Термін служби в армії Росії в 2016 році – заклики, скільки служать

Термін служби в армії Росії в 2016 році – заклики, скільки служать

Заклики до армії Росії в 2016 році

Довгий час стояла на одному місці і практично не розвивається система збройних сил дещо інакше представляється нам сьогодні: на даний момент вона переживає поправки і різного роду реформи. А почалося все з проведення перевірок, про яких ніхто заздалегідь не попереджав. Виявивши, в якому стані армія нашої неосяжної країни, держава почала проводити військові реформи. Напевно, багато хто підтримають таке рішення глав держави, адже від рівня захищеності Росії багато в чому залежить її благополуччя.

Реформи торкнулися і навчального матеріалу, та програми навчань, і людей, що займають керівні пости. Бойова техніка сучасна, і нею вже встигли забезпечити всі військові частини. Але що ще готують нам ЗС РФ до 2016 року? Чи зміниться термін служби в армії Росії в 2016 році? Яке в цілому ставлення до внутрішнім військам? Поговоримо про наболіле.

Термін служби в армії Росії в 2016 році

Багато фахівці в один голос стверджують, що рік (а саме такої нині термін служби в 2016 році за призовом) для військової служби вкрай мало. За цей час навіть висококваліфікований персонал старшого офіцерського складу не встигає навчити солдатів головному. Щоб оволодіти необхідними знаннями та навичками, спочатку необхідно вивчати теорію, а потім переходити до практики; потрібно не тільки навчитися використовувати бойову техніку, але ще й робити це впевнено. Але за рік це нереально.

Особливо це стосується елітних військ, таких як ракетних і повітряно-десантні. Вони не встигають пізнати навіть ази своєї справи. Однак президент Росії відразу зазначив, що в 2016 році повертати дворічну службу не будуть. Що буде далі — поки не відомо. Але багато сходяться в думці, що потрібно знову продовжити термін служби до двох років.

У цьому питанні важливо розуміти, що не можна просто так, по одному бажанню взяти і переписати з 12 місяців на 18 або 24. Можливо, звичайно, всі, але вже точно не в 2016-м.

Наскільки молоді люди готові до служби?

На сьогоднішній день більше 30% призовників непридатні для служби в армії. А відбору стали приділяти особливу увагу, як військкомат, так і громадськість. Стан здоров’я молодих людей не відповідає пред’явленим вимогам, і в більшості випадків таке відбувається з-за хвороб шлунково-кишкового тракту і органів травлення, а також кістково-м’язової системи.

Своїх синів часто супроводжують батьки і матері, які стежать за роботою всього відомства. Крім цього, часто можна зустріти громадські організації. Всі вони буквально передають з рук своїх дітей у військовий комісаріат.

І знову, всьому виною брак кадрів. В один рік відбувалося так, що хлопців буквально ловили в навчальних закладах і на місцях роботи, щоб вручити їм повістки. Причому медичні комісії толком і не проводилися. Відомі такі випадки, що відбувалися недовгий час, коли вранці призовник приходив у військкомат, а ввечері його вже відправляли за розподілом. Тоді і почався своєрідний бунт, піднялася громадськість і батьки почали стежити за тим, як проходить цей процес.

На жаль, багато людей сьогодні вважають, що їх дитина має отримати відстрочку, або ж, взагалі, бути повністю вільним від служби. При цьому вони достовірно не знають, що насправді мають на увазі під собою ці поняття і хто дійсно може скористатися таким правом. З іншого боку, батьки не думали б так при інших умовах і відношенні до солдатів.

Всього є три групи, які можуть бути або позбавлені можливості служити батьківщині (незалежно від свого бажання), або відстрочити її на певний час. Ділять призовників так:

  • Ті, які звільняються від призову.
  • Ті, хто не підлягає призову в армію.
  • Ті, хто має право отримати звільнення від призову.

В останньому випадку молода людина може самостійно вирішити: йти в армію, чи ні. Але держава дає йому законне право відмовитися від цього. У першому ж випадку таких варіантів немає – він не призивається на службу, яку б думку про цю ситуацію у нього не було.

Не підлягають призову особи є ті громадяни, які можуть отримати відстрочку. Вони зобов’язані будуть піти на службу в той момент, коли підстави для відстрочки припинять свою дію. Іншими словами, коли нічого не буде заважати хлопцеві виконати свій військовий обов’язок, він обов’язково повинен зробити це.

Зміниться час призову в 2016-му?

Як і раніше, заклики до армії Росії в 2016 році будуть двічі в рік – навесні і восени. В цьому плані нічого не зміниться. Принаймні, не планується. Перший починається 1 квітня і триває приблизно до 20 липня. Другий – з 1 жовтня і до кінця грудня.

У нас в країні відбувається так, що роботу знайти складно, а кадрів у державні установи не вистачає. Так і з військовою службою – фахівців важко знайти, особливо висококваліфікованих. Макаров, начальник Генштабу ЗС Росії вважає, що це питання можна вирішити з допомогою контрактників. Створюються умови (зокрема, впливають на боєздатність і мобільність), щоб цифра військовослужбовців, які працюють за контрактом, досягла не менше 420000 людина.

Чи взагалі які-небудь зміни?

У 2016 році починається третій (і останній) етап реформи збройних сил, яка вступила в силу в 2008. Триватиме до 2020. Називається вона реформою освіти.

Цікаво, що коли почалося реформування, вище політичне керівництво країни головною метою до 2016 поставив для себе набрати армію в один мільйон військовослужбовців. Можливо, мало? Але подумайте: з іншої країни, адже додатковою метою є бажання президента РФ і Міністерства оборони створити максимально боєздатну армію, а головне, зуміти знайти для цього економічні можливості.

Що гадати, вже скоро буде видно, чи вийде дістатися Збройним силам Росії до цієї «мітки». Хоча варто підкреслити, що на сьогоднішній день вже є прогрес, так як у всіх військових частинах є нова техніка – вони стали технічно забезпеченими.

На завершення рекомендуємо вивчити календар на 2016 рік з святами і вихідними, щоб заздалегідь спланувати свою роботу і відпочинок.