У 2016 році держкомпанії будуть купувати товари в Росії

У 2016 році держкомпанії будуть купувати товари в РосіїУ 2016 році Уряд Росії буде стимулювати державні компанії до закупівель переважно у російських постачальників. Відповідну заяву зробив прем’єр Росії Д. Медведєв.

Напередодні глава кабміну під час засідання правової комісії заявив, що з 10 січня 2016 року комісія з імпортозаміщення буде розглядати питання, пов’язані з проведенням госзакупом в рамках певних інвестиційних проектів. Він нагадав, що держава вкладає в такі проекти істотні ресурси. Д. Медведєв заявив, що держава буде стимулювати державні компанії до закупівель необхідних їм товарів переважно у вітчизняних постачальників.

Прем’єр-міністр пояснив, чому цього не можна почати робити вже зараз. За його словами, для цього необхідно прийняти безліч нормативних актів, що конкретизують положення ФЗ “ПРО закупівлі товарів і послуг окремими видами юридичних осіб”.

Нагадаємо, на початку цього місяця голова уряду підписав постанову про створення комісії по імпортозаміщенню. Раніше Медведєв заявляв, що імпортозаміщення є одним з головних напрямків діяльності уряду. І оскільки ця робота повинна бути системною, в уряду повинна бути спеціальна комісія з даного питання.

Між тим, за результатами дослідження, проведеного у липні 2015 року Альфа-банком, більшість російських підприємств малого бізнесу продовжують користуватися імпортними поставками. Дослідження показало, що у зв’язку з падінням курсу рубля, 42% російських підприємств, що працювали з іноземними партнерами, стали шукати більш вигідні імпортні поставки, і лише 20% стали підбирати вітчизняні аналоги.

На завершення рекомендуємо вивчити цю публікацію, в якій дано прогноз щодо зміни динаміки інфляції в Росії в 2016 році.