У 2016 році Японія виділить рекордні кошти на оборону

Міністерство оборони Японії спланувало свій бюджет на 2016 рік. За даними японського телеканалу NHK, витрати оборонного відомства повинні досягти рекордної суми у 42,4 мільярда доларів.

Таким чином, оборонний бюджет Японії, у порівнянні з нинішнім фінансовим роком, який завершиться в цій країні в березні 2016 року, збільшиться на 2,2%.

Це буде вже четвертим поспіль збільшенням бюджету Міноборони Японії, почався в 2012 році, коли прем’єр-міністр Сіндзо Абе припинив практику одинадцятирічного скорочення витрат на оборону.

Серед головних статей витрат оборонки Японії буде покупка безпілотних літальних апаратів RQ-4 Global Hawk, конвертопланов V-22, винищувачів F-35 і десантно-гусеничних машин-амфібій AVV7.

Крім цього планується виділення значних сум на збільшення військової бази на острові Міяко на архіпелазі Рюкю, а також на будівництво військової бази на острові Осіма.

А в рамках раніше прийнятих нових принципів оборонного співробітництва Японії та США, японське Міноборони планує виділити кошти на будівництво об’єктів для спільної японо-американського спостереження за космосом і боротьбу з загрозами у комп’ютерній сфері.

За інформацією західних ЗМІ, Японія останні роки зміщує акцент із захисту північних рубежів на посилення оборони в Східно-Китайському морі і західної частини Тихого океану.

Нагадаємо, між Японією і Китаєм йде довгий протистояння з приводу островів Сенкаку, які перебувають у Східно-Китайському морі.

На завершення рекомендуємо відвідати цю сторінку, де розказано про термін служби в армії Росії в 2016 році за призовом.