Топ-10 пам’яток Криму

1. Ластівчине гніздо

Топ 10 памяток КримуПри вигляді замку, розташованого на вершині сорокаметрової прямовисній скелі, здається, що його вік вельми преклонен, однак насправді він зведений лише на початку XX століття. Спочатку тут була дача німецького промисловця Штейнгеля, в кінці 90-х років — ресторан, в наші дні — оглядовий майданчик, відкритий для відвідувачів. Зображення Ластівчиного гнізда зустріти на всіх листівках, замок став своєрідним символом Криму.
2. Лівадійський палац

Топ 10 памяток КримуЦей розкішний палац – відмінно збереглася літня резиденція російських імператорів в Криму. Він побудований в італійському стилі і оточений старовинними Лівадійським парком, в якому бере початок знаменита семикілометрова Царська стежка.
3. Воронцовський палац

Топ 10 памяток КримуНезвичайність цього палацу, який належав колись графу Воронцову, в химерному сплетінні відразу декількох архітектурних стилів — від суворого англійського до класичного східного. До того ж палац немов повторює рельєф гори Ай – Петрі, біля підніжжя якої він розташований. Багато інтер’єри збережені в первісному вигляді. Навколо палацу розбитий чудовий парк.
4. Херсонес

Топ 10 памяток КримуМузей під відкритим небом, розташований неподалік від Севастополя. Тут можна побродити по руїнах стародавнього грецького поліса, багатого торговельного міста, заснованого в 422-421 році до н. е., своєрідним «Російським Помпеям».
5. Ханський палац Бахчисараю

Топ 10 памяток КримуПам’ятка XVI століття унікальний— це єдиний у світі кримськотатарська палац. Кримські хани хотіли створити ідеальне місце для життя, рай на землі. Недарма назва резиденції перекладається як «палац-сад». Зараз внутрішні приміщення займають експозиції музею історії та культури кримських татар.
6. Генуезька фортеця

Топ 10 памяток КримуОдне з найбільш відвідуваних туристами місць, тут як ніде можна відчути дух минулого півострова. Фортеця будувалася протягом ста років. Розташована вона на Фортечній горі, недалеко від Судака, і являє собою старовинні укріплення, які робили її неприступною для будь-якого ворога.
7. Пам’ятник Затопленим кораблям

Топ 10 памяток КримуПід час першої оборони міста Севастополя в 1854 році було ухвалено рішення затопити кілька російських кораблів, щоб перегородити шлях ворогові. В пам’ять про цю подію в 1905 році прямо в морі був встановлений пам’ятник. На вершині його двоголовий орел з Георгієм Побідоносцем на грудях, а навпаки, на стіні набережній Приморського бульвару, прикріплені якоря кораблів, які назавжди залишилися на дні Чорного моря.
8. Чуфут-Кале

Топ 10 памяток КримуУ двох кілометрах від Бахчисарая знаходиться справді містичне місце — древнє печерне місто. Є багато гіпотез про те, коли він був заснований, але вчені до цих пір не прийшли до єдиної думки на цей рахунок. У різний час на території жили Кримські хани та караїми. Місце, по суті, є неприступною фортецею, відвідавши його можна отримати масу вражень— тут збереглися і господарські приміщення, і храми, і житлова садиба. Про часи кримських ханів нагадує гробниця дочки хана Тохтамиша 1437 року.
9. Долина привидів

Топ 10 памяток КримуНедалеко від Алупки, в гірському масиві Демерджі, знаходиться ще одна містична пам’ятка Криму. Вітер за багато століть так попрацював над камінням, що вийшов цікавий природний пам’ятник, а сонце, створюючи тіні і висвітлюючи з різних сторін ці камені, створило ілюзію потойбічного руху. Тут можна побачити фігури людей і тварин, а особливо уважні знайдуть імператрицю Катерину Другу.
10. Мармурова печера

Топ 10 памяток КримуЗаслужено займає місце в п’ятірці найбільш красивих печер на планеті. Химерні форми каменів, величезні зали з романтичними назвами: Галерея казок, Тигрова галерея, Обвальний зал. Все це незмінно справляє враження на гостей.