бюджеті на 2017-2019 роки вже зарезервовані ресурси, необхідні для їх реалізації.

Примітно, що раніше планувалося виділити на пріоритетні федеральні проекти менші суми. Так, глава уряду РФ Д. Медведєв говорив про суму близько 150 мільярдів рублів, які планується виділити на реалізацію 11 федеральних проектів. При цьому прем’єр зазначив, що сума ще буде уточнено.

Частина коштів, які будуть виділені на реалізацію пріоритетних проектів у 2017 році, вже зарезервовані в російському бюджеті по лінії державних програм. Деяким проектам ще чекають процедури оптимізації та узгодження, іншим буде потрібно додаткове фінансування. При цьому Медведєвим поставлено завдання отримання перших результатів реалізації пріоритетних проектів вже в 2018 році.

Довідка редакції

Нагадаємо, програма пріоритетних національних проектів вперше була сформульована президентом РФ Ст. Путіним 5 вересня 2005 року. В якості пріоритетних напрямків глава держави виділив охорону здоров’я, освіту, житло, сільське господарство.