Свята Трійця в 2016 році – дата і число свята

Зелені святки

На це свято в будинку і храми люди несуть пахучі трави , польові і садові квіти, зелені гілки дерев, що нагадують про те, що етапи життя людської їм подібні: народження, розквіт, плодоношення і відмирання. Дівчата плетуть вінки і ворожать на судженого. Хлопці вибирають ту з них, яку хотіли б бачити супутницею в житті. Найкращий подарунок від неї – сплетений нею вінок. Також за звичаєм вінки спускали на воду.

Свята Трійця в 2016 році – дата і число свята

Трійця відома також під назвами Зелені святки і П’ятидесятниця – її пов’язують із закінченням весни і настанням літа, входженням природи в силу. Ще Трійцю в старовину називали русальною вдень – вважалося, що саме ці міфічні істоти могли потягти людину під воду, тому не рекомендувалося заходити у водойми.

Коли почали святкувати і коли святкуємо?

Доводиться Свята Трійця в 2016 році на червень, 19 число. Символізує Трійця триєдність Бога в особі Отця і Сина і Святого Духа. Ця дата міняється в залежності від Великодня і відзначається свято рівно через п’ятдесят днів. У православ’ї він став одним із дванадесятих триста років тому, після того як Русь була хрещена князем Володимиром.

Свята Трійця в 2016 році – дата і число свята

Вважається, що на Трійцю був посланий Святий Дух апостолам, які повинні були нести слово Боже людям. Потім цю місію стали виконувати служителі церкви, будучи посередниками між Богом і парафіянами. З проповідуванням Святого Слова пов’язують також новоявлену можливість говорити на різних мовах, щоб воно стало доступним кожному.

Дари і звичаї Трійці

Все, з чим пов’язаний свято святої трійці дата його проведення, це очищення будинку і душі, а також тіла від скверни. Зібрані в храмі і потім засушені квіти і трави мають лікувальні властивості, здатні позбавляти від нечисті і різних хвороб. Частина короваю, спеченого на Трійцю, притримували до весілля, щоб додати весільний пиріг і залучити благоденство до молодих. На цей день засилали сватів.

Напередодні великого дня вважалося за необхідне відвідати померлих на кладовище, щоб вони не порушували спокій живуть. З будинку прибиралися речі, які відслужили свій термін. Золототисячник, зірваний і принесений у храм, ставав після служби запорукою багатства. Свята Трійця як одне з великих свят в 2016 році повинна привнести в душі молільників мир і добро.