Трансфери в РФПЛ в 2016-2017 роках

Трансфери в РФПЛ в 2016 2017 рокахПоки головна футбольна ліга країни перебуває на літніх канікулах, головні новини РФПЛ пов’язані з трансферами. Переходи гравців з найстаріших клубів в нові часом викликають не менше емоцій, ніж перегляд матчів улюблених команд. І в нашому сьогоднішньому матеріалі ми розповімо своїм читачам про трансфери в РФПЛ в 2016-2017 роках.

У російській Прем’єр-лізі настає новий етап — ера урізане фінансування. На сьогоднішній день багато команд не можуть собі дозволити придбання дорогих гравців. Більше того, деяким клубам доводиться розлучатися з самими талановитими футболістами, щоб добути засобу для існування.

На цьому тлі народжується небачена раніше кількість чуток про переходах зірок різної величини, і навіть ті фахівці, які вважали за краще зберігати мовчання до останнього, не можуть утриматися, щоб не зробити гучний і, нерідко, суперечливий прогноз.

Що вплине на трансфери в Прем’єр-лізі в наступному сезоні?

При укладанні угод клубами РФПЛ ключову роль відіграють два фактори:

  • проблеми з фінансуванням, які вже зробили серйозний вплив на весь вітчизняний футбол;
  • вірогідне посилення ліміту на легіонерів.

Що стосується другого пункту в списку, дуже не хотілося б, щоб подібна міра була прийнята. Федерація футболу повинна зробити очевидні висновки, виходячи з сумного виступу російської збірної на Євро-2016. Жорсткий ліміт показав свою неспроможність, коли країна побачила футболістів, які залишилися без гідної конкуренції та мотивації у вітчизняному чемпіонаті.

Ініціатива Віталія Мутко самого початку мала благородну мету — допомогти збірній, змусивши російські клуби примусово включати до складу гравців з російським паспортом, однак стає очевидним, що підтримку необхідно надати в першу чергу дитячого футболу і нижчих лігах, а ліміт — залишити в спокої.

В цілому, навіть можливе його посилення навряд чи сильно вплине на рішення менеджменту клубів, куди більш важливий вплив на трансфери в РФПЛ в 2016-2017 роках надасть фінансова сторона питання.

Клуби, що відзначилися на трансферному ринку

  • ЦСКА

Ліміт на легіонерів вніс корективи в трансферну політику армійців. Замість пошуку талантів з Південної Америки, скаути тепер зосереджені на гравцях з російським паспортом. ЦСКА поповнили склад Сергієм Ткачовим і Романом Широковым. Що ж стосується легіонерів, то столичний клуб поки вирішив не підписувати довгострокових угод із зарубіжними футболістами після невдачі з Витиньо — на правах оренди був придбаний Аарон Оланаре.

Ключові втрати команди — Сейду Думбія, термін оренди якого закінчився, а також ймовірний перехід Ахмеда Муси, що веде активні переговори з чемпіоном англійської Прем’єр-ліги «Лестером». Приблизна сума, яку ЦСКА отримає за Мусу — 20-25 мільйонів євро.

  • «Зеніт»

Петербурзький клуб доволі успішно проводить літнє трансферне вікно в умовах урізання бюджету. «Зеніту» вдалося за порівняно невеликі гроші придбати Олександра Кокоріна і Юрія Жиркова. Також до пітерському колективу знову готові примкнути Ігор Денисов та Олексій Іонов.

Враховуючи жорсткий ліміт, подібні підписання можна вважати великим успіхом, дають перевагу перед конкурентами в боротьбі за чемпіонство. «Зеніт» посилився російськими футболістами, а Кокорін постарається заповнити втрату головної зірки клубу — Халка, який відправився підкорювати Китай.

  • «Спартак»

Ситуація, в якій опинився «Спартак» ще не жалюгідна, але і завидною її теж назвати не можна. З конкурентоспроможного колективу, який гучно заявляв про свої чемпіонські амбіції, столичний клуб поступово перетворюється просто на міцного середняка.

Говорячи про втрати, які команда зазнала на даний момент, колектив втратив Широкова, Озбилиса і Митрюшкина, а також Таски, який поки що належить «Спартаку», але відправлений в оренду. Крім цього, вирішується питання про перехід Мовсісяна. А з нових підписань клуб відзначився лише приходом Лоренсо Мельгарехо, який покинув розташування багатостраждальної «Кубані».

  • «Локомотив»

«Локомотив» поки що зайняв вичікувальну позицію, зробивши лише один гучний трансфер у нинішнє міжсезоння. Залізничники розлучилися з одним з лідерів, навколо якого будувалася атака московського клубу. Команду покинув Умар Ниассе, за якого «Локомотив» отримав 17 мільйонів євро. Час покаже, чи зможе клуб заповнити таку втрату.

  • «Кубань»

«Кубань» зіткнулася з колосальними фінансовими труднощами, на тлі яких проводить хворобливе міжсезоння, розлучаючись з провідними гравцями, щоб залишитися на плаву. Розташування команди вже покинули Андрій Аршавін, Владислав Ігнатьєв, Олександр Ткачов і Лоуренсо Мельгарехо. Ймовірно, клуб розстанеться ще й з Шандао і Беленовым.

З усіх перерахованих вище гравців, лише Андрій Аршавін не здається колосальною втратою для колективу. Інші ж футболісти складали кістяк команди, який без них здається недієздатним. Таким чином, статус головного клубу на кубанській землі остаточно переходить до «Краснодару».

  • «Краснодар»

Мабуть, найуспішніший з регіональних клубів на сьогоднішній день. Стабільне фінансове становище дозволить організації підписати кількох сильних гравців. Очікується прихід в команду таких талантів як Володимир Габулов, Дмитро Комбаров, Антон Шунін і Денис Глушаков. Офіційно до клубу вже долучилися Станіслав Крицюк і Куасси Ебуе.

Поза списком: московське «Динамо»

Незважаючи на прикрий виліт в ФНЛ, не можна обійти столичну команду стороною і не згадати про втрати, які поніс колектив. Проблеми з фінансуванням змусили «Динамо» розлучитися з провідними виконавцями: Жирковим, Вальбуена і Кокоріним. Швидше за все, підуть Денисов та Іонів. Команді, яка на папері повинна була боротися за чемпіонство, тепер чекає тернистий шлях по поверненню з другого дивізіону в Прем’єр-лігу.

Підбиваючи підсумки, варто зазначити, що до закриття трансферного вікна слід очікувати ще кількох гучних трансферів в РФПЛ в 2016-2017 роках, до того ж свого слова досі не сказали інші представники РФПЛ.