Табель обліку робочого часу на 2016 рік

Облік часу, фактично відпрацьованого працівником, повинен вести будь-власник власного бізнесу. Це стосується і індивідуальних підприємців. Тому обов’язковим стає такий документ, як табель обліку робочого часу на 2016 рік.

2016 рік. Правила заповнення табеля

Табель обліку робочого часу на 2016 рікОснова для заповнення цього документа – уніфіковані форми T12 і T13. Вони були затверджені ще в 2004 році. Але кожна організація може розробляти і власні бланки. Є лише одна вимога – наявність усіх реквізитів, перелічених у тексті Федерального Закону № 402-ФЗ від 2011 року.

Якщо бути точніше, нам потрібна стаття 9, другий пункт. Незалежно від того, яку форму обліку вибрали на підприємстві, її закріплюють у додатку до облікової політики.

Завантажити форму T12
Завантажити форму T13
Завантажити зразок заповнення форми

Які дані фіксуються в табелі-календарі 2016 року:

 • Відрядні і відпускні дні.
 • Скільки днів склав лікарняний?
 • Була робота понад норму?
 • Робочі дні.
 • Свої літерні і цифрові позначення передбачені для кожного з цих випадків. Буква «Я» зазвичай використовується для позначення робочих днів. ВІД 09 або – так зображують дні, коли чоловік перебував у відпустці. Та ж буква «Я» або цифра «01» фіксують дні, коли працівника з відпустки відкликали.

  «Б» – символ для періодів тимчасової непрацездатності. К – літерне позначення для відрядження.

  Облік робочих годин: деякі особливості

  Бухгалтерія може використовувати два варіанти для того, щоб заповнювати табель робочого часу на 2016 рік:

 • Підсумований метод. Підходить, якщо не вдається встановити стандартну тривалість робочого дня кожен день.
 • Поденный спосіб, коли враховується кожен день.
 • Робочий тиждень не повинна перевищувати за часом чотири десятки годин в тиждень, як свідчать нормативи в Трудовому Кодексі.

  Цей показник може відхилятися від нормативів, якщо мова йде про другому способі. Головне, щоб недоробки компенсували переробки за цей період. Звітний період може використовуватися будь-який, це може бути як місяць, так і квартал.

  40-годинний робочий тиждень обов’язкова для повнолітніх працівників. Не досягли 16-річного віку можуть працювати максимум 24 години за один тиждень.

  Керівник повинен видати окремий наказ, щоб почати підсумований облік робочого часу кожного працівника. Треба призначити відповідальну особу з обліку, щоб відповідати всім правилам і вимогам. Прописувати набір обов’язків потрібно у внутрішній виконавчої документації. Робота зазвичай передається бухгалтерам або кадровикам, співробітникам з іншими подібними посадами.

  Різні бланки для табелів робочого часу. Чи це можливо?

 • Стандартна форма Т12 застосовується для підприємств, де не налагоджено облік в автоматичному режимі.
 • Можна заповнювати лише один розділ, якщо для кожного показника облік ведеться окремо. Форма Т13 більше підходить для об’єктів, де використовуються пропускні автоматизовані системи.
 • У будь-якому табелі є графи, заповнювати які треба обов’язково. Це стосується появи чи відсутності на робочому місці. В останньому випадку обов’язково треба вказати причину. Тут ставляться переробки і понаднормова робота. Нарешті, не можна забувати про простоях і відрядженнях в робочому процесі.
 • Нарахування заробітної плати проводиться на підставі загального табеля-календаря на 2016 рік для кожного з працівників.
 • Тарифні ставки розраховуються згідно ставок по кожній конкретній посаді. Фактично відпрацьовані години стають найважливішим показником. Якщо виробництво носить допоміжний характер, співробітники потрапляють під програму погодинної оплати праці. Це правило поширюється і на керівників в організації.
 • Обробка табеля, заповнення документа

  Уповноважена особа складає табелі тільки в одному примірнику. Дані заносяться в документ навіть у тому випадку, якщо тривалість робочого дня була скорочена. Кількість граф можна розширювати, якщо додаються нові критерії.

  Дозволено виготовляти Бланки із застосуванням будь-яких сучасних засобів друку. Є частина реквізитів, яка може заповнюватися заздалегідь. Наприклад:

  • номер за табелем;
  • дані про спеціальності та професії;
  • ПІБ працівників;
  • інформація про структурних підрозділах.

  Це постійні відомості. Зміни в даних графах відбуваються рідко. Заповнені табелі допомагають не тільки нараховувати зарплату працівникам, але і контролювати дотримання ними режиму. Такі відомості необхідні для складання статистичної звітності.

  Інспекція з охорони праці, проводячи перевірки, також вивчає табелі. Це допомагає виявити порушення, в тому числі щодо тривалості робочого дня.

  На керівництво накладаються штрафи, якщо табелі заповнюються неправильно.

  Своєчасне відображення даних, штрафи і терміни зберігання

  Наприклад, працівник відправляється у медичний заклад, попередивши про те, що лікарняний лист підтвердить наявність проблем зі здоров’ям. Але мова йшла лише про отримання консультації з будь-якого питання, якщо вірити довідці.

  Значить, на робочому місці працівник був відсутній за власною ініціативою, а не з причини хвороби. Така неявка може вважатися прогулом. Наслідки будуть відповідними. За всіма правилами заповнюється календар-табель робочого часу на 2016 рік. Для таких днів є спеціальна позначка «ПН».

  Якщо в організації відсутній табель обліку робочого часу, це вважається серйозним порушенням законодавства. Адміністративна відповідальність накладається на керівництво по КоАП РФ, 5.27 статті. Організації сплачують за порушення від 30 до 50 тисяч рублів. Посадові особи та індивідуальні підприємці – в межах 1-5 тисяч.

  Будь табель обліку зберігається на підприємстві до п’яти років. Цей термін збільшується до 75 років для небезпечних і шкідливих умов. Можна скачати і роздрукувати готові бланки для спрощення завдання. Залишається тільки нагадати, що нічний час – проміжок з 10 вечора до 6 ранку. Якщо хтось виходить на роботу в цей час, її і оплачують відповідно. Зміну відзначають різними літерами, якщо частина її проходить вдень, а вночі. Тривалість роботи в хвилинах і годинах вказують у нижніх рядках. Допускається додавання додаткових рядків, використання дробів для позначення.

  Читайте також:

  » Зміни КБК на 2016 рік

  » Виробничий календар на 2016 рік

  » Декретна відпустка в 2016 році: новий закон