Талісман Олімпіади 2016 в Ріо-де-Жанейро: Фото логотипу, монет, плаката, талісмана

До відкриття Олімпіади в Ріо залишаються лічені дні. Незважаючи на всі складності і скандали, любителі спорту чекають відкриття свята спорту і подальших яскравих битв за медалі. Нагадаємо, які символи нинішніх Олімпійських ігор: талісмани, логотип, плакати.

Флора і фауна в талісмани Ігор

Талісмани Олімпіади 2016 в Ріо-де-Жанейро, як і інша символіка Ігор, прив’язані до місцевої екзотики. Вінісіус і Тому уособлюють фауну і флору рідної країни. Перший є талісманом власне Олімпіади, другий — Паралімпіади.

Талісман Олімпіади 2016 в Ріо де Жанейро: Фото логотипу, монет, плаката, талісмана

Фото талісманів Олімпіади 2016 в Ріо-де-Жанейро

Їх представили широкій публіці 24 листопада 2014 року. Імена вибирали всім миром, у тритижневому інтернет голосуванні брало участь більше 300 тисяч чоловік. Були й інші пропозиції, як засновані на відлунні історії країни, так і вигадані образи. І вже 15 грудня того ж 2014 року вибір був зроблений.

Не дивно, що в країні, де люблять співати і танцювати, талісмани Олімпіади нарекли іменами відомих місцевих композиторів і музикантів: Тома Жобіма і Вінісіуса ді Морайса.

Бразильський мультфільм про Талісмани Олімпіади 2016 в Ріо-де-Жанейро

Вінісіус — це якийсь симбіоз мавпи, папуги і когось з родини котячих. Жовтий «мультяшний» талісман Олімпіади 2016 в Ріо-де-Жанейро увібрав в себе риси цих поширених представників тваринного світу країни.

Тому розфарбований у зелених і синіх тонах. Це збірний образ багатої рослинності Бразилії. Тут і елементи дерева і кущів, і фрагменти квітів, — загалом, все розмаїття флори в одному героя.

На презентації «новобранців» вітали колишні члени олімпійського братства, талісмани вже минулих Ігор. Це був і «ветеран» Мишко, так растрогавший москвичів на церемонії прощання в 1980-му, і велична Афіна (2004 рік, Греція), таємнича Фува з Пекіна-2008, а також суворі сталеві лондонські гості з 2012 року Венлок і Мандевіль.

Логотип: ми разом!

В останній день 2010 року громадськості представили логотип XXXI літніх Олімпійських Ігор 2016 року в Ріо-де-Жанейро. Цю об’ємну модель розробила бразильська дизайнерська студія «Tatíl Design».

Талісман Олімпіади 2016 в Ріо де Жанейро: Фото логотипу, монет, плаката, талісмана

Логотип Олімпіади 2016 в Ріо-де-Жанейро

Креативникам чекала складна робота — спробувати вмістити в один графічний об’єкт і образи, що символізують саму Бразилію, і девіз Олімпіади, і власне бачення унікального спортивного дійства. І у них це вийшло.

Вийшла конструкція, що нагадує модель Всесвіту. А за земними мірками — це Ріо: сонце і гори, море хвиль і море зелені. Але якщо придивитися, то в тих же стилізованих фігурках можна розгледіти хоровод танцюючих людей, які взялися за руки.

Не забуті і кольору національного прапора країни: синій, зелений і жовтий. Разом з «діючими особами» логотипу і талісманами Олімпіади 2016 в Ріо-де-Жанейро вони нагадують про гармонії світу і його різноманіття, про взаємодію енергій тіла і духу.

Доступною мовою плаката

Починаючи з 1912 року, з Ігор в Стокгольмі, супутником Олімпійських ігор став ще й офіційний постер. Плакати були покликані залучати інтерес до головних змагань чотириріччя.

На них зображують основні символи чергових Олімпіад, а також ті знакові події та персонажі, які для авторів є уособленням спортивного дійства. 12 липня 2016 року в «Музеї Завтрашнього дня» презентували офіційні постери Олімпіади нинішнього року в Ріо.

12 художників представили 13 варіантів плакатно-рекламної продукції. Ось імена цих художників: бразильці Клаудіо Тоцці, Антоніу Діас, Кобра і Ріко Линш, Олександр Манчіні, Густаво Греко, Беатріз Мильязеш, Хуарес Мачадо, Густаво Пикуэйра, Гуто Лакаж, Ана Клара Шиндлер, Грінго Кардія. Одним з авторів плакату стала колумбійка Ольга Амарал.

Розміри постерів: 60 х 90 см і 28 х 42 див.