Торговий збір в Москві скасували, або чарівний сон столичного підприємця

Новий напрям політики Міністерства фінансів у 2015 році вступило в законну силу з введенням торгового збору в Москві. Поки це податкове тягар ліг на плечі столичних підприємців.

Неважливо, де зареєстровано юридичну особу, до уваги приймається фактична наявність торговельних площ на території столиці.

Розмір збору, що підлягає сплаті в бюджет, визначається в залежності від розташування торгової точки (В ЦАО, всередині МКАДа чи за його межами) та кількості квадратних метрів.

Від сплати збору звільнять:

  • Індивідуальних підприємців, що сплачують податки по патентній системі оподаткування;
  • Платників єдиного сільськогосподарського податку.

Чи можна повернути суму сплаченого збору?

Останні новини про те, що торговий збір в Москві відклали – ніщо інше, як чергова “качка”. Незважаючи на численні прохання та благання підприємців про його скасування, уряд залишився непохитним, і продовжує чітко слідувати наміченим курсом. За повідомленням Департаменту економічної політики і розвитку Москви, торговий збір в 2016 році приніс до бюджету 2 мільярди рублів. А от повернути його вдалося не всім.

Згідно з податковим законодавством, сплачену суму збору можна повернути шляхом її вирахування з податку на прибуток.

Для повернення суми збору, як мінімум, потрібно отримувати такий дохід, щоб сума податку хоча б дорівнювала сумі щоквартального торгового збору. Швидше всього до нового податку адаптувалися великі роздрібні мережі, прибуток яких з легкістю перекриває суму збору і дозволяє скористатися вирахуванням. А ось частина дрібних і середніх підприємців, які ледве зводили кінці з кінцями, втомилися чекати новин про те, відкладуть торговий збір в Москві чи ні, і згорнули торгові площі.

Можна ухилитися від сплати збору?

Відмінна «лазівка» торговцям, для яких торговий збір виявився непідйомним – догляд на простори інтернет-бізнесу. Об’єктом оподаткування новим податком є площі, а інтернет-магазин таких не передбачає. В уряді Москви заявили, що закон про торговому зборі в короткостроковій перспективі змінено не буде.

Про введення торгового збору в 2016 році подумує місто на Неві. Це питання вже знаходиться на розгляді у пітерського комітету фінансів.

Читайте також:

  • Збільшення ЕНВД для індивідуальних підприємців в 2016 році